Wtorek, 27 Lutego 2024  Imieniny: Gabriela, Anastazji WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Przedszkolacy - mali ekolodzy  

  Tradycją już stały się obchody Dni Ziemi w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Kaletach. W tym roku szkolnym nasi przedszkolacy brali udział w projekcie edukacyjnym, zgłoszonym do Towarzystwa Przyjaciół Lasu – lokalnych obchodach „Dni przyjaciół lasu”. W ramach tego przedsięwzięcia dzieci miały okazję realizować się we wszechstronnych działaniach na rzecz środowiska naturalnego. Już w lutym nasi wychowankowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Bajkowy las”, wykazując się przy tym sporą wyobraźnią i znajo-mością wielu technik plastycznych.

  W kwietniu najstarsza grupa przedszkolaków: „Biedronki” porządkowały las okalający nasze przedszkole, grupa „Smerfów” zbierała śmieci na podwórku przedszkolnym i placu zabaw, natomiast „Słoneczka” i „Kubusie” złożyły wizytę w nadleśnictwie, gdzie mogły ob-serwować pracę leśnika- p. Góreckiego. Ofiarowane przez niego małe iglaki, zostały samo-dzielnie zasadzone przez dzieci z wszystkich grup w ogrodzie przedszkolnym.

  Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i pozyskanym środkom finansowym, mogliśmy przed budynkiem przedszkola zasadzić cztery okazałe klony w różnych kolorach oraz udekorować wejście ozdobnymi kwiatami.

  W piękny, słoneczny dzień rodzice naszych przedszkolaków mogli podziwiać prace swoich dzieci, zgromadzone na galerii pt. „Las dookoła nas”. Na swoich rysunkach dzieci mogły przedstawić urodę lasu rosnącego wokół przedszkola.

  Głównym punktem naszego projektu ekologicznego była uroczystość przedszkolna, na którą została zaproszona P. Ewa Czeluśniak – przedstawiciel Urzędu Miejskiego oraz P. Beata Górecka – leśnik z zaprzyjaźnionej kaletańskiej leśniczówki. Uroczystość przygotowały najmłodsze przedszkolaki z grupy „Myszki”, które pod bacznym okiem wychowawczyń Iwo-ny Płocieniak i Danuty Mazur wystąpiły z przedstawieniem teatralnym pt. „Dbajmy o Zie-mię”. Za aktywny udział w projekcie i zaangażowanie oraz włożony wysiłek nasi podopieczni zostali nagrodzeni tematycznymi książeczkami i grami edukacyjnym, rozwijającymi ich świadomość ekologiczną.

  Zwieńczeniem naszej akcji i miłą niespodzianką było przedstawienie teatralne z udziałem krakowskich aktorów pt. „Ekologiczne przypadki panny Agatki”.

  Planując i realizując projekt cały czas kierowałyśmy się słowami Davida Gates’a „ Musimy nauczyć się dbać o środowisko, w którym mamy żyć. Chodzi tylko o to, czy nauczymy się tego na czas”. Obserwując zaangażowanie i wielką radość poznawania naszych wychowanków, jesteśmy przekonane, że nam się to udało, a doznane przeżycia, wzruszenia, uczucia, zachowania i otrzymane pouczenia zostaną utrwalone na całe życie.

  Koordynatorki projektu: Iwona Płocieniak i Danuta Mazur


   

  Przedszkolacy - mali ekolodzy

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM