Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wernisaż mieszkanki naszego miasta Marcjanny Wysockiej  

  W piątkowy wieczór, 5 kwietnia 2019 r. w tarnogórskiej galerii sztuki współczesnej Inny Śląsk, odbył się wernisaż malarstwa i rzeźby autorstwa mieszkanki naszego miasta Marcjanny Wysockiej.
  Na wystawie można było zobaczyć wybrane prace, których motywem przewodnim były twarze. Młoda artystka zaprezentowała bardzo ciekawy efekt malarski, dzięki wykorzystaniu starych sklejek drewnianych, które po namalowaniu obrazu, zostały jeszcze dodatkowo „postarzone”. Na co dzień pani Marcjanna jest doktorantką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zainteresowanie sztuką wykazywała od najmłodszych lat, a jej pierwszym nauczycielem był ojciec. Warto tutaj wspomnieć, że artystka jest córką znanego w naszym mieście, niezwykle utalentowanego rzeźbiarza Ryszarda Wysockiego.
  Na wernisażu nie zabrakło włodarzy naszego miasta na czele z burmistrzem Klaudiuszem Kandzią oraz radnymi Ireną Nowak, Mirosławą Potempa oraz Alojzym Rupikiem, którzy osobiście pogratulowali pani Marcjannie wernisażu oraz życzyli kolejnych sukcesów i licznych osiągnięć na niwie artystycznej.

   

  Wernisaż mieszkanki naszego miasta Marcjanny Wysockiej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM