Piątek, 29 Września 2023  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Rada Miejska podjęła uchwałę dotyczącą żłobków i klubów dziecięcych  

  Podczas ostatniej sesji Rada Miasta podjęła uchwałę o przyznaniu dotacji celowej z budżetu miasta dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce w Kaletach.

  Uchwała została podjęta w związku z otwarciem w naszym mieście nowej placówki zajmującej się opieką nad dziećmi w wieku od 1 do 3 lat - Klubu Dziecięcego Miluś - mieszczącego się w Kaletach przy ulicy Lublinieckiej 2.

  Jest to pierwszy i jedyny w Kaletach i okolicy podmiot zapewniający opiekę nad tak małymi dziećmi. Celem działalności tej innowacyjnej placówki jest pomoc rodzicom w godzeniu pracy z obowiązkami rodzinnymi, czyli sprawowanie opieki w czasie, gdy rodzice, np. podejmują aktywność zawodową.

  Klub Dziecięcy Miluś uzyskał pozytywne opinie Sanepidu oraz Państwowej Straży Pożarnej i spełnia wszelkie wymogi sanitarne i bezpieczeństwa. Nowoczesne i przytulne wnętrza są w pełni przystosowane do potrzeb najmłodszych dzieci i spełniają najwyższe standardy.

  Cieszymy się, że w Mieście Kalety powstał punkt opieki nad małymi dziećmi i mamy nadzieję, że jego oferta spotka się z zainteresowaniem mieszkańców. Kwota dotacji wynosi 150 zł. na jedno dziecko miesięcznie, a dotowanych będzie 15 miejsc.

  Rada Miejska podjęła uchwałę dotyczącą żłobków i klubów dziecięcych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM