Niedziela, 04 Czerwca 2023  Imieniny: Kwiryny, Franciszka WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Relacja z V Gali Przedsiębiorczości  

  W środę 5 stycznia br. w sali Domu Kultury w Kaletach, odbyła się jubileuszowa V Gala Przedsiębiorczości. Organizatorami wydarzenia było Miasto Kalety oraz Restauracja CASYNO. Imprezę uświetnił koncert wykonany przez Miejską Orkiestrę Dętą pod dyrekcją Mariana Lisieckiego.
  Po przemówieniu burmistrza Klaudiusza Kandzi, który powitał wszystkich przybyłych, przedstawił prezentację multimedialną na temat inwestycji w mieście Kalety i podziękował przedsiębiorcom za wkład jaki włożyli i wkładają w rozwój miasta poprzez m.in. utrzymywanie i tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców, dbanie o finanse gminy, każdą zapłaconą złotówkę podatku, odbyło się wręczenie corocznych nagród.
  O tym, do kogo trafią statuetki, zadecydowała kapituła w składzie: radni Ryszard Sendel- przewodniczący, Edward Drabik, Alojzy Rupik, Grzegorz Krupa, Krzysztof Rogocz i Aleksandra Wilk - członkowie, którzy na posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2015 roku wybrali tegorocznych laureatów prowadzących z sukcesem działalność gospodarczą w różnych branżach.

  W kategorii "Nestor Biznesu", wyróżniono przedsiębiorców najbardziej zakorzenionych w lokalnej społeczności, prowadzących działalność gospodarczą od 25–ciu lat.
  Oto wyróżnieni przedsiębiorcy:
  1. Pan Andrzej Masłowski PW „MASKOPOL”
  2. Pan Witold Krus Z.R.B.
  3. Pan Sławomir Karbowski Handel
  4. Pan Benon Watoła ZRB „DACHDEKER”
  5. Pani Irena Ochman-Gryc Sklep „MALUCH“
  6. Pan Józef Błaszczyk „JB”

  Złotym Kowadłem Biznesu, nagrodą im. Jana Ferdinanda Koulhaasa obdarowani zostali:
  1. Pan Tomasz Rapcinski, Firma Usługowo-Handlowa
  2. Pan Janusz Bien, ZW „BIEN”
  3. Pan Mirosław Konieczny, Studio Projektowe SPART

  W wyborze laureatów w tej kategorii kapituła brała pod uwagę wysoką jakość i walory oferowanych wyrobów i usług, osiąganie sukcesów zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym, wyróżnianie się na tle konkurencji, dbanie o finanse gminy oraz dbałość o zatrudnienie jej mieszkańców.

  W drugiej części Gali odbyły się wystąpienia reprezentantów Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie oraz biura doradczego Altima, na temat możliwości aplikowania o wsparcie dla sektora MŚP w ramach perspektywy unijnej 2014-2020.
  Na gali obecnych było ponad stu zaproszonych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta. Ponadto swoją obecnością zaszczycili uroczystość m.in. starosta tarnogórski Józef Burdziak, nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec oraz Koszęcin: Włodzimierz Błaszczyk i Krzysztof Lysik, z-ca nadleśniczego Nadleśnictwa Świerklaniec Wojciech Kubica, emerytowany nadleśniczy Nadleśnictwa Koszęcin Zdzisław Unglik, reprezentujące Śląskie Centrum Przedsiębiorczości Adriana Sikorska oraz Agnieszka Siwica, dyrektor ds. MiŚP w biurze doraczym Altima Marcin Kopka, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Ptak i radni: Janina Perz, Michał Brol, Edward Drabik, Adam Gabryś, Antoni Jeż, Grzegorz Krupa, Irena Nowak, Krzysztof Rogocz, Alojzy Rupik, Ryszard Sendel.
   

  Relacja z V Gali Przedsiębiorczości

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM