Piątek, 24 Maja 2024  Imieniny: Joanny, Zuzanny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Sukces uczennicy z Kalet Natalii Kawałko w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii  

  Tegoroczny konkurs był szczególnie trudny, młodzież przygotowująca się do niego zaczęła naukę biologii z pominięciem dwóch lat kształcenia w tym przedmiocie. Jest to skutek zmiany organizacji nauczania w Polsce. Zakres wiedzy i umiejętności oraz proponowanej literatury obejmował jednak cały materiał szkoły podstawowej i wykraczający poza nią. Na zajęciach koła biologicznego uczniowie nadrabiali i poszerzali materiał, który ich ominął.
  Jedna z uczennic zdecydowała się wystartować w konkursie. W pierwszym etapie osiągnęła konieczną ilość punktów do zakwalifikowania się wyżej, czyli II etapu, i to dało jej motywację do dalszej pracy. Zakwalifikowanie się do etapu III było już wielką radością, bo to ta część konkursu obejmowała najwięcej materiału do opanowania. Pracowitość i zaangażowanie uczennicy dały w końcu wielki sukces: tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2020/2021. Tylko 1 pkt dzielił Natalię od tytułu laureata konkursu.
  Gratulujemy tej wytrwałości i solidności w nauce, umiejętnego poszukiwania źródeł i miłości do biologii. Życzymy dalszych sukcesów w nauce i konkursach.

  Aleksandra Piecuch

   Sukces uczennicy z Kalet Natalii Kawałko w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM