Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Rusza kolejna edycja Programu MOJA WODA  

  Od poniedziałku, 22 marca br., wystartuje kolejny nabór wniosków w programie "Moja woda". Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli się starać nawet o 5.000 zł. dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe. Środki będą mogły być przeznaczone na zakup, montaż i uruchomienie instalacji, takich jak m.in. zbiornik retencyjny lub podziemny, oczko wodne, instalacje do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody, pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie danej nieruchomości. Wnioski będzie można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
  Rusza kolejna edycja Programu MOJA WODA
 • Dodatkowy nabór wniosków w ramach Rządowego Programu KLUB  

  Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił dodatkowy nabór wniosków do Rządowego Programu KLUB - edycja 2021. Głównym celem programu jest m.in. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, a także wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży. Aplikować można do 24 marca 2021.

  więcej
  Dodatkowy nabór wniosków w ramach Rządowego Programu KLUB
 • Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Zielona  

  Informujemy, iż w związku z pracami konserwacyjnymi wodociągu miejskiego, w dniu 22.03.2021 r., (poniedziałek)  w godzinach od 9:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w dzielnicy Zielona oraz na ul. Jana. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

  Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Zielona
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej KWIECIEŃ – CZERWIEC 2021  

  Poniżej zamieszczamy do publicznej wiadomości harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach kwiecień - czerwiec 2021 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej KWIECIEŃ – CZERWIEC 2021
 • Radio Piekary o planach utworzenia Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety wypowiada się na temat planów utworzenia Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie parku tematycznego Ichtiopark.

   

  Radio Piekary o planach utworzenia Kaletańskiego Centrum Edukacji Ekologicznej
 • Remonty infrastruktury powiatowej w mieście Kalety  

  Wraz z końcem okresu zimowego rozpoczynają się remonty na obiektach będących w zarządzie powiatu tarnogórskiego, zlokalizowanych w mieście Kalety. W pierwszej kolejności zostanie wykonany remont dwóch mostów. Już od kilku dni trwają prace na dwóch obiektach mostowych: przy ul. 1 Maja (droga powiatowa nr 3311S) i ul. Ofiar Katynia (droga powiatowa nr 2335S). Inwestorem zlecającym roboty, jest Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach. Koszt remontu obu mostów to ok. 200 tys. złotych.

  więcej
  Remonty infrastruktury powiatowej w mieście Kalety
 • Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem  

  Zamieszczamy najnowsze obostrzenia, które przedstawione zostały przez Ministra Zdrowia podczas konferencji prasowej w dniu 17 marca 2021 r. Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązywać będą od 20 marca do 9 kwietnia br.

  więcej
  Nowe obostrzenia w walce z koronawirusem
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.01.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,4%;

  – Województwo Śląskie 5,1%;

  – Kraj 6,5%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 28.02.2021 r. było 270 bezrobotnych, w tym 168 kobiet. 27 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Trwa modernizacja sieci wodociągowej w ul. Jana  

  Od początku marca br. trwają prace związane z przebudową sieci wodociągowej w ul. Jana w Kaletach. Zadanie obejmuje przebudowę sieci wodociągowej z rur PE fi 110 o długości 469 [mb] wraz z przebudową przyłączy do granic posesji.
  Inwestycja realizowana jest za kwotę 134.964,94 zł (brutto) przez P.P.H.U. „INSTAL-BUDOTECH” z Kamienicy, które zostało wybrane w przetargu nieograniczonym.
  Przedmiotowa inwestycja w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta, parametry wody dostarczane mieszkańcom oraz umożliwi w najbliższym czasie wykonie nowej nawierzchni ul. Jana.

  Trwa modernizacja sieci wodociągowej w ul. Jana
 • O co będziemy pytani w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań?  

  Zapraszamy do zapoznania się z treścią pytań z formularza spisowego, który obowiązywał będzie podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Możliwość ta pozwoli każdemu w prosty sposób spisać się samodzielnie przez Internet i spełnić swój obowiązek.

  więcej
  O co będziemy pytani w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań?
 • Przywitaj wiosnę i weź udział w projekcie edukacyjnym  

  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym pn. „Pierwszy Dzień Wiosny”. Projekt powstał w ramach nauki obywatelskiej, aby zmobilizować jak najwięcej osób do aktywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody i wspólnego zbierania danych na temat środowiska naturalnego. Zapraszamy wszystkich miłośników natury, aby wyruszyć na łono przyrody tego szczególnego dnia, jakim jest pierwszy dzień wiosny. W projekcie może wziąć udział każdy, wystarczy odrobina zapału, aparat a także aplikacja iNaturalist.
  INFORMACJE O PROJEKCIE
  REGULAMIN PROJEKTU

  Przywitaj wiosnę i weź udział w projekcie edukacyjnym
 • Program Czyste Powietrze popularny wśród naszych mieszkańców  

  Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z możliwości składania wniosków w ramach programu “Czyste Powietrze” poprzez punkt konsultacyjny znajdujący się w kaletańskim Urzędzie Miejskim. Od początku roku zostało zarejestrowanych 25 wniosków na łączną kwotę ponad 350 tysięcy złotych. Najczęściej wybieranym źródłem ciepła były kotły na ekogroszek spełniające wymogi programu (11 wniosków) oraz kotły na pellet drzewny (8 wniosków), w dalszej kolejności uplasowały się pompy ciepła oraz piece gazowe.

  więcej
  Program Czyste Powietrze popularny wśród naszych mieszkańców
 • Dodatkowe dopłaty do czynszu z powodu koronawirusa w 2021 roku  

  W związku z kłopotami finansowymi spowodowanymi pandemią koronawirusa, wiele osób zostało pozbawionych źródła dochodu. W związku z tym, aby osoby takie nie utraciły mieszkań przez brak wpłaty czynszu, rząd przygotował pakiet pomocowy, który ma temu zjawisku zapobiegać tzw. dopłaty do dodatku mieszkaniowego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Do 31 marca 2021 r. najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu.

  więcej
  Dodatkowe dopłaty do czynszu z powodu koronawirusa w 2021 roku
 • Apel Burmistrza Miasta Kalety dotyczący przestrzegania obowiązujących standardów sanitarnych  

  Szanowni Państwo.

  W ostatnim okresie podejmowanych było szereg decyzji luzujących obostrzenia sanitarne wprowadzone w związku z obowiązującym na terytorium Polski stanem epidemii. Nie wszystkie jednak obostrzenia zostały zniesione, a te które nadal obowiązują powinny być bezwzględnie przestrzegane.

  Obserwujemy rozluźnienie i beztroskę w respektowaniu nakazu używania właściwych przesłon na usta i nos w przestrzeni publicznej. Nakaz ten nadal obowiązuje.

  więcej
  Apel Burmistrza Miasta Kalety dotyczący przestrzegania obowiązujących standardów sanitarnych
 • Marcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (15 marca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, marcowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł o planowanym utworzeniu Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Ichtioparku, materiały relacjonujące przebieg okresu przygotowawczego w kaletańskich klubach sportowych , informacje na temat nadchodzącego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, ogłoszenie o rozstrzygnięciu konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w roku 2021, terminarz zawodów wędkarskich Koła PZW Kalety, wszystko o konkursie na wykonanie "Deszczowego ogrodu" w lasku osiedlowym przy ul. 1 maja (łącznie z kartą zgłoszeniową), a także sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej. Zachęcamy do zakupów i lektury!

  Marcowy numer

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM