Sobota, 02 Marca 2024  Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • VIII Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny  

  W sobotę 23 marca 2019 r. w Truszczycy odbyły się już po raz ósmy zawody, w których biegacze powitali w kaletańskich lasach wiosnę na sportowo. Truszczycka impreza jest pierwszą tego typu jeżeli chodzi o całoroczny terminarz biegowy w Powiecie Tarnogórskim. Corocznie współorganizują ją: Miasto Kalety, Powiat Tarnogórski oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.
  Wczesnowiosenna pogoda dopisała. Ba, była chyba najlepsza w dotychczasowej historii truszczyckich biegowych zmagań. Bieg rozpoczął się o godzinie 10-tej. W szranki stanęło 32 zawodników i zawodniczek. Jako pierwszy niespełna 5-cio kilometrową trasę ukończył Rafał Kargól (czas: 17,24 minuty), drugi był Adam Kukowka (17,43), a trzeci Maciej Rogowski (18,29). Wśród kobiet najlepsza była Justyna Hajda (23,25) przed Aleksandrą Zosgórnik (23.52) i Izabelą Tomaszewską (24,25).
  Po ukończeniu biegów przez wszystkich zawodników nastąpiła dekoracja zwycięzców, której dokonali burmistrz Klaudiusz Kandzia, radny Powiatowy Eugeniusz Ptak, a także radny Rady Miejskiej w Kaletach Alojzy Rupik. Tradycyjnie też odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dla wszystkich przybyłych aby na sportowo powitać wiosnę- pulę gadżetów przygotowały Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.
  Puchary w poszczególnych kategoriach ufundowało Miasto Kalety, zaś w klasyfikacji generalnej (open) Powiat Tarnogórski. Stroną techniczną zawodów zarządzał radny Antoni Jeż. Organizatorzy dziękują za pomoc w przeprowadzeniu imprezy panu leśniczemu Bronisławowi Wawrosiowi oraz Milenie Krus i Marcie Kamińskiej.

  Klasyfikacja w kategoriach:

  Mężczyźni wiek: 25-39 lat
  1. Rafał Kargól
  2. Adam Kukowka
  3. Szymon Krause

  Mężczyźni wiek: 40+
  1. Maciej Rogowski
  2. Robert Wręczycki
  3. Bogusław Borek

  Kobiety wiek: 15-24 lat
  1. Justyna Hajda

  Kobiety wiek: 25 -39 lat
  1. Aleksandra Zosgórnik
  2. Ewelina Loewe
  3. Karina Warczok

  Kobiety wiek: 40+
  1. Izabela Tomaszewska
  2. Ewa Czudaj
  3. Joanna Karolczak
  VIII Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM