Poniedziałek, 11 Grudnia 2023  Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • Remont chodnika przy drodze wojewódzkiej Nr 908 ul. Tarnogórskiej w Kaletach-Miotku rozpoczęty  

    W piątek 28 listopada br. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozpoczął remont chodnika przy ul. Tarnogórskiej w Miotku, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 908 w kierunku południowym. Remont będzie prowadzony etapami, zależnymi od warunków pogodowych. Wykonawcą robót jest Firma Larix z Lublińca. Remontem objęty zostanie odcinek od skrzyżowania ul. Tarnogórskiej z ul. Paderewskiego do ul. Grzybowej, przy starej Poczcie. Nawierzchnia chodnika po przebudowie będzie z betonowej kostki brukowej na podbudowie z tłucznia kamiennego zamknięta obustronnie obrzeżami betonowymi. Pobocza umocnione zostaną żwirem.
    Koszt przedmiotowego remontu w całości zostanie pokryty przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, bez udziału finansowego Miasta Kalety.
    W kwestii dotyczącej budowy dalszej części chodnika wzdłuż ul. Tarnogórskiej od ul. Grzybowej w kierunku „Zarachu” pragniemy poinformować, zgodnie z uzyskaną pisemną informacją w Wydziale Komunikacji i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 908 na przedmiotowym odcinku jest w Mandacie Negocjacyjnym Województwa Śląskiego w ramach projektów kluczowych planowanych do realizacji ze środków RPO WSL 2014-2020 – poziom regionalny.
    Remont chodnika przy drodze wojewódzkiej Nr 908 ul. Tarnogórskiej w Kaletach-Miotku rozpoczęty

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM