Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Po ogromnych rybach przyszedł czas na wielkie grzyby  

  Miasto Kalety po raz kolejny otrzymało dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie zadania z priorytetu 5.3. Oznakowanie ścieżek dydaktycznych, przyrodniczych i ekologicznych.
  Tym razem doposażona zostanie ścieżka ekologiczno-dydaktyczna Aleja Dębów w Truszczycy, na trasie której stanie 10 kompletów drewnianych rzeźb grzybów: borowik, podgrzybek, maślak, koźlarz czerwony, kania, kurka, rydz, muchomor sromotnikowy, muchomor czerwony, olszówka. Każdy drewniany komplet składać się będzie z grzyba dojrzałego, młodego oraz tablicy informacyjnej z ciekawym opisem poszczególnych gatunków grzybów. Duże modele, odwzorowane na oryginałach grzybów będą doskonałą formą zgłębiania wiedzy mykologicznej szczególnie dla dzieci. Duże eksponaty będą zachętą do poznania gatunków grzybów, jakie spotkać można w lokalnym środowisku oraz dowiedzieć się które gatunki są jadalne, a których należy się wystrzegać. W ramach zadania wydrukowany zostanie również folder o niniejszej ścieżce.
  Na realizację tego projektu Miasto Kalety otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 16.000 złotych. Zakończenie realizacji zadania przewidziane jest do końca lipca tego roku.

   

  Szkice wizualizacyjne edukacyjnych modeli grzybów
  Po ogromnych rybach przyszedł czas na wielkie grzyby

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM