PZW Koło Kalety

Informacje Koła PZW Kalety

Podczas zebrania Zarządu Koła w dniu 5 lutego 2014 r. ustalono terminy zawodów wędkarskich na rok bieżący. I tak:

  • 13 lub 27 kwietnia (w zależności od zalegania na zbiorniku pokrywy lodowej) - Zawody o Mistrza Koła. Zbiornik Zielona Górna. Zawody 4-godzinne.
  • 24 maja Zawody o Puchar Zielonej. Zbiornik Zielona Górna.
  • 1 czerwca zawody dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Zbiornik licencyjny nr 1, Kalety, ul. Fabryczna.
  • 29 czerwca Zawody o Puchar Burmistrza. Zbiornik Zielona Górna.
  •   9/10 sierpień. Zawody Nocne. Zbiornik Zielona Górna.
  • 7 września Zawody o Puchar Prezesa. Zbiornik Zielona Górna.

Skarbnik Koła przyjmuje opłaty za wędkowanie w roku 2014 do końca miesiąca kwietnia, w MDK Kalety, w każdy poniedziałek, w godzinach 17.00- 19.00. 

Zebranie sprawozdawcze Koła PZW Kalety za rok 2013

W niedzielę 5 stycznia w sali słonecznej MDK odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Kaletach. Na zebraniu obecnych było ok. 40 wędkarzy, w tym Zarząd Koła z prezesem Robertem Kudrem na czele oraz prezes koła PZW Lubliniec Piotr Maroń. Miasto Kalety reprezentował burmistrz Klaudiusz Kandzia. Przybyli także policjanci z miejscowego komisariatu- Stanisław Kotwin i Andrzej Pogoda. Złożono sprawozdania z pracy prezesa i zarządu, prac komisji Koła, skarbnika Koła oraz pracy Społecznej Straży Rybackiej. Przedstawiciele Policji zabrali głos w sprawie kontroli przeprowadzanych wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką oraz m.in. w kwestii organizacji ruchu drogowego przy dojazdach do łowisk na zbiorniku Zielona. Burmistrz Klaudiusz Kandzia poinformował o konstruowaniu projektu, który uatrakcyjniłby okolice stawów przy ul. Fabrycznej przejętych niedawno przez miasto od likwidatora KZCP. Na stawach położone mają być pomosty pływające dla wędkarzy, na obrzeżach stanąć ma wiata, zamontowane ma być oświetlenie solarne i monitoring. Przy ścieżce nad stawem ustawione zostaną tablice z nazwami i opisami gatunków ryb występujących w zbiorniku. Przewidziano też m.in. montaż nowych ławeczek. Projekt złożony zostanie w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 (pozostały niewykorzystane środki), priorytet 3. Turystyka, poddziałanie 3.2.2 infrastruktura okołoturystyczna. Z tych samych środków realizowana jest obecnie inwestycja zwiększająca atrakcyjność stadionu miejskiego przy ul. Fabrycznej. Członków Koła PZW Kalety informujemy, że skarbnik Koła przyjmuje opłaty za wędkowanie w roku 2014 do końca miesiąca kwietnia, w MDK Kalety, w każdy poniedziałek, w godzinach 17.00- 19.00.

Tomasz Ocelok mistrzem Koła PZW Kalety na rok 2013

W niedzielę 28 kwietnia odbyły się pierwsze w tym roku zawody Koła PZW Kalety. Nad górnym zbiornikiem w Zielonej rywalizowano o tytuł Mistrza Koła. W niezbyt przyjaznych warunkach atmosferycznych, w deszczu, przy silnym wietrze i temperaturze około 8 stopni Celsjusza najlepszy okazał się Tomasz Ocelok, głównie dzięki wyciągnięciu ponad 2 kg karpia. Drugi w klasyfikacji był Stanisław Szmalenberg, zaś trzeci Ryszard Nowak. Drugą najbardziej pokaźną rybą zawodów był piękny okoń złowiony przez Adriana Czeluśniaka (5-te miejsce w ostatecznej klasyfikacji). W zawodach wystartowało 13-tu członków Koła. Wśród młodzieżowców zwyciężył Łukasz Golus przed Tomaszem Siwkiem i Aleksandrem Olczykiem. Następne zawody- O puchar Zielonej- już 25 maja.

Zebranie Zarządu Koła PZW Kalety. Znamy terminy zawodów i czynów społecznych

6 marca 2013 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyło się kolejne zebranie Zarządu Koła PZW Kalety. Ustalono m.in. terminy zawodów wędkarskich na rok 2013. I tak:
- 13 i 14 kwietnia odbędą się zawody o Mistrzostwo Koła (zbiornik licencyjny przy ul. Fabrycznej)
- 25 maja zawody o Puchar Zielonej (początek w godzinach popołudniowytch, zbiornik górny w Zielonej)
- 9 czerwca zawody dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka (zbiornik licencyjny, Kalety)
- 7 lipca zawody o Puchar Burmistrza Miasta (zbiornik górny w Zielonej)
- 28 lipca zawody dla dzieci i młodzieży "Wakacje z wędką" (zbiornik licencyjny, Kalety)
- z 10 na 11 sierpnia zawody nocne (zbiornik górny w Zielonej)
- 8 września zawody o Puchar Prezesa Koła (zbiornik górny w Zielonej)
- 29 września zawody spinningowe (zbiornik górny w Zielonej)
 
Czyny społeczne dla członków Koła PZW Kalety:
- 23 marzec zbiornik licencyjny Kalety (zbiórka o godzinie 8.00)
- 6 kwiecień Zielona
- 11 lub 18 maj Zielona

Strona PZW Koło Kalety

Strona PZW KOŁO KALETY

Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
Pytania do Radcy prawnego Odpowiedzi Radcy prawnego
Biuletyn sierpień 2014 + Biuletyny Archiwalne + Kartki internetowe + Galeria zdjęć + Kalendarium System Informacji Przerstrzennej http://epuap.gov.pl/wps/portal/epuap Konkursy Sprzedaż nieruchomości Ustroń Kontakt z redakcją Biuletynu
Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego Dziennik Ustaw Monitor Polski WEEKEND z KAJAKIEM Ścieżki przyrodniczo - dydaktyczne w Kaletach Jubileusz 90 lecia KS UNIA Kalety Tereny Inwestycyjne + FILMY Pomoc osobom niesłyszącym

 

SONDA
zobacz wyniki

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

+ MAPA SERWISU + STATYSTYKA

Osoby on-line: 1

Urząd Miejski w Kaletach

tel. +48 34 352-76-30
sekretariat@kalety.pl

code:  Szulc-Efekt Sp. z o.o. & www.gmina.pl | gfx & php: www.itwords.pl