Środa, 29 Listopada 2023  Imieniny: Blazeja, Saturnina WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Majowi roweromaniacy odwiedzili Wrocław  

    W poniedziałek, 1 października, klasa VIa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach oraz klasa VI z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miotku, w ramach nagrody za najbardziej aktywne uczestnictwo w akcji „Rowerowy Maj”, wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. W związku z brakiem poważniejszych utrudnień dojazdowych kaletańska grupa znalazła się w punkcie spotkania z przewodnikiem (pod Halą Stulecia) niemal punktualnie o godzinie 10-tej.
    Stąd wycieczkowicze ruszyli zwiedzić przepiękny Ogród Japoński, a na koniec obejrzeli pokaz unikalnej fontanny multimedialnej. Następnym punktem programu były Ostrów Tumski i wrocławskie stare miasto. Znajdowanie wszędobylskich krasnoludków okraszone zostało ciekawymi opowieściami przewodnika. Kaletańska młodzież zwiedziła wrocławską katedrę pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, przeszła słynnym Mostem Zakochanych do centrum miasta, poznała historię średniowiecznego Wrocławia i obejrzała miejskie jatki, po czym, przy zabudowaniach biblioteki Ossolineum i Uniwersytetu Wrocławskiego dotarła na rynek.
    Po wielkiej porcji wiedzy, którą zaserwował uczniom przewodnik, przyszła pora na czas wolny. Około godziny 15.30 kaletańska grupa wycieczkowiczów opuściła stolicę Dolnego Śląska, by trzy godziny później zameldować się w Kaletach.”    Majowi roweromaniacy odwiedzili Wrocław

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM