Środa, 19 Czerwca 2024  Imieniny: Gerwazego, Protazego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • UWAGA wywiady rachmistrzów w spisie rolnym wyłącznie przez telefon  

  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, Dyrektor Centralnego Biura Spisowego podjął decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wywiadów wyłącznie drogą telefoniczną w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji. Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

  więcej
  UWAGA wywiady rachmistrzów w spisie rolnym wyłącznie przez telefon
 • Rozpoczynamy procedurę projektową dla budowy kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew  

  16 czerwca br. doszło do pożaru podczas którego częściowo spłonął drewniany most na rzece Mała Panew łączący Kuczów z Truszczycą. Most ten od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, a w konsekwencji pożaru doszło do jego całkowitej rozbiórki. Biorąc pod uwagę znaczenie tej przeprawy rzecznej dla niezmotoryzowanych mieszkańców Kuczowa i Truszczycy, Burmistrz przygotuje na najbliższą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na wykonanie projektu kładki pieszej w ww. lokalizacji. Liczymy na szybką realizację zadania i ponowne uruchomienie tak potrzebnego dla mieszkańców bezpośredniego połączenia Truszczycy z Kuczowem.

  więcej
  Rozpoczynamy procedurę projektową dla budowy kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew
 • Śląskie zainwestuje w Twój talent  

  Ruszyła VI edycja projektu wspierającego uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie języków obcych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych. W ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty - VI edycja” uczniom przyznawane zostaną stypendia w wysokości 5 tys. zł na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dodatkowo uczniowie będą podlegać w tym czasie opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcę zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. Celem opieki jest wsparcie ucznia w wykorzystaniu przyznanego stypendium na cele edukacyjne i monitorowanie jego osiągnięć edukacyjnych.

  więcej
  Śląskie zainwestuje w Twój talent
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Twardowskiego w Jędrysku  

  Miasto Kalety rozpoczęło w ubiegłym tygodniu przebudowę ulicy Twardowskiego w Kaletach wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Wykonawcą robót jest Firma POL BRUK z Poczesnej. Przebudowane zostanie 130 metrów drogi o szerokości 5,5 metra. Nawierzchnia ulicy oraz zjazdy do posesji wykonane zostaną z betonowej kostki brukowej. Koszt przebudowy tego odcinka drogi wyniesie 261.706,96 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 grudnia 2020 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Twardowskiego w Jędrysku
 • Trening systemu alarmowania  

  W związku z planowanym krajowym ćwiczeniem RENEGADE/SAREX-20, organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96), informujemy, że w dniach od 6 do 9 października 2020 r. na terenie miasta Kalety może odbyć się trening systemu alarmowania i ostrzegania.

  więcej
  Trening systemu alarmowania
 • Kalety zaistniały w Gazecie Wrocławskiej  

  Kalety to miejscowość o walorach, o których coraz częściej można dowiedzieć się z wielu prestiżowych mediów. Ostatnio na łamach Gazety Wrocławskiej w dodatku “Uroki polskigo południa”, czytelnicy mogli dowiedzieć się jakie atrakcje czekają na nich odwiedzając naszą miejscowość. Dodatek ten zamieszczony został w gazetach lokalnych o zasięgu ogólnopolskim, m.in Dziennik Łódzki, Gazeta Wielkopolska, Gazeta Krakowska czy Dziennik Bałtycki. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem, który zamieszczamy poniżej.

  więcej
  Kalety zaistniały w Gazecie Wrocławskiej
 • Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!  

  Od 5 do 19 października trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta do oddania swojego głosu na PROJEKT NR 2 złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska”. Głos można oddać TUTAJ. W celu oddania głosu każdy mieszkaniec jest poproszony o wypełnienie interaktywnej karty do głosowania, w której powinien: zaznaczyć wybrany projekt (tylko jeden) podać swoje imię i nazwisko, podać swój adres zamieszkania. Następnie głosujący zostaje poproszony do wypełnienia ankiety dotyczącej budżetu partycypacyjnego wraz z podaniem swojego nr pesel.
  Tak jak w przypadku głosowania na rondo w Drutarni, tak i teraz liczymy na aktywność naszych mieszkańców. Razem znów może nam się udać!

  Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!
 • Zaproszenie do udziału w szkoleniu i warsztatach „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej”  

  Zapraszamy mieszkańców z obszaru Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” do wzięcia udziału w szkoleniu i warsztatach pt. „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej” organizowanych w ramach międzynarodowego projektu współpracy pn. „Marka turystyczna – sieć Ekomuzea”. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionej karty uczestnictwa w warsztatach najpóźniej do dnia 8 października 2020 r. Liczba miejsc ograniczona!

  więcej
  Zaproszenie do udziału w szkoleniu i warsztatach „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej”
 • Ogłoszenie o zamówieniu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach Drutarni. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego – Miasto Kalety, ul. Żwirki i Wigury 2, 42-660 Kalety, nie później niż do 19 października 2020 r. godz. 11:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 12:00.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”
 • Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz  

  30 września 2020 r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbył się wieczór poetycki Pani Marii Rogocz promujący dwa najnowsze tomiki wierszy pt. „Zwierciadło duszy mej” oraz „Z delikatnością motyla”. Uroczystość otworzył dyrektor kaletańskiego MDK-u Marian Lisiecki, który pokrótce przybliżył sylwetkę artystyczną poetki oraz jej dorobek literacki.

  więcej
  Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz
 • Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  

  W ubiegłym tygodniu Miasto Kalety złożyło dwa wnioski w ramach naboru dla jednostek samorządu terytorialnego o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki z Funduszu przeznaczone są na wsparcie konkretnych już projektów inwestycyjnych. Miasto zawnioskowało o te dodatkowe wsparcie na realizację budowy kanalizacji sanitarnej w Zielonej, a także budowy krytej pływalni przyszkolnej w Kaletach.

  więcej
  Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
 • Powiat Tarnogórski zawnioskował o środki na remont mostu na Małej Panwi  

  Powiat Tarnogórski będący zarządcą ul. ks. Drozdka w Kaletach oraz mostu na tej ulicy, wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie kosztów remontu mostu na rzece Mała Panew w ramach Rządowego Fundusz Inicjatyw Lokalnych. Funduszu ten uruchomiony został jako wsparcie samorządów w związku z panującą epidemią COVID-19. Przypomnijmy że w roku 2018 r. Zarząd Dróg Powiatowych czynił starania o zamknięcie mostu z uwagi na stan techniczny tego obiektu.

  więcej
  Powiat Tarnogórski zawnioskował o środki na remont mostu na Małej Panwi
 • LGD Leśna Kraina Górnego Śląska ogłasza nabór wniosków  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Termin składania wniosków od 16 do 29 października 2020 r. Zakres tematyczny: Rozwój gospodarczy obszaru w oparciu o przedsiębiorczość mieszkańców - Podejmowanie działalności gospodarczej.

  więcej
  LGD Leśna Kraina Górnego Śląska ogłasza nabór wniosków
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm. Październik – Grudzień 2020  

  Poniżej zamieszczamy harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik 2020 – grudzień 2020.
  - harmonogram - zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna POBIERZ
  - harmonogram - firmy POBIERZ

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm. Październik – Grudzień 2020
 • Koncert inauguracyjny “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety”  

  Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z pierwszego premierowego koncertu inaugurującego działalność “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety” przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Koncert odbył się w minioną niedzielę, 27 września, w siedzibie kaletańskiego MDK-u. Zespół krzewiący śląskie tradycje poprzez taniec i śpiew powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Zadanie realizowane jest ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska 2020.

   

  Koncert inauguracyjny “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM