Sobota, 02 Marca 2024  Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kolejne miejskie obiekty z instalacjami do produkcji zielonej energii  

  Dobiegają końca budowy dwóch instalacji fotowoltaicznych, które zlokalizowane zostały na budynkach użyteczności publicznej. Pierwszą z nich o mocy 10,5 kW zamontowano na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków. Instalacja ta, składająca się z 41 paneli zaspokoi część zapotrzebowania energetycznego urządzeń działających na oczyszczalni.
  Druga instalacja, na którą składa się 114 paneli, o łącznej mocy blisko 30 kW, zabudowana została na dachu oraz elewacji południowej budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. Panele fotowoltaiczne mają za zadanie bilansować zużycie energii elektrycznej urządzeń zamontowanych w trakcie realizacji przez Miasto Kalety wcześniejszego projektu związanego z termomodernizacją budynku kaletańskiego magistratu (gruntowa pompa ciepła oraz wentylacja mechaniczna) – na które Miasto pozyskało dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  Obydwie instalacje fotowoltaiczne powstały w ramach realizacji projektu pn. "Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez montaż kolektorów słonecznych oraz ogniw fotowoltaicznych - w mieście Kalety Leśnym zakątku Śląska", na którego realizację miasto Kalety pozyskało dotację 4.578.876,06 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.   

  Panele fotowoltaiczne na dachu budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach – o mocy 30 kW

   

  Panele fotowoltaiczne na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach – o mocy 10,5 kW


  Kolejne miejskie obiekty z instalacjami do produkcji zielonej energii

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM