Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Powiat Tarnogórski ma 105 tys. zł dla organizacji pozarządowych  

  W tegorocznym budżecie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach zarezerwowano 105 tys. zł na dotacje dla organizacji pozarządowych oraz prowadzących działalność pożytku publicznego. 50 tys. zł jest na wsparcie przedsięwzięć upowszechniających sport i kulturę fizyczną. 40 tys. zarezerwowano dla organizacji działających w dziedzinie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Z kolei kwota przeznaczona dla organizacji zajmujących się nauką, szkolnictwem wyższym, edukacją oraz oświatą i wychowaniem to 15 tys. zł.
  Pieniądze zostaną podzielone w trzech otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszono je w zeszłym tygodniu. Dotowane przedsięwzięcie np. turniej sportowy, konkurs propagujący czytelnictwo, wystawa prezentująca dorobek lokalnego twórcy albo akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży z powiatu tarnogórskiego, musi zakończyć się do 30 listopada 2017 roku. Kwota przyznanej dotacji nie może przekroczyć 80 proc. kosztów jego organizacji. Oferty można składać do 24 marca w kancelarii starostwa przy ul. Karłuszowiec 5. Muszą być zgodne ze wzorem określonym w rozporządzeniu ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.
  Szczegółowe informacje są na stronie www.tarnogorski.pl w zakładce „ogłoszenia i komunikaty”, uzyskać je można również w Biurze Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, tel. 32 382 37 67.
   

  Otwarty konkurs ofert w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

  Otwarty konkurs ofert w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu

  Otwarty konkurs ofert w dziedzinie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania

  Powiat Tarnogórski ma 105 tys. zł dla organizacji pozarządowych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM