Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Już po raz dziewiąty obchodziliśmy gminne Święto Truszczycy  

  W ostatni wakacyjny weekend, 28 i 29 sierpnia 2021 r. w naszym mieście odbyło się IX Święto Truszczycy. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach. Sobotnie popołudnie urozmaicała grupa PASJA, prowadząc dla najmłodszych uczestników gry i zabawy z nagrodami. O godzinie 17.00 rozpoczął się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, a po nim odbyły się zawody w cięciu drewna. Wieczór uświetnił występ wokalny naszej mieszkanki Dominiki Ślimok oraz zabawa taneczna z zespołem EXIT. Drugi dzień święta gminnego w Truszczycy rozpoczął „HOLI FESTIWAL”, niezwykle widowiskowy pokaz kolorów, połączony z animacjami, konkursami i nauką tańca.

  więcej
  Już po raz dziewiąty obchodziliśmy gminne Święto Truszczycy
 • Szachowy Turniej Miast  

  Dnia 23 sierpnia 2021 r. na terenie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach miał miejsce drużynowy czwórmecz szachowych reprezentacji Kalet, Koszęcina, Woźnik i Psar. W każdej z drużyn wystąpiła pełna obsada. Na samym początku na prośbę zawodników zmieniliśmy pierwotne tempo z 10 na 5 minut na zawodnika celem zwiększenia ilości rund co pozwoliło zwiększyć ich ilość z 3 do 6, systemem mecz i rewanż.

  więcej
  Szachowy Turniej Miast
 • Pałacyk Myśliwski w Zielonej rozbłysnął  

  Pałac Donnersmarcków w Zielonej odzyskał swój dawny blask. I można stwierdzić, że dosłownie rozbłysnął. W sobotę, 28 sierpnia br. odbył się event promocyjny firmy Natur Day – właściciela pałacyku w Zielonej. Miasto wykorzystało to wydarzenie do promocji największego miejskiego zabytku architektury i tym samym naszej gminy. Inicjatorem wydarzenia była firma Natur Day, Miasto Kalety oraz firma „Świeczkowy Zawrót Głowy”. Setki świec ustawionych przed budynkiem wyeksponowały nowy wizerunek pałacu, który prezentuje się teraz pięknie i okazale.

  więcej
  Pałacyk Myśliwski w Zielonej rozbłysnął
 • Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach już w niedzielę!  

  Nasze powiatowe zawody rolkowe zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższą niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców i gości na tor rolkowy przy ulicy Fabrycznej na rolkowe szaleństwo. A będzie się działo! Instruktorzy szkoły ROLLER SK8 wykonają profesjonalny pokaz jazdy na rolkach, a także poprowadzą warsztaty nauki jazdy dla amatorów tej aktywności. Jedyny warunek aby wziąć udział w tych zajęciach to posiadanie kasku. Ochraniacze na łokcie i kolana również mile widziane! Ponadto wyłonimy najszybszych rolkarzy podczas zawodów, a także wybierzemy najciekawiej przebranego uczestnika tego wydarzenia. Do zobaczenia w niedzielę!

  więcej
  Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach już w niedzielę!
 • Mobilny punkt spisowy  

  Informujemy, że podczas niedzielnych, Powiatowych Zawodów Rolkowych na zakończenie lata, uruchomiony zostanie mobilny punkt spisowy. Osoby, które do tej pory nie dopełniły obowiązku spisu, będą mogły skorzystać z usług rachmistrza, który będzie dyżurował w budynku na stadionie miejskim od godziny 14.00. Serdecznie zachęcamy - pozostało niewiele czasu!

  Mobilny punkt spisowy
 • Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach  

  W niedzielę, 5 września 2021 r., od godz. 14.00 zapraszamy naszych mieszkańców na Powiatowe Zawody Rolkowe na zakończenie lata. Piknik Rodzinny odbędzie się na torze rolkowym przy ulicy Fabrycznej w Kaletach. Podczas imprezy będzie możliwość obejrzeć profesjonalny pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu instruktorów szkoły ROLLER SK8, wzięcia udziału warsztatach dla dzieci nauki jazdy na rolkach, a także wziąć udział konkurencjach, w których wyłonieni zostaną najszybsi rolkarze w kategoriach: dziecięcej do lat 10, młodzieżowej 11-18, Open.

  więcej
  Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach
 • Odbiór ul. Anioła w Kaletach  

  W dniu 25 sierpnia 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Anioła w Kaletach. Wykonawcą robót była Spółka z o. o. „GÓRA” Puszczew 104, 42-133 Węglowice. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radni Kazimierz Złotosz, Grzegorz Krupa, Barbara Przybyła, radny poprzedniej kadencji Adam Gabryś, wykonawca robót i inspektor nadzoru inwestorskiego. Koszt robót brutto 225.634 zł.

  więcej
  Odbiór ul. Anioła w Kaletach
 • Zakończono przebudowę ul. Brzozowej w Jędrysku  

  25 sierpnia 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Brzozowej w Kaletach Jędrysku. Wykonawcą prac była firma „Góra” sp. z o. o. z Węglowic. W ramach inwestycji wyremontowane zostało ponad 107 metrów drogi. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radni Kazimierz Złotosz, Grzegorz Krupa, Barbara Przybyła, radny poprzedniej kadencji Adam Gabryś, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiegom, oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt inwestycji wyniósł 164.168 zł.

  więcej
  Zakończono przebudowę ul. Brzozowej w Jędrysku
 • Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań w mieście Kalety  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, jako Gminny Komisarz Spisowy, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021. Formularze zgłoszeniowe można składać do 31 sierpnia 2021 r.

  więcej
  Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań w mieście Kalety
 • Trwa przebudowa ul. Jana w Kaletach - Miotku  

  Trwają prace remontowe przy przebudowie drogi gminnej ul. Jana w Miotku. Inwestycja zakłada budowę nawierzchni asfaltowej drogi na długości 555 [mb] i szerokości 5,5 [m] wraz z obustronnymi poboczami o szerokości 0,5 m. z nawierzchni ulepszonej z tłucznia kamiennego. Termin zakończenia prac przy przebudowie ul. Jana przewidziany został w umowie z wykonawcą – HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z Boronowa - na 15 października 2021 r. Wartość inwestycji wynosi 553.879,34 zł. brutto.

  więcej
  Trwa przebudowa ul. Jana w Kaletach - Miotku
 • Siatkarze LKS Małapanew znów reprezentują Miasto Kalety  

  3 stycznia 2015 r. siatkarze sekcji siatkówki LKS Małapanew Kuczów wzięli udział w I Noworocznym turnieju Piłki Siatkowej o puchar Prezesa OSP Potępa w Krupskim Młynie. Po prawie dwutygodniowej przerwie świątecznej, mieliśmy małe obawy co do formy, przygotowania oraz świeżości gry. W turnieju udział wzięło 12 drużyn, które podzielone zostały na 3 grupy po 4 drużyny. Trafiliśmy do grupy B wraz z dwoma zespołami miejscowymi (Actimelki oraz Żuczki), a skład grupy uzupełniała drużyna OSP Kochanowice.

  więcej
  Siatkarze LKS Małapanew znów reprezentują Miasto Kalety
 • Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia  

  Wodociągi Miejskie w Kaletach informują, że w związku z planowaną wymianą przepływomierza głównego, w dniu 26 sierpnia 2021 r. od godziny 8:00 do godziny 11:00 z przyczyn technicznych wystąpi przerwa w dostawie wody dla dzielnicy Drutarnia. Za utrudnienia przepraszamy.

  Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia
 • Sierpniowy numer "Biuletynu Informacyjnego" rano w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (25 sierpnia), od godzin rannych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, sierpniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. plakaty dotyczące miejskich imprez- "Święta Truszczycy" oraz "Niedzieli z Cittaslow", plakat z reklamą spektaklu "Mianujom mie Hanka", który odbędzie się w MDK 20 października, materiały dotyczące wydarzeń sportowych w mieście, informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, rozplanowanie rozpoczęcia roku szkolnego w kaletańskich placówkach oświatowych, materiały dotyczące miejskich inwestycji, a także sprawozdanie z XXVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Sierpniowy numer
 • Preliminarz domowych meczy KS Unia Kalety  

  Poniżej przedstawiamy preliminarz wszystkich meczy KS Unia Kalety rozgrywanych na stadionie miejskim w Kaletach w nowym sezonie piłkarskim klasy okręgowej. Nasza drużyna w rundzie jesiennej rozegra u siebie osiem spotkań, najbliższe 28 sierpnia br. z Pogonią 1947 Kłomnice. Zapraszamy!

  więcej
  Preliminarz domowych meczy KS Unia Kalety
 • Kolejna dostawa żywności dla Kalet  

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej. Jego realizatorem w naszej gminie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku program ten obejmuje dostarczenie żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów.
  18 sierpnia 2021 r. dotarła do Kalet druga darmowa dostawa żywności. Otrzymaliśmy 4.790,52 kg artykułów spożywczych o wartości 25.292,43 zł. Z pomocy skorzystały 252 osoby. Dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Częstochowie możliwe jest wsparcie znacznej części mieszkańców naszej gminy.

  więcej
  Kolejna dostawa żywności dla Kalet

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM