Środa, 17 Lipca 2024  Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Miasto Kalety pozyskało ponad 14.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego przy Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację zadania z priorytetu 5.1. - Zakładanie mini ogrodów botanicznych i mini arboretów przy szkołach i przedszkolach.
  W ramach zadania utworzony zostanie mini ogród botaniczny przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku. Na obszarze około 520 m² nasadzonych zostanie 380 sztuk krzewów z prawie 40 różnych gatunków roślin. Nasadzenia wykonane zostaną w formie wysepek, aby umożliwić dzieciom swobodną obserwację przyrodniczą. Każdy gatunek roślin oznaczony zostanie tabliczką z nazwą krzewu. Mini ogród botaniczny będzie doskonałą bazą do prowadzenia zajęć jako element "żywej lekcji przyrody". Dzieci nauczą się rozpoznawać i pielęgnować rośliny oraz dbać o środowisko lokalne. Ogród powstanie do końca września 2018 r.
  Całość zadania oszacowana została na kwotę ponad 18 tysięcy złotych z czego aż 14.425,00 zł. dofinansuje WFOŚiGW w Katowicach. Przypomnijmy, iż w ubiegłym roku, podobny mini ogród powstał przy Miejskim Przedszkolu przy ul. Brzechwy w Kaletach.

   

  Miasto Kalety pozyskało ponad 14.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego przy Zespole Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM