Burmistrz odpowiada na pytania

imie: Jelonek Wojciech data: 2014-07-10 19:25:26
pytanie:
Szanowny Panie Burmistrzu !Serce rośnie ,kiedy można
zobaczyć jak systematycznie poddaje się remontom kolejne odcinki ulic i chodników w Kaletach.W ostatnim czasie
obserwowałem prace związane z dokończeniem remontu nawierzchni ul.Leśnej.Niestety, tak jak w poprzednich fazach remontu tej ulicy tak i obecnie większość ciężkiego sprzętu i materiałów były transportowane ulicą Reja przy której zamieszkuję. Stan nawierzchni nieutwardzonej ulicy Reja już wcześniej był bardzo zły.Po zakończeniu prac na ul Leśnej nam mieszkańcom ulicy Reja znowu pozostał nawieziony pył,dziury w niby jezdni i wrażenie że jesteśmy poza uwagą władz naszego miasta.Jak długo (ja czekam 22 lata na jakąkolwiek naprawę tej drogi)będziemy męczyć się i niszczyć swoje auta na tej niby drodze.Pozdrawiam.

odpowiedź:
W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, że w br. dokonamy wyrównania tej drogi w ramach remontów cząstkowych dróg w granicach administracyjnych m. Kalety.


Łączę wyrazy szacunku
imie: Mateusz Bartocha data: 2014-06-27 09:32:02
pytanie:
Panie Burmistrzu,

Czy w związku z tym, że stadion Unii jest stadionem miejskim bieżnia po remoncie będzie ogólnodostępna? Czy nie będzie problemów z wejściem na teren stadionu by pobiegać ?

Okres jesienno zimowy dla biegających mieszkańców Kalet będzie wyjątkowo trudny z racji na to, że nie mamy odpowiednio przygotowanych tras a już na pewno nie będą one odśnieżone w trakcie zimy. Czy jest planowane zimowe utrzymanie bieżni by umożliwić i w tym okresie aktywne spędzenie czasu w naszym mieście?

pozdrawiam

odpowiedź:
W odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, że bieżnia po remoncie przy stadionie miejskim Unii Kalety będzie ogólnodostępna. Nie będzie problemów z wejściem na teren stadionu aby spokojnie pobiegać lub pograć na boisku wielofunkcyjnym.
Na dzień dzisiejszy nie jest planowane zimowe utrzymanie bieżni
imie: Bernadeta Danysz data: 2014-05-15 19:33:32
pytanie:
Witam,
proszę o poprawę bezpieczeństwa na elementach placu zabaw przy ulicy Dąbrowskiego.
Wiele z elementów drewnianych zostało zniszczonych a pozostałe są pouszkadzane. Jest to niebezpieczne dla dzieci bawiących się tam.
Z góry dziękuję.


odpowiedź:
Informujemy, że trwają czynności, których celem jest wyeliminowanie uszkodzonych elementów przedmiotowego placu zabaw. W chwili obecnej trwają prace związane z wyceną usługi jakie miasto poniesie za naprawę zniszczonych elementów placu, po czym nastąpi jej realizacja.
Pozdrawiam Klaudiusz Kandzia
imie: Iwona Michalik data: 2014-04-18 16:18:55
pytanie:
Witam.Czytam o odświeżeniu placu zabaw w Drutarnii i mam serdeczną prośbę,by pomyśleć też o placu zabaw przy ul.Wolności.Tam też przyda się jakieś odświeżenie,jakieś nowe urządzenia.Mam jeszcze propozycję,by przy zjeżdżalni w parku postawić kilka zwykłych huśtawek dla dzieci.Mały wydatek a na pewno sprawi dzieciakom wiele radości.

odpowiedź:
Informujemy, że trwają prace nad naprawą uszkodzonych elementów placu zabaw. Kwestia zakupu huśtawek w celu ustawienia przy placu zabaw w parku przy ul. Ks. Rogowskiego będzie rozważana przy projektowaniu budżetu na kolejny rok.
Pozdrawiam Klaudiusz Kandzia
imie: Barbara Smoleń data: 2014-04-08 11:33:13
pytanie:
Witam. W ubiegłym roku pytałam o mapkę szlaku "Leśno Rajza". Gdzie można ja kupić lub pod jakim adresem znaleźć w internecie?

odpowiedź:
Mapkę można odebrać u rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Kaletach Jacka Lubosa,biuro nr 23.
imie: Danuta Mazur data: 2014-03-09 22:21:23
pytanie:
Witam Panie Burmistrzu.
Moja prośba dotyczy uzupełnienia oznakowania na trasie rowerowej "Pętla z cisem Donnesmarcka". Szczególnie na skrzyżowaniach leśnych dróg za Pniowcem. Na pierwszym oznakowanie jest bardzo słabo widoczne, natomiast na drugim, gdzie przecina sie droga pożarowa nr 31 strzałki nie ma w ogóle.Pomyłka w tym miejscu trasy skutkuje niechcianą wizytą w Miasteczku Śl. Myślę, że drobna poprawa usatysfakcjonuje wielu miłośników dwóch kółek z naszego miasta. Pozdrawiam.

odpowiedź:
Informujemy, iż w najbliższym czasie planujemy sprawdzić stan oznakowania wszystkich ścieżek dydaktyczno-przyrodniczych na terenie naszego miasta oraz uzupełnić ewentulne braki lub wymienić uszkodzone kierunkowskazy.
imie: stefan sosnica data: 2014-03-01 20:44:08
pytanie:
WITAM PANIE BURMISTRZU BARDZO DZIĘKUJEMY ZA NAPRAWĘ ŚWIATŁA NA ULICY POWSTAŃCOW ŚLĄSKICH I MAM DO PANA JESZCZE JEDNĄ PROŚBĘ NIE MA OŚWIETLENIA ZROBIONEGO NA ZAKRĘCIE Z ULICY BRZECHWY NA ULICĘ KONOPNICKĄ I NA ZAKRĘCIE NA KONOPNICKĄ 2.PROSZĘ O ZAŁATWIENIE NASZEJ PROŚBY BO ELEKTRYCY KAZALI ZGŁOSIĆ TO DO URZĘDU.

odpowiedź:
W odpowiedzi na Pana zapytanie w sprawie niedziałającego oświetlenia ulicznego przy ulicy Brzechwy i Konopnickiej informujemy, że zgłosiliśmy to sprawę do Tauron Dystrybucja S.A. w Lublińcu.
Informuję jednocześnie, że niedziałające oświetlenie uliczne można zgłaszać telefonicznie na bezpłatny numer 991.
imie: jadwiga sosnica data: 2014-02-03 20:31:41
pytanie:
Witam Panie burmistrzu chciałabym się dowiedzieć kiedy będzie naprawione oświetlenie ulicy Powstańcow śląskich,Brzechwy i Marii Konopnickiej

odpowiedź:
W odpowiedzi na Pani zapytanie informujemy, że wielokrotnie monitowaliśmy w Zakładzie Energetycznym – Tauron Dystrybucja w Lublińcu o niedziałającym oświetleniu ulicznym przy ulicach Powstańców Śląskich, Brzechwy, Konopnickiej i Fabrycznej. Mamy zapewnienie, że od środy tj. 05.02.2014 r. zostaną rozpoczęte roboty mające na celu przywrócenie oświetlenia ulicznego na w/w ulicach.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
imie: Marian Lipiński data: 2014-01-23 11:51:36
pytanie:
Mam pytanie w sprawie, która w ubiegłym roku nabierała rozmachu i nam mieszkańcom ulicy Działkowej i Księżycowej dawała nadzieję że będziemy mieli utwardzoną drogę, niestety obserwując sprawozdanie z sesji rady miejskiej w sprawie budżetu na 2014 rok nie ma wzmianki na ten temat. Nie wiem może to jest jakiś inny fundusz na ten cel, nie znam się na tym, a może to już przeszłość, mimo to chciałbym się coś na ten temat dowiedzieć.

odpowiedź:
W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że w ubiegłym roku przeprowadziliśmy przetargi na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej,
w wyniku których posiadamy dokumentację Projektową dla tych ulic wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami. Aktualnie czynimy starania, by w bieżącym roku, w miarę posiadanych środków zrealizować odcinek jednej z tych dróg lub po części z każdej. Łączę wyrazy szacunku
imie: Bożena Mazur data: 2014-01-12 14:47:56
pytanie:
Witam Panie Burmistrzu!
Wszystkich mieszkańców niewątpliwie cieszy fakt,że nasze najmłodsze pociechy mają rewelacyjny plac zabaw, na którym uwielbiają spędzać czas i za to pozwolę sobie w imieniu wszystkich serdecznie podziękować.
Mam jednak pytanie odnośnie tych nieco starszych dzieci- czy mogłoby powstać dla nich coś w rodzaju skateparku? Wydaje mi się, że teren po byłym wysypisku śmieci w Jędrysku, mógłby być idealnym miejscem, a przy tym wszystkie dzieci miałyby w miarę blisko. Wiem, że skatepark, taki z prawdziwego zdarzenia, to dość poważna inwestycja, ale gdyby chociaż mogła zostać odpowiednio utwardzona większa powierzchnia, to wtedy dzieci mogłyby pojeździć na deskorolkach lub łyżworolkach. Zakładam, że niemal wszystkie dzieci są dziś w posiadaniu takiego właśnie sprzętu a nie mają możliwości wykorzystywania go, bo wiadomo, że ulice są niebezpieczne i nierówne a w takich warunkach o wypadek nietrudno. Ponadto taką powierzchnię zimą straż pożarna mogłaby zalać wodą (tak jak było lata temu z boiskiem szkolnym) i powstawałoby wspaniałe lodowisko.
Myślę, że warto przemyśleć ten pomysł aby umożliwić naszym dzieciom czynny wypoczynek- tak ważny dla ich zdrowia i rozwoju.
Pozdrawiam!

odpowiedź:
W odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że Miasto Kalety prowadzi politykę tworzenia nowych przestrzeni publicznych, co jest zapisane w strategii rozwoju miasta. Między innym powstały nowe place zabaw , zrewitalizowano park w Jędrysku oraz tereny przy zbiornikach wodnych w Zielonej. Obecnie Miasto Kalety aplikuje o środki unijne na utworzenie parku tematycznego na terenie byłych stawów fabrycznych pn. ICHTIOPARK – czyli rybie atrakcje w Leśnym Zakątku Śląska. Rozważany jest także sposób zagospodarowania terenu po byłym „wysypisku śmieci”. Bardzo dziękuję za przesłanie przez Panią propozycji, która zostanie rozważona.
1 do 10 z 167
poprzednie | następne
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Pytania do Radcy prawnego Odpowiedzi Radcy prawnego
Biuletyn sierpień 2014 + Biuletyny Archiwalne + Kartki internetowe + Galeria zdjęć + Kalendarium System Informacji Przerstrzennej http://epuap.gov.pl/wps/portal/epuap Konkursy Sprzedaż nieruchomości Ustroń Kontakt z redakcją Biuletynu
Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego Dziennik Ustaw Monitor Polski WEEKEND z KAJAKIEM Ścieżki przyrodniczo - dydaktyczne w Kaletach Jubileusz 90 lecia KS UNIA Kalety Tereny Inwestycyjne + FILMY Pomoc osobom niesłyszącym

 

SONDA
zobacz wyniki

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

+ MAPA SERWISU + STATYSTYKA

Osoby on-line: 1

Urząd Miejski w Kaletach

tel. +48 34 352-76-30
sekretariat@kalety.pl

code:  Szulc-Efekt Sp. z o.o. & www.gmina.pl | gfx & php: www.itwords.pl