Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów w naszym mieście  

  Na terenie nowopowstałych stanic rowerowych w Jędrysku, pojawiły się kolejne udogodnienia dla cyklistów. Miasto Kalety zamontowało w ubiegłym tygodniu przy stanicy Myśliwskiej oraz Donnersmarcka samoobsługowe stacje napraw rowerów. Na terenie Kalet od dłuższego czasu funkcjonują już podobne urządzenia, które zlokalizowane zostały w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rowerzystów. Samoobsługowe stacje naprawy to niewątpliwie bardzo przydatne elementy infrastruktury sportowo-turystycznej, z której często korzystają rowerzyści podróżujący ścieżkami Leśnego zakątka Śląska.

  więcej
  Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów w naszym mieście
 • Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia  

  Podczas dzisiejszej (7 kwietnia br.) konferencji prasowej Ministra Zdrowia, poinformowano o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem. Aktualne obostrzenia będą ważne do 18 kwietnia 2021 r.

  więcej
  Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia
 • 500 Plus. Nowy okres świadczeniowy  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina wszystkim osobom, które pobierają świadczenie wychowawcze (500+) i do tej pory nie złożyły wniosku na nowy okres świadczeniowy 2021/2022, o konieczności złożenia nowego wniosku o przyznanie świadczenia.
  Świadczenia przyznane w 2019 r. są obowiązujące do 31.05.2021 r. Wnioski można składać droga elektroniczną, a od 1 kwietnia również tradycyjnie tj. papierowo. Wnioski są dostępne w MOPS – parter Urzędu Miasta. Więcej informacji pod nr telefonu 34 3527 656.

  500 Plus. Nowy okres świadczeniowy
 • Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!  

  Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br. Umowa Partnerstwa to docelowo uzgodniona z Komisją Europejską strategia wykorzystania funduszy europejskich w Polsce na lata 2021-2027. Dokument określa cele i sposób inwestowania funduszy unijnych z polityki spójności, na którą w przyszłej perspektywie będziemy mieli łącznie około 76 miliardów euro.

  więcej
  Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!
 • Przedłużenie terminu w konkursie na koncepcję ogrodu deszczowego  

  Do 15 kwietnia 2021 roku wydłużamy termin składania koncepcji na wykonanie „deszczowego ogrodu” na terenie lasku miejskiego na osiedlu przy ul. 1 Maja. W ramach koncepcji należy uwzględnić utworzenie ogrodu deszczowego z różnymi formami roślinności, które zasilane będą wodami opadowymi pobliskich budynków wielorodzinnych. Najbardziej kreatywne i ciekawe pomysły trafią do ostatecznego projektu zagospodarowania „lasku osiedlowego”. Termin nadsyłania prac mija 15 kwietnia 2021 r. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz mapkę z wizualizacją terenu.

   

  więcej
  Przedłużenie terminu w konkursie na koncepcję ogrodu deszczowego
 • Znów rośnie zadłużenie KZCP wobec Miasta  

  Proces likwidacji Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych trwa od 1994 roku. Od tego czasu zadłużenie KZCP wobec Miasta Kalety stale rosło i na koniec 2010 roku wynosiło 1.069.567,00 zł. W wyniku działań likwidatora i władz miasta zadłużenie to na koniec 2014 roku zmalało do kwoty 119.478,08 zł. Obecnie zadłużenie wobec miasta ponownie wrosło i wynosi 782.211,60.

  więcej
  Znów rośnie zadłużenie KZCP wobec Miasta
 • Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021  

  Dzisiaj, 1 kwietnia, rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Będzie on przeprowadzany do 30 czerwca 2021 roku z możliwością jego wydłużenia do 30 września 2021 r. – po drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
  Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
 • Odwiedź Kalety z aplikacją EKOMUZEA  

  Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Śląska przy współpracy w ramach projektu pn.: „Marka Turystyczna – sieć Ekomuzea" udostępniła darmową aplikację mobilną skierowaną do mieszkańców turystów, biegaczy i rowerzystów odwiedzających teren obszaru między innymi 16 gmin wchodzących w skład stowarzyszenia. Na terenie Kalet oznaczono szereg miejsc wartych odwiedzenia takich jak Ichtiopark, stanice rowerowe czy wiatrak nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. Aplikację można pobrać ze sklepów: Google Play i App Store.

  więcej
  Odwiedź Kalety z aplikacją EKOMUZEA
 • Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy. Termin składania ofert upływa 15 kwietnia 2021 r., godzina: 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11.30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach. Termin opracowania dokumentacji ustalony został do dnia 10 listopada 2021 roku.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Kaletach-Truszczycy
 • Nowe boisko w Drutarni już wkrótce zostanie oddane do użytkowania naszym mieszkańcom  

  Trwają prace przy budowie nowego boiska wielofunkcyjnego w Drutarni. Wykonana została już nawierzchnia poliuretanowa boiska, a także zamontowane słupy pod montaż piłkochwytów. Boisko o wymiarach 26 x 19 m będzie umożliwiało grę w mini piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Prace wykonuje firma GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa. Nowy obiekt sportowy ma być gotowy do końca czerwca 2021 roku. Miasto Kalety dąży do tego, aby w każdej dzielnicy naszego miasta funkcjonowały podobne miejsca sportu i rekreacji.

  więcej
  Nowe boisko w Drutarni już wkrótce zostanie oddane do użytkowania naszym mieszkańcom
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Reja w Kaletach  

  Miasto Kalety rozpoczęło w ubiegłym tygodniu przebudowę ulicy Reja. Wykonawcą robót jest firma P.H.U. ARGO z Lisowa. Przebudowane zostanie 106 metrów drogi o szerokości 5 metrów. Nawierzchnia ulicy wykonana zostanie z mieszanek mineralno-bitumicznych, natomiast zjazdy na posesje z betonowej kostki brukowej. Koszt tej inwestycji wyniesie 194.251,90 zł. Termin zakończenia prac budowlanych określony został na dzień 31 lipca 2021 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Reja w Kaletach
 • Wersja demonstracyjna aplikacji spisowej  

  Informujemy, że Wojewódzkie Biuro Spisowe zamieściło na stronie internetowej poświęconej NSP 2021, wersję demonstracyjna aplikacji spisowej. Tryb demo umożliwia osobom zainteresowanym zapoznanie się z pytaniami, które już 1 kwietnia 2021 r. pojawią się w formularzu spisowym. Aplikacja pozwala na zapoznanie się ze specyfiką i sposobem obsługi formularza. Wcześniejsze zapoznanie się z formularzem spisowym daje respondentom możliwość na przygotowanie się do odpowiedzi na pytania stawiane w spisie, natomiast rachmistrzom spisowym umożliwia nabycie umiejętności praktycznych w pracy z aplikacją spisową. Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją.

  więcej
  Wersja demonstracyjna aplikacji spisowej
 • Rozpoczął się pierwszy etap budowy ul. Jaworowej w Jędrysku  

  W ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon inwestycyjny w infrastrukturę drogową naszego miasta. W pierwszej kolejności wystartowała budowa drogi gminnej ul. Jaworowej w Kaletach. Inwestycja podzielona została na etapy, w pierwszej odsłonie nawierzchnią asfaltową utwardzone zostanie około 355 mb. Wykonawcą prac jest Spółka RAFALIN z Blachowni. Termin zakończenia pierwszy etapu określony został w umowie na 31 lipca 2021 r. Wartość prac, które w 100% sfinansowane zostaną z budżetu Miasta, wyniesie 247.376,22 zł.

  więcej
  Rozpoczął się pierwszy etap budowy ul. Jaworowej w Jędrysku
 • Od lipca rusza trzeci nabór w ramach programu Mój prąd  

  Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie od lipca 2021 roku ma wystartować III nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Mój prąd. Program przewiduje zwrot poniesionych kosztów w formie dotacji na budowę mikro instalacji fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej ze słońca na własny użytek. Poziom dofinansowania nie jest jeszcze znany, z informacji wynika, że będą one uzależniony od zakresu rzeczowego inwestycji.

  więcej
  Od lipca rusza trzeci nabór w ramach programu Mój prąd

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM