Wtorek, 28 Maja 2024  Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Postęp prac przy realizacji projektu polegającego na termomodernizacji budynków Miejskiego Domu Kultury i Gimnazjum w Kaletach  

  Prawie trzy miesiące temu rozpoczęto roboty przy Projekcie p.n.: Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizacje budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety, budynki: Miejskiego Domu Kultury i Gimnazjum w Kaletach. Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
  Wykonawcą robót jest Konsorcjum Firm Pana Tomasza Rapcinskiego i Mirosława Kukuły, obydwie firmy z Kalet. Firma rozpoczęła roboty na obiekcie budynku Publicznego Gimnazjum skupiając się na tym budynku, tak, by wykonać wszelkie niezbędne prace poprzedzające rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dotychczas wykonano: wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacje ciepłej wody użytkowej, zabudowano panele solarne i włączono w układ instalacji ciepłej wody użytkowej. Na ukończeniu są posadzki sal parteru części starej budynku, pozostają do położenia wykładziny rulonowe w trzech salach lekcyjnych. Wykonywane są również prace dociepleniowe w poddaszu budynku. W tym roku planuje się także budowę, na budynku sali gimnastycznej, instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 20 kW, instalacja zasilać będzie w energię elektryczną budynek Publicznego Gimnazjum.
  Drugim obiektem w ramach w/w Projektu jest budynek Miejskiego Domu Kultury. W trakcie wykonywania, na ukończeniu, jest przebudowa kotłowni, z węglowej na olejową. Wykonawcy pracują również nad wymianą pokrycia dachu skrzydła budynku od ul. Fabrycznej i ocieplają strop nad duża salą widowiskową. Niezależnie od powyższych prac ocieplane są ściany piwnic budynku oraz trwają prace przygotowawcze do prac termomodernizacyjnych ścian części budynku od ul. Fabrycznej. Prace na obydwu obiektach przebiegają zgodnie z harmonogramami robót.

   

   

   

   

  Postęp prac przy realizacji projektu polegającego na termomodernizacji budynków Miejskiego Domu Kultury i Gimnazjum w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM