Piątek, 21 Czerwca 2024  Imieniny: Alicji, Alojzego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Międzygminny Konkurs Matematyczny  

  24 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach przeprowadzony został Międzygminny Konkurs Matematyczny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.
  Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki, motywowanie uczniów do osiągania sukcesów, promocja szkół, nauczycieli i uczniów biorących udział w konkursie.
  W konkursie wzięło udział 28 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego. Konkurs odbył się w dwóch grupach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Testy były kodowane. Wśród zadań konkursowych były między innymi: złożone zadania tekstowe, zadania geometryczne, zadania rozwijające logiczne myślenie, zadania związane z zastosowaniem wiedzy w praktyce. Uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. Komisja konkursowa składała się z nauczycieli matematyki, którzy z uczniami przyjechali na konkurs. Zadania do konkursu przygotował i przewodniczył pracy komisji dr Józef Kalinowski.

  Wyniki w kategorii szkół podstawowych:
  1. Stanisław Szady SP 13 Tarnowskie Góry
  2. Dawid Kubica PSP 1 Kalety
  3. Aleksander Krawczyk MSP 5 Piekary Śl.
  4. Agnieszka Leczkowska PSP 1 Kalety
  5. Antoni Jaruszowiec SP Tworóg
  6.Tymon Mikuła MSP 5 Piekary Śl.

  Wyniki w kategorii gimnazjum:
  1. Anna Kamińska Gimnazjum w Brynku
  2. Anna Jaruszowiec Gimnazjum w Krupskim Młynie
  3. Alicja Kubica Gimnazjum W Krupskim Młynie
  4.Dawid Dragon ZSiP Kalety Miotek
  5.Maria Sobol Gimnazjum Krupski Młyn
  6.Maja Ferdin Gimnazjum w Brynku

  Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz zdobywcy wyróżnień otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, kalkulatory. Analizując wyniki konkursu, organizatorzy i nauczyciele stwierdzili, że uczniowie biorący w nim udział posiadają dużą wiedzę i umiejętności matematyczne, które na pewno warto intensywnie rozwijać. Cieszymy się bardzo, że zgłosili się do nas młodzi, zdolni matematycy. Mamy nadzieję, że konkurs ten pogłębił w nich jeszcze bardziej matematyczne pasje i talenty, które być może staną się kiedyś ich atutem w przyszłości. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania Panu drowi Józefowi Kalinowskiemu oraz Pani dyrektor Dorocie Mańczak za zorganizowanie tegorocznych zmagań matematycznych.  Międzygminny Konkurs Matematyczny

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM