Piątek, 24 Maja 2024  Imieniny: Joanny, Zuzanny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Delegacja partnerskiego miasta Vitkov z wizytą w Kaletach  

    W poniedziałek, 15 lipca 2019 r., przebywała w naszym mieście czteroosobowa delegacja z partnerskiego miasta Vitkov: starosta Pavel Smolka, wicestarosta Martin Šrubař, dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Vitkovie Miroslav Bučánek oraz Dyrektor Domu Kultury z Vitkova Daniela Olbertova. Podczas wizyty omówione zostały plany na realizację dwóch projektów partnerskich.
    Pierwszy rozpocznie się już w tym roku. Zrealizowany zostanie z udziałem dotacji jaką Miejski Dom Kultury w Kaletach wraz z Fundacja Gloria Kultura pozyskał z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu Forum Polsko – Czeskie. Projekt pn. „Razem pracujemy razem się uczymy II”, będzie polegał na wymianie doświadczeń kulturowych oraz na uczestnictwie w warsztatach wokalnych, muzycznych i tanecznych dzieci i młodzieży z Kalet oraz Vitkova.
    Drugi projekt, o którego środki na realizację Miasto Vitkov zawnioskuje w ramach Euroregionu Silesia, zaplanowany jest na rok 2020. Zadanie będzie miało charakter kampanii edukacyjnej o tematyce ekologicznej związanej z segregacją odpadów i będzie polegało na wymianie dobrych praktyk w powyższej tematyce.

    Delegacja partnerskiego miasta Vitkov z wizytą w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM