Poniedziałek, 15 Lipca 2024  Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Co słychać w Dziennym Domu Senior Wigor w Kaletach  

  Dzienny Dom „Senior Wigor” w Kaletach działa już dwa miesiące. Uczęszczają do niego osoby 60+, gdzie mogą miło spędzić i spożytkować swój wolny czas. Aktualnie grupa liczy 11 osób, a najstarsza seniorka ma 86 lat.
  Chcąc szerzej przedstawić działalność naszego Dziennego Domu, na początku warto wspomnieć o wspaniałej więzi, która utworzyła się między wszystkimi jego członkami. Dwa miesiące wspólnej pracy pozwoliły nam zintegrować się na tyle, aby otwarcie i szczerze mówić o swoich problemach, marzeniach i spostrzeżeniach dotyczących życia. Codziennie staramy się rozwijać nasze pasje, upodobania, umiejętności. W Seniorach odzywają się talenty, które nie zostały dotychczas przez nich odkryte jak np. zamiłowanie do tańca, śpiewu, teatru, poezji, polityki czy historii. Z chęcią wykonujemy różnorakie zadania rozwijające wyobraźnię i kreatywność.
  Od niedawna w naszym Domu Seniora podopieczni mogą korzystać również z pomocy fizjoterapeutki. Prowadzona jest rehabilitacja indywidualna, dostosowana do konkretnych potrzeb. Organizowane są zajęcia grupowe i rekreacyjne, na które składa się gimnastyka poranna, gry i zabawy ruchowe oraz ćwiczenia usprawniające. Ponadto wszyscy podopieczni mają możliwość skorzystania z zabiegu masażu klasycznego (całościowego i częściowego). Działania fizjoterapeutyczne pełnią bardzo ważną rolę w poprawie i podtrzymywaniu sprawności fizycznej Naszych Seniorów oraz korzystnie wpływają na ich samopoczucie.
  28 stycznia br. odbył się Dzień Otwartych Drzwi w Domu „Senior Wigor”. Tego dnia zwiedzający mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą zajęć dla Seniorów pozwalającą na aktywne i ciekawe spędzenie czasu wolnego, a także nowoczesną infrastrukturą obiektu, która współfinansowana została z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
  W najbliższym czasie planujemy wyjazd do teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na wspólnie wybrany spektakl, a w sobotę 5 marca, z okazji Dnia Kobiet, wybieramy się na koncert Piotra Polka.
  Niedługo wiosna, więcej czasu będziemy mogli spędzić na świeżym powietrzu, pojawią się nowe możliwości i pomysły. Plany mamy ambitne – tak jak ambitni są nasi podopieczni.

  Aleksandra Cieślik

  Co słychać w Dziennym Domu Senior Wigor w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM