Wtorek, 05 Marca 2024  Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Konkurs Wiedzy o Języku Polskim  

  15 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbył się VII Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Języku Polskim dla gimnazjalistów oraz V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Polskim dla maturzystów. Obydwa konkursy przeprowadzone zostały we współpracy ze Studenckim Kołem Językoznawców działającym przy Uniwersytecie Opolskim pod opieką naukową dr Danuty Lech-Kirstein.
  Patronat nad całością po raz kolejny objęła prof. Janina Hajduk Nijakowska, dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa UO w Opolu oraz burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia, a organizacyjnie imprezę wspomógł Miejski Dom Kultury.
  W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, Gimnazjum nr 1 w Tarnowskich Górach, Gimnazjum w Kaletach Miotku, Gimnazjum w Koszęcinie, Gimnazjum w Kaletach ( gospodarz imprezy), I LO im. A. Mickiewicza w Lublińcu, LO z Psar, Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach, I LO im. S. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach.
  Na początku goście zostali przywitani przez Burmistrza Kalet Pana Klaudiusza Kandzię oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Eugeniusza Ptaka, którzy życzyli wszystkim uczestnikom sukcesu, zaś w imieniu organizatora zebranych serdecznie powitał dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kaletach Pan Krzysztof Lisiecki. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe gadżety.
  Następnie dr Danuta Lech-Kirstein wygłosiła prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną pt. „Do sukcesu przez mowę”. Po uroczystym otwarciu oraz poczęstunku uczniowie zabrali się do pracy. Zmierzyli się z pełnym pułapek tekstem dyktanda oraz testem językowym.
  Wkrótce poznamy wyniki.

  Krzysztof Lisiecki
  Barbara Duda

   
  Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM