Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Udany piknik rowerowy w Truszczycy w ramach niedzieli z Cittaslow  

  Wczoraj, 29 września 2019 r., w stanicy rowerowej w Truszczycy, odbył się rowerowy piknik rodzinny. Mieszkańcy naszego miasta jak zwykle dopisali. W miłej i sportowej atmosferze przeprowadzone zostały konkursy i zawody zaplanowane na ten dzień.
  O godzinie 14.00 wystartował rajd rowerowy na orientację w ramach niedzieli z Cittaslow, w którym wzięło udział 5 dwuosobowych drużyn. Przeszło 30 kilometrową trasę najszybciej pokonali bracia Dawid i Piotr Fronczek. Drudzy na metę przybyli Damian Gabryś i Dawid Kucharczyk, a trzecie miejsce zdobyły panie Katarzyna Kandzia i Lidia Chrobok.
  Dla najmłodszych odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym, który przeprowadził burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Tutaj każdy był zwycięzcą. Wszystkie dzieci wykazały się znakomitą znajomością znaków drogowych.
  W ramach pikniku, nasi mieszkańcy mieli okazję pochwalić się najstarszymi jednośladami, a także opowiedzieć nam o nim ciekawostkę. Rower z 60-letnią historią zaprezentował pan Walter Klabis z Truszczycy, który zwyciężył w tym konkursie.
  Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs plastyczny zorganizowany dla dzieci pn. „Rowerem przez Leśny Zakątek Śląska”. Wpłynęło bardzo dużo prac, wszystkie były ciekawe więc jury miało niezwykle trudne zadanie aby wybrać 6 najładniejszych. Przewodniczący Kapituły radny Zygmunt Mirowski ogłosił, iż nagrodzeni zostali: Weronika Lach, Błażej Wochnik, Nina Gansiniec, Julia Brożek, Tobiasz Musik i Wiktor Kowol.
  Zwycięzcom wszystkich konkursów i zawodów serdecznie gratulujemy!   

  Udany piknik rowerowy w Truszczycy w ramach niedzieli z Cittaslow

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM