Piątek, 23 Lutego 2024  Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Konferencja prasowa na temat ograniczenia niskiej emisji  

  W dniu wczorajszym, 6 lutego 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się konferencja prasowa poświęcona tematyce ograniczenia niskiej emisji na terenie naszego województwa. Organizatorem tego spotkania był burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, pan Andrzej Pilot.
  Podczas konferencji burmistrz Klaudiusz Kandzia podsumował projekt jaki realizowany był przez Miasto Kalety polegający na montażu kolektorów słonecznych w 179 budynkach mieszkalnych oraz ogniw fotowoltaicznych w 210 gospodarstwach domowych na terenie naszego miasta. Na podstawie prezentacji multimedialnej przybliżona została geneza projektu, jego wartość oraz zakładane cele. Przedstawiony został przede wszystkim efekt ekologiczny tego zadania, który w naszym mieście zakłada zmniejszenie o prawie 100 ton zużycia węgla rocznie.
  Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach, przedstawił natomiast informacje na temat realizowanego przez Fundusz Programu SMOG STOP, dofinansowującego zadania realizowane przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji. O dotację mogli ubiegać się właściciele domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, którzy chcieli zlikwidować swój stary piec węglowy i zastąpić go nowoczesnym piecem węglowym oraz źródłem ciepła wykorzystującym odnawialne źródła energii (OZE). W maju ubiegłego roku w Urzędzie Miejskim w Kaletach działał punkt konsultacyjny w którym mieszkańcy mogli uzyskać wszelkie informacje oraz pomoc w zakresie wypełnienia wniosku. Z Programu skorzystało 18 gospodarstw domowych z terenu Kalet, którzy otrzymali dofinansowanie na wymianę źródła ciepła. WFOŚiGW planuje w najbliższym czasie uruchomienie kolejnych edycji Programu SMOG STOP. Informacje na ten temat będzie można uzyskać na stronie Funduszu.
  W spotkaniu, oprócz przedstawicieli lokalnych mediów, udział wzięli również radni Rady Miejskiej w Kaletach: wiceprzewodniczaca Janina Perz, Irena Nowak, Teresa Mryka, Mirosława Potempa, Alojzy Rupik, Ryszard Sendel, Kazimierz Złotosz, Grzegorz Krupa oraz Antoni Jeż.
  Konferencja prasowa na temat ograniczenia niskiej emisji

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM