Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety ponownie w projekcie "Rowerowy Maj"  

  Miło nam poinformować, iż Miasto Kalety, mając na uwadze bardzo duże zainteresowanie dzieci i młodzieży ubiegłoroczną edycją, zdecydowało się wziąć udział w kolejnej odsłonie ogólnopolskiej akcji "Rowerowy Maj". Przypomnijmy, iż "Rowerowy Maj" to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.
  Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
  Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Pracownik Urzędu Miejskiego w Kaletach uczestniczył w styczniowym spotkaniu szkoleniowym dotyczący obsługi specjalnie na ten cel stworzonego panelu internetowego. Każda miejscowość biorąca udział w tegorocznej kampanii dostanie swoją podstronę, na której koordynatorzy miejscy i szkolni będą zobowiązani do bieżącego uzupełniania danych, a także np. dodawania zdjęć oraz logotypów i informacji o lokalnych sponsorach. W niedługim czasie odbędą się szkolenia z obsługi panelu dla koordynatorów wyznaczonych przez szkoły, oraz wstępne spotkania informacyjne.
  Już dziś zapraszamy do współpracy firmy i osoby prywatne, które są w stanie w jakikolwiek sposób wspomóc organizację akcji, a także ufundować nagrody dla jej uczestników- naszych najmłodszych mieszkańców.
  Miasto Kalety ponownie w projekcie

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM