Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Zapytanie ofertowe na opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego  

  Burmistrz Miasta Kalety zaprasza do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o wartości szacunkowej poniżej 30.000 euro zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.) na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) dla poprawy efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety – ul. 1 Maja nr 21, ul. Fabryczna nr 25 i ul. Sienkiewicza nr 9. Oferty można składać w siedzibie Zamawiającego: Urząd Miejski w Kaletach, ul. Żwirki i Wigury 2, 42-660 Kalety, II piętro p. 22 (sekretariat) do 13 lutego 2020 roku, do godziny 10.00.

  więcej
  Zapytanie ofertowe na opracowanie Programu Funkcjonalno Użytkowego
 • Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet  

  Burmistrz Miasta Kalety oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się 8 marca 2020 roku (niedziela) o godzinie 15.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro – biuro nr 11). Szczegóły na plakacie. ZAPRASZAMY!

   

  źródło: szlagiery.tv

  więcej
  Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet
 • Kalety zabiegają o teren pod ścieżkę rowerową  

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem jaki opublikowany został na stronie internetowej Tygodnika Gwarek, pt. “Na pasie przeciwpożarowym ma powstać droga dla rowerzystów”. Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2020 z 04.02.2020 r.

  więcej
  Kalety zabiegają o teren pod ścieżkę rowerową
 • TG Stacja o Gali Strażackiej Powiatu Tarnogórskiego  

  Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez lokalną telewizję TG Stacja, na temat uroczystej Gali Strażackiej, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego.
   

   

  TG Stacja o Gali Strażackiej Powiatu Tarnogórskiego
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy styczniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2020
 • Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. "Wiem, co z tym..."  

  W ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami, ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. “Wiem, co z tym...”. Tematem prac jest właściwe zarządzanie odpadami lub ochrona środowiska przed konsekwencjami złego sortowania odpadów. Prace konkursowe należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach (biuro nr 23) do dnia 15 maja 2020 r. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu.

   

  - regulamin konkursu – pobierz

  więcej
  Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn.
 • W Kaletach powstanie aktywne przejście dla pieszych  

  Zgodnie z deklaracją Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, w bieżącym roku zaprojektowane zostanie i wybudowane aktywne przejście dla pieszych na ul. Paderewskiego w Miotku. Zlokalizowane zostanie na wysokości ul. Ogrodowej. Miejsce to nie jest przypadkowe, codziennie z przejścia dla pieszych w tym miejscu korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, a szczególnie dzieci zmierzające do szkoły.

  więcej
  W Kaletach powstanie aktywne przejście dla pieszych
 • Przedszkolacy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Kaletach  

  24 stycznia 2020 r., burmistrza miasta Klaudiusza Kandzię odwiedzili niecodzienni goście. Byli to przedszkolacy z niepublicznego przedszkola „Bystrzaki” w Kaletach wraz ze swoimi wychowawcami. Dzieci zostały przywitane przez burmistrza na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, który po krótce opowiedział najmłodszym o naszym Mieście, a także pracy w magistracie. Po słodkim poczęstunku przedszkolacy zwiedzili biura, gdzie mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą urzędnika. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak gabinet burmistrza, w którym to każdy miał okazję zasiąść na chwilę w fotelu włodarza miasta.

  więcej
  Przedszkolacy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Kaletach
 • W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!  

  W niedzielę, 9 lutego 2020 r., na terenie zbiorników wodnych w Zielonej, odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Rozpocznie się o godzinie 11.00 nieopodal pomnika św. Nepomucena na ul. Stawowej. Trasa spaceru będzie prowadziła ścieżką przyrodniczą „Zielona Pętla”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jego celem jest zebranie darów dla schroniska zwierząt w Tarnowskich Górach. Zapisy ruszają od 1 lutego br. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o przesłanie maila zgłoszeniowego na adres: nawypadzpsem@gmail.com, a w treści podać imię i nazwisko, imię, rasę i wiek psa oraz ilość osób towarzyszących. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorem spaceru jest p. Agnieszka Kosak, autorka bloga pn. „Na wypad z psem”. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!
 • Seniorzy na musicalu "Rewia Karnawałowa"  

  23 stycznia br. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ z Kalet wybrali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Lublińcu, na musical “Rewia Karnawałowa”. Reżyserem był pan Marian Chrobok. Soliści i zespół Maraquja z różnobarwnymi strojami, układami choreograficznymi, zabrali nas w świat operetki i musicalu. Muzyczna podróż po całym świecie, hity musicalowe, najlepsze utwory operetkowe zagwarantowały doskonałą zabawę.

  więcej
  Seniorzy na musicalu
 • Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

  Dzisiaj 30.01.2020 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z wykonawcą, firmą JSB CONSTRUCTION z siedzibą w Banino, która wykona na zlecenie Miasta Kalety blisko 200 kW instalację fotowoltaiczną na potrzeby energetyczne Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Instalacja powstanie na terenie bezpośrednio zlokalizowanym przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

  więcej
  Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 • Gwarek o Walentynkowym spacerze z psami po Zielonej  

  “W niedzielę, 9 lutego odbędzie się V Gliwicki Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Organizuje go Agnieszka Kosak, autorka bloga o podróżach z psem. Zapisy ruszają 1 lutego i potrwają do 7 lutego. Jest limit miejsc, warto więc się pośpieszyć. Trasa spaceru będzie biegła przez Zieloną w Kaletach” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł można przeczytać również w tradycyjnym wydaniu Gwarka z 28.01.2020 r.

  więcej
  Gwarek o Walentynkowym spacerze z psami po Zielonej
 • Konkurs na małe granty FIO w Województwie Śląskim  

  Instytut Pracy i Edukacji w Gliwicach wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy jako operatorzy projektu Śląskie Lokalnie 2020 zapraszają do składania wniosków w programie dotacyjnym finansowanym z Narodowego Instytutu Wolności. Nabór wniosków rozpocznie się 2 lutego i potrwa do 2 marca 2020 r. Celem projektu jest rozwój młodych organizacji, grup nieformalnych, grup samopomocowych z terenu województwa śląskiego, poprzez zorganizowanie konkursu mikrograntowego. Realizatorzy będą mogli starać się o mikrogranty w wysokości od 1.000 zł do 5.000 złotych.

  więcej
  Konkurs na małe granty FIO w Województwie Śląskim
 • Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową  

  Od kilku tygodni mieszkańcy Kalet mogą cieszyć się kolejną drogą z nawierzchnią asfaltową. Mowa tutaj o ul. Grzybowej w Miotku. Nowa nawierzchnia ulepszona została ułożona na całej długości drogi tj. na odcinku 400 mb. Asfalt na tej ulicy z pewnością poprawi komfort poruszania się uczestników ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo pieszych.

  więcej
  Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową
 • Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego  

  Od początku bieżącego tygodnia, w kaletańskich placówkach oświatowych, rozpoczęła się realizacja jednej z aktywności pn. “Szkoły sortują - statystyka”, w ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami. W ramach zadania do szkół przekazane zostały już pojemniki na trzy frakcje odpadów: szkło, plastik i papier. Zadaniem uczniów jest codzienne monitorowanie i prowadzenie statystyki ilości wyrzucanych śmieci w danej fakcji. Na zakończenie projektu powstanie specjalny raport porównujący ilości wyrzucanych odpadów w szkołach w Kaletach i w Vitkovie.

  więcej
  Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM