Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • UNIA Kalety MISTRZEM PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU LUBLINIEC!  

  Spektakularnym zwycięstwem 5:1 nad drużyną Warta Kamieńskie Młyny, w dniu wczorajszym drużyna seniorów KS UNIA Kalety zapewniła sobie tytuł Mistrza PUCHARU POLSKI Podokręgu Lubliniec. Zwycięstwem nad Kamieńskimi Młynami Unia awansowała do I rundy Pucharu Polski Śląskiego ZPN, a pierwszym rywalem niebiesko-białych będzie drużyna Piast II Gliwice. Zdobycie mistrzostwa na szczeblu lublinieckim jest ogromnym sukcesem dla Kaletańskiego Klubu Piłkarskiego. Składamy serdeczne gratulacje zawodnikom, trenerom oraz działaczom sportowym. Życzymy dalszych sukcesów!

  więcej
  UNIA Kalety MISTRZEM PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU LUBLINIEC!
 • Uwaga PSZOK nieczynny  

  Informujemy, że w dniach od 2 do 5 maja 2015 roku Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczący się przy ul. Ks. Drozdka 30 w Kaletach, będzie nieczynny. W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod nr tel. 784 691 115.

  Uwaga PSZOK nieczynny
 • Zaproszenie do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich Orlik CUP 2015  

  Animatorzy Orlika w Kaletach zapraszają amatorów piłki nożnej do udziału w: TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN AMATORSKICH ORLIK CUP 2015. Turniej rozegrany zostanie w dniach 3.05.2015 roku na boisku Orlik przy ul. 1 Maja 6. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zaproszenie do udziału w Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich Orlik CUP 2015
 • Tomasz Ocelok Mistrzem Koła PZW Kalety na rok 2015  

  W niedzielę 26 kwietnia na zbiorniku wodnym Zielona Górna odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Kalety. W tym roku mistrzowski tytuł wywalczył Tomasz Ocelok z wynikiem 5,09 kg złowionych ryb. Za nim na podium uplasowali się: Jacek Lubos (4,17 kg) i Jerzy Pakuła (4,09 kg). Miejsce czwarte zajął Stanisław Szmalemberg (3,34 kg), zaś piąte Seweryn Cichoń (3,2 kg). W rywalizacji juniorskiej zwyciężył Łukasz Golus przed Szymonem Banduchem.

  więcej
  Tomasz Ocelok Mistrzem Koła PZW Kalety na rok 2015
 • Zmiana godzin otwarcia Urzędu Miejskiego w Kaletach w bieżącym tygodniu  

  Informujemy, że w dniach od 27 kwietnia do 1 maja br. Urząd Miejski w Kaletach będzie czynny w następujących godzinach:
  - poniedziałek od godz. 7.30 do 15.30;
  - wtorek od godz. 7.30 do 15.30;
  - środa od godz. 7.30 do 15.30;
  - czwartek od godz. 7.30 do 15.30;
  - piątek – nieczynne

  więcej
  Zmiana godzin otwarcia Urzędu Miejskiego w Kaletach w bieżącym tygodniu
 • Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęcia z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!  

  W dniu 28 kwietnia 2015 r. (wtorek) w godzinach od 15.30 do 19.30 odbędą się kolejne zajęcia z Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Panią mgr Aleksandrą Krzyżaniak – Wiencek. Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy czy porady specjalisty prosimy o kontakt pod nr tel. 34/35-27-643 lub osobiście w budynku Urzędu Miasta (III piętro).

  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaletach informuje o zajęcia z certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień!
 • Międzygminny Konkurs Matematyczny  

  W dniu wczorajszym, 27 kwietnia 2015 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Kaletach przeprowadzony został Międzygminny Konkurs Matematyczny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.Organizatorem konkursu był dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz dr Józef Kalinowski.
  W skład komisji sprawdzającej prace weszli: dr Józef Kalinowski i nauczyciele matematyki, którzy byli opiekunami uczniów biorących udział w konkursie. Konkurs przeznaczony był dla uzdolnionych matematycznie uczniów drugiego etapu edukacyjnego szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum.

  więcej
   Międzygminny Konkurs Matematyczny
 • Kolejny krok do zakończenia procesu skanalizowania naszego miasta  

  Miasto Kalety otrzymało pozwolenia od Wojewody Śląskiego i Starosty Tarnogórskiego na budowę ostatniego odcinka kanalizacji sanitarnej w Mieście Kalety. Dotyczy to dzielnic Miotek, Zielona, Mokrus i Truszczyca. Otrzymane pozwolenia budowlane oznaczają zakończenie etapu projektowego budowy kanalizacji. Urząd Miejski pracuje nad możliwością sfinansowania inwestycji m.in. poprzez pozyskanie środków zewnętrznych na pokrycie części inwestycji w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014 – 2020. Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji technicznej odbył się w lipcu 2013 roku.

  Kolejny krok do zakończenia procesu skanalizowania naszego miasta
 • Zaproszenie do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety  

  Wszystkich miłośników tenisa stołowego zapraszamy do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. Turniej rozegrany zostanie w dniach 30.04 i 1.05 – 2015 roku na sali gimnastycznej PSP nr 1 w Kaletach przy ul. 1 Maja 6. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zaproszenie do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kalety
 • Znaleziono torbę sportową  

  Informujemy, że w niedzielę 26 kwietnia 2015 roku w okolicach stadionu miejskiego przy ul. Fabrycznej 35 w Kaletach znaleziono torbę sportową z zawartością. Więcej informacji pod numerem telefonu 511 429 223.

  Znaleziono torbę sportową
 • Zapytanie ofertowe na dostarczenie materiałów promocyjnych oraz wykonanie gry zręcznościowej w związku z realizacją projektu Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska - utworzenie parku tematycznego w Kaletach  

  Miasto Kalety zaprasza do złożenia ofert na zamówienie realizowane w trybie zapytania o cenę w związku z realizacją projektu pn. „Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska – utworzenie parku tematycznego w Kaletach”, współfinansowanego w ramach działania 3.2.2 Infrastruktura okołoturystyczna - podmioty publiczne – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

  Zapytanie ofertowe na dostarczenie materiałów promocyjnych oraz wykonanie gry zręcznościowej pobierz

  Zapytanie ofertowe na dostarczenie materiałów promocyjnych oraz wykonanie gry zręcznościowej w związku z realizacją projektu Ichtiopark, czyli rybie atrakcje w Leśnym zakątku Śląska - utworzenie parku tematycznego w Kaletach
 • Informacje 7 dni TG Stacji  

  Zapraszamy do obejrzenia INFORMACJI 7 DNI przygotowanych przez redakcję lokalnej telewizji TG Stacja. W najnowszym wydaniu programu informacyjnego znalazł się m.in. materiał nt. uroczystego wręczenia "Zielonych Czeków" – nagród przyznawanych corocznie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach z okazji Dnia Ziemi - (od 4:05 minuty materiału).

  Informacje 7 dni TG Stacji
 • Sesja Rady Powiatu  

  Informujemy, iż 28 kwietnia 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy ulicy Karłuszowiec 5 w Tarnowskich Górach, odbędzie się sesja Rady Powiatu. Początek o godz. 9.00. Zapraszamy.

  Zobacz projekty uchwał na sesję Rady Powiatu

  więcej
  Sesja Rady Powiatu
 • Apel Policji  

  Policja apeluje do wszystkich osób, które posiadają wiedzę na temat kradzieży urządzenia typu Elektryzator f-my Horizont, tzw. "Pastuch", które to zostało skradzione w okresie czasu od 21 marca 2015 r. - 10 kwietnia 2015 r. w Kaletach.
  Ktokolwiek widział lub dostał propozycję zakupu skradzionego urządzenia proszony jest o pilny kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Kaletach lub o informację na numer tel. 32 39 35 205 lub na numer alarmowy 112.
  Zapewniamy anonimowość. Za udzielone informacje z góry dziękujemy.

  Apel Policji
 • Trwa budowa Ichtioparku, parku tematycznego w Kaletach  

  Trwają roboty związane z budową parku tematycznego w Kaletach. W pierwszym etapie wykonywane są ścieżki edukacyjne wraz z miejscami parkingowymi. Przy ścieżce postawione zostaną wiaty spoczynkowe oraz zostanie utworzony taras widokowy. Teren będzie oświetlony za pomocą lamp solarnych oraz zamontowane zostaną ławki wraz z koszami na śmieci. Przy ścieżce ustawione zostaną tablice edukacyjne opisujące gatunki ryb.

  Wykonawcą przedmiotowego przedsięwzięcia inwestycyjnego jest firma „TEL-BRUK" z Częstochowy, która wygrała przetarg nieograniczony na realizację tej inwestycji. W przetargu uczestniczyło 10 oferentów, a ceny za wykonanie kształtowały się na poziomie od 479.818,79 zł do 816.787,81 zł.

  więcej
  Trwa budowa Ichtioparku, parku tematycznego w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM