Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety laureatem prestiżowej nagrody "EkoKarlik"  

  W dniu wczorajszym, 7 grudnia 2015 r., burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Eugeniuszem Ptakiem reprezentowali nasze Miasto podczas uroczystego wręczenia "EkoKarlików" – nagrody przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  "EkoKarlik" to nowy konkurs organizowany przez WFOŚiGW w Katowicach, który miał na celu promocję etyki ekologicznej w działaniach na rzecz środowiska, ukazanie różnorodności rozwiązań w ochronie środowiska, a także zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody. Skierowany był do przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego, którzy realizują szeroko pojęte przedsięwzięcia ekologiczne. Główną nagrodą w konkursie była statuetka i tytuł „EKOKARLIK” oraz możliwość posługiwania się logo konkursu i zdobytym tytułem.
  Uroczysta gala otwarta została przez prezesa WFOŚiGW w Katowicach Andrzeja Pilota, który przedstawił zebranym ideę konkursu. Przypomniał, iż w stały kalendarz przyznawania nagród w Funduszu wpisały się już nagrody „Zielone czeki” oraz konkurs „EkoAktywni” – dla pozarządowych organizacji ekologicznych. Tym razem Fundusz chciał docenić starania przedsiębiorców oraz jednostki samorządu terytorialnego w dążeniu do poprawy stanu środowiska naturalnego, a przede wszystkim działania w tym zakresie podjęte.
  Burmistrz Klaudiusz Kandzia odbierając statuetkę dla Miasta Kalety podziękował za jej przyznanie oraz zadeklarował dalszą współpracę w realizacji projektów mających na celu ochronę środowiska oraz edukację ekologiczną.
  Oprócz Miasta Kalety laureatem konkursu została także Gmina Krupski Młyn oraz Miasto Rydułtowy.
   

  Relacja WFOŚiGW w Katowicach z rozdania nagród

   


   

  Miasto Kalety laureatem prestiżowej nagrody

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM