Wtorek, 28 Maja 2024  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium  

  Dzisiaj, 30 lipca 2020 r. w sali sesyjnej kaletańskiego magistratu odbyło się jedno z najważniejszych w tym roku posiedzeń Rady Miejskiej w Kaletach, podczas którego radni uchwałą Nr 158/XIX/2020 jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi miasta Klaudiuszowi Kandzi za wykonanie budżetu za 2019 rok. To najważniejsze dla organu wykonawczego uznanie Rady Miejskiej, poprzedzone było podjęciem uchwały, w której radni udzielili także burmistrzowi wotum zaufania.
  Pozytywną opinię w sprawie udzielenia absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kaletach. Udzielenie absolutorium to jednoznaczne wyrażenie akceptacji działalności finansowej oraz uznanie jej za prawidłową i nie budzącą zastrzeżeń. Wiąże się z odpowiedzialnością jaką ponosi burmistrz z tytułu prowadzenia gospodarki finansowej gminy.
  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia po otrzymaniu absolutorium podziękował wszystkim radnym za kolejny mandat zaufania. Pozytywna opinia Rady oraz ich poparcie jest potwierdzeniem, że wspólnym działaniem służymy dobru naszej lokalnej wspólnoty. Burmistrz podziękował także za pracę wszystkim radnym z przewodniczącą Janiną Perz na czele, a także wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych.

   

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM