Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Walka z koronawirusem. Ostatni etap przed całkowitym zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa  

  4 listopada br., podczas konferencji prasowej Premiera RP, przedstawione zostały kolejne zasady bezpieczeństwa w walce z korona wirusem. Od najbliższego poniedziałku klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Placówki kultury będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony został limit osób przebywających kościołach oraz sklepach, a także ograniczono działalność galerii handlowych.
  Przygotowano również 10 działań antykryzysowych dla polskich przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0.

  więcej
  Walka z koronawirusem. Ostatni etap przed całkowitym zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa
 • Automatyczne powiadamianie o nałożeniu kwarantanny  

  Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach cyfryzacji inspekcji sanitarnej, uruchomione zostało automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. Z numeru +48 22 10 43 705 nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę.

  więcej
  Automatyczne powiadamianie o nałożeniu kwarantanny
 • Kolejne zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem  

  W trakcie konferencji prasowej która odbyła się dzisiaj 4 listopada 2020 r., Prezes Rady Ministrów przedstawił kolejne zasady bezpieczeństwa. Obostrzenia te wejdą w życie od najbliższej soboty 7 listopada 2020 r.

  więcej
  Kolejne zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem
 • Stanica Donnersmarcka oczekuje na doposażenie  

  Jak już informowaliśmy, w Kaletach powstają właśnie dwie kolejne stanice rowerowe. Obie usytuowane będą na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec, w Leśnictwie Jędrysek. Ukończono właśnie pierwszą z nich, która stanęła w bliskim sąsiedztwie Cisa Donnesmarcka, tuż przy drodze leśnej prowadzącej w stronę Pniowca. Z uwagi na ów pomnik przyrody będzie nosić nazwę „Stanica Donnersmarcka”.

  więcej
  Stanica Donnersmarcka oczekuje na doposażenie
 • Bieg Niepodległości - ODWOŁANY! Wyścig rowerowy Kalyckie Szutry przełożony  

  Informujemy, że w związku z aktualnym stanem epidemicznym w naszym kraju, zaplanowany na dzień 7 listopada 2020 r. tradycyjny Bieg Niepodległości nie odbędzie się. Równocześnie informujemy, że planowany na 11 listopada 2020 r. wyścig rowerowy “Kalyckie Szutry” zorganizowany zostanie w innym terminie. Na bieżąco będziemy informowali o dalszych planach w powyższym zakresie.

   

  Bieg Niepodległości - ODWOŁANY! Wyścig rowerowy Kalyckie Szutry przełożony
 • Weź udział w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Postaw na Słońce  

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w 7. edycji bezpłatnego proekologicznego projektu „Postaw na Słońce”. Na projekt składają się dwa ogólnopolskie konkursy – BADAWCZY i FILMOWY. Oba skierowane są do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o korzyściach środowiskowych i ekonomicznych płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE).

  więcej
  Weź udział w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Postaw na Słońce
 • Podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Drutarni  

  Dzisiaj, 3 listopada 2020 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę z firmą GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni. Nowy obiekt sportowy, który ma być gotowy do 30 czerwca 2021 r., zlokalizowany zostanie w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja.

  więcej
  Podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Drutarni
 • Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że w dniu 10 listopada 2020 r., (wtorek) o godz. 13.30, odbędzie się w trybie zdalnym XXI sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ
  ZOBACZ RAPORT O STANIE OŚWIATY

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Koniec raportowania. Zmiana sposobu informowania o sytuacji epidemicznej  

  Od listopada br. zmieniły się zasady raportowania przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Bytomiu o aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie nadzorowanym przez w/w instytucję. Obecnie dane w raporcie odnoszą się do całego powiatu tarnogórskiego, a nie jak to było wcześniej, do poszczególnych Gmin. W związku z powyższym, wobec braku szczegółowych danych, Miasto Kalety zaprzestaje tym samym codziennego raportowania o sytuacji epidemicznej naszego miasta.

  więcej
  Koniec raportowania. Zmiana sposobu informowania o sytuacji epidemicznej
 • Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku  

  W 2017 i 2018 r. informowaliśmy o planowanych inwestycjach na terenie miasta Kalety związanych z remontem linii kolejowej nr 131 (Chorzów Batory – Tczew) zwaną popularnie magistralą węglową. Remont najdłuższej linii kolejowej zarządzanej przez PKP PLK (prawie 500 km długości) i jednej z najważniejszych linii kolejowych w Polsce należącej do europejskiego korytarza transportowego CE- 65, jest bardzo potrzebny, by przyspieszyć ruch pasażerski, transport towarów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

  więcej
  Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku
 • Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte  

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 30 października 2020 r., Premier RP ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada br. cmentarze w całym kraju będą zamknięte.

  więcej
  Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte
 • Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?  

  W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może skierować pacjenta na bezpłatne testy w ramach NFZ. Najbliższy dla Kalet mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3 w Tarnowskich Górach. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

  więcej
  Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?
 • Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie  

  W ubiegły piątek, 23 października 2020 r., kolejny raz zarybiono staw na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Do zbiornika wpuszczonych zostało 700 kg ryb – głównie karpi 500 kg, ale również linów 100 kg oraz 100 kg pstrąga tęczowego. Ten amerykański drapieżnik ma długą, bo trwającą ponad 130 lat tradycję hodowlaną w Polsce. Ryby jak tylko podrosną, będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Kolejne zarybianie zbiornika w parku tematycznym planowane jest jeszcze w tym roku w okolicach listopada.

  więcej
  Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie
 • Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie Marka Śląskie  

  Miasto Kalety po raz drugi w historii otrzymało prestiżowe wyróżnienie MARKA Śląskie za swoje działania w zakresie rozwoju turystyki i rekreacji. 17 października 2020 r. odbyła się XXVI Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Niestety w wydarzeniu tym nie mógł wziąć udziału Pan Burmistrz, dlatego też 28 października 2020 r. w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach z rąk Pana Prezesa Wiktora Pawlika Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie, które już znajduje się w Kaletach.

  więcej
  Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie Marka Śląskie

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM