Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach  

  Zakończyły się prace budowlane przy termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach. W nieruchomości tej, która stanowi własność gminy Kalety, wymieniono między innymi stolarkę okienną i drzwiową, pokrycie dachu, docieplono poddasze oraz ocieplono styropianem ściany zewnętrzne. Prace te realizowane były w ramach projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety,” na jaki miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 480.000,00 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. W ramach tego zadania, termomodernizacji wcześniej poddane został także budynki przy ul. Fabrycznej 25 oraz ul. Sienkiewicza 9.

  więcej
  Zakończyła się termomodernizacja budynku przy ul. 1 Maja 21 w Kaletach
 • Anna Ślimok z Kalet w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021  

  Miło nam poinformować, że nasza mieszkanka, Anna Ślimok, bierze udział w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021. Jest to jedna z edycji konkursu odbywającego się w ramach wyborów Miss Polski Nastolatek. Zwyciężczynią tego plebiscytu zostanie kandydatka, której zdjęcia zdobędą największą liczbę tzw. lajków. Głosowanie potrwa do 18 czerwca br. Zachęcamy do oddania swojego głosu na Anię (nr 17).

  więcej
   Anna Ślimok z Kalet w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2021
 • Zapraszamy na „Rajzowanie po kalyckich stanicach”  

  Miasto Kalety serdecznie zaprasza mieszkańców oraz turystów na rowerowy piknik rodzinny pn. „Rajzowanie po kalyckich stanicach”, który odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na terenie naszych trzech stanic rowerowych. Rozpoczynamy o godzinie 12.00. Kolejność zwiedzania stanic dowolna. W każdej będzie czekać mnóstwo niespodzianek. Największą atrakcją będą „zwariowane rowery” – super zabawa dla całej rodziny! W programie także m.in. plenerowa wystawa tyskiego Koła Łowieckiego Kania, konkurs wiedzy o ruchu drogowym, zabawy sprawnościowe dla najmłodszych, a także pyszne specjały kuchni myśliwskiej oraz lokalnej. Rajzować do woli między stanicami będzie można aż do 19.00. Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich stanic! Stanicy w Truszczycy oraz Donnersmarcka i Myśliwskiej w Jędrysku.

  więcej
  Zapraszamy na „Rajzowanie po kalyckich stanicach”
 • Robi się kolorowo i kwiatowo  

  Przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Kaletach zadomowił się już na kolejny sezon letni nasz kaletański ślimak kwiatowy. Przypomina on mieszkańcom oraz turystom o przynależności Kalet do międzynarodowej sieci miasteczek Cittaslow. Zagospodarowane zostały również klomby miejskie przed magistratem, a już niedługo kwiatami obsadzone zostaną rabaty i kompozycje na terenie całego miasta. Mamy nadzieję, że kolorowe, kwiatowe aranżacje będą ozdobą naszej miejscowości aż do późnej jesieni.

  więcej
  Robi się kolorowo i kwiatowo
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021
 • Zapraszamy na Dzień Dziecka na stadionie miejskim w Kaletach  

  Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy z Publicznych Szkół Podstawowych, a także KS Unia Kalety, serdecznie zapraszają 1 czerwca wszystkie dzieci z naszego miasta na DZIEŃ DZIECKA. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek na terenie stadionu miejskiego w Kaletach w godzinach 10.00 – 13.00. W programie m.in. konkursy, gry i zawody sportowe. Dla wszystkich dzieci uczestniczących w Dniu Dziecka przewidziano wiele darmowych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Zapraszamy na Dzień Dziecka na stadionie miejskim w Kaletach
 • W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji  

  We wtorek, 25 maja, w stanicach rowerowych- truszczyckiej, Myśliwskiej i Donnersmarcka - zamontowano tablice z mapami naszego miasta i okolic, na które naniesiono za pomocą 12 punktów największe atrakcje Leśnego Zakątka Śląska. Mapy dopełniły wyposażenie stanic i na pewno staną się dużą pomocą w zwiedzaniu Kalet na dwóch kółkach. Tablice, na zamówienie Miasta Kalety, wykonała i zamontowała firma "Brainstorm" z Mokrusa.

  więcej
  W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji
 • Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych  

  Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

  więcej
  Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych
 • Radio Piekary o projekcie "Zanocuj w lesie"  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat programu Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie", w którym znalazło się aż 46 hektarów kaletańskich lasów.
   

  Radio Piekary o projekcie
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.03.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,3%;

  – Województwo Śląskie 5,1%;

  – Kraj 6,4%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.04.2021 r. było 266 bezrobotnych, w tym 163 kobiety. 29 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 14 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Radio Piekary o Dziennym Domu Senior Plus w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat wznowienia działalności Dziennego Domu Senior Plus w Kaletach.
   

  Radio Piekary o Dziennym Domu Senior Plus w Kaletach
 • Mieszkańcy Kalet otrzymali już ponad 660.000 zł. dotacji z Programu Czyste Powietrze  

  Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z możliwości składania wniosków w ramach programu Czyste Powietrze poprzez punkt konsultacyjny, który znajduje się w tut. Urzędzie. Do kwietnia tego roku zarejestrowano aż 45 wniosków na łączną kwotę ponad 660 tysięcy złotych. Najczęściej wybieranym źródłem ciepła były kotły na ekogroszek spełniające wymogi programu (19 wniosków), na drugim miejscu uplasowały się po względem wyboru kotły na pellet drzewny (17 wniosków), w dalszej są pompy ciepła - 4 wnioski oraz piec gazowy. Ponadto co druga osoba wybrała dodatkowo zakres prac związany z poprawą i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku - termomodernizacja.

  więcej
  Mieszkańcy Kalet otrzymali już ponad 660.000 zł. dotacji z Programu Czyste Powietrze
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 25 maja 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Sukces uczennicy z Kalet Natalii Kawałko w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii  

  Tegoroczny konkurs był szczególnie trudny, młodzież przygotowująca się do niego zaczęła naukę biologii z pominięciem dwóch lat kształcenia w tym przedmiocie. Jest to skutek zmiany organizacji nauczania w Polsce. Zakres wiedzy i umiejętności oraz proponowanej literatury obejmował jednak cały materiał szkoły podstawowej i wykraczający poza nią. Na zajęciach koła biologicznego uczniowie nadrabiali i poszerzali materiał, który ich ominął. Jedna z uczennic zdecydowała się wystartować w konkursie.

  więcej
   Sukces uczennicy z Kalet Natalii Kawałko w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii
 • 17.000 złotych dofinansowania na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku  

  Dotację w wysokości 17.000 zł. przyznał naszemu miastu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki edukacyjnej pn.”Edukacyjne modele zwierząt leśnych”. Nowa trasa dydaktyczna zlokalizowana została przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Na ścieżce powstanie pięć przystanków tematycznych o zwierzętach leśnych. Duże, drewniane modele dzików, wilków, lisów, jeleni i zajęcy pomogą z bliska i namacalnie poznać faunę zamieszkującą lokalne środowisko leśne.

  więcej
  17.000 złotych dofinansowania na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM