Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Wyjątkowy wiosenny koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety  

  Tydzień po Świętach Wielkanocnych, 19 kwietnia o godz. 18.00 (niedziela) odbędzie się WIOSENNY KONCERT Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety. Nasza Orkiestra przez cały okres zimowy przygotowuje się do zaprezentowania repertuaru, który nie był jeszcze prezentowany naszej publiczności. Melodie Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Budki Suflera, które śpiewa cała Polska, będzie można wysłuchać w ten niedzielny wieczór w wykonaniu naszych dęciaków.

  więcej
  Wyjątkowy wiosenny koncert Miejskiej Orkiestry Dętej Miasta Kalety
 • Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy pasiece edukacyjnej w Kaletach”. W ramach projektu planowane jest utworzenie ogrodu roślin miododajnych, który byłby uzupełnieniem nowo powstałej pasiece edukacyjnej, która znajduje się na terenie kaletańskiego parku tematycznego.
  Wokół budynku pasieki nasadzonych zostałoby przeszło 500 sztuk roślin przyjaznych pszczołom.

  więcej
  Miasto Kalety zawnioskowało do WFOŚiGW o utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych
 • Projekt pn. "Najlepsza firma w mieście"  

  Dla przedsiębiorców chcących skutecznie zaistnieć na rynku i budować trwałą sieć klientów, firma Activ-Net przygotowała projekt pod nazwą "Najlepsza firma w mieście". Jest to narzędzie, które wykorzystuje ekosystem reklamowy, przez co końcowy przekaz jest skuteczny, miarodajny i o szerokim zakresie oddziaływania.

  więcej
  Projekt pn.
 • Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy dróg gminnych, ulice: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłosił postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy dróg gminnych. Tym razem zlecenie opracowania dokumentacji dotyczy ulic: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina w Kaletach. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 17 marca 2020 r., o godzinie: 9.50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godz. 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach. W ramach prac projektowych przewiduje się wykonanie: dla ul. Anioła, Brzozowej oraz Reja nakładki asfaltowej, dla ulic Chopina i Sobieskiego nawierzchni z betonowej kostki brukowej wraz z przebudową kanału deszczowego. Termin wykonania dokumentacji ustalony został do 30 listopada 2020 roku.

  więcej
  Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla przebudowy dróg gminnych, ulice: Anioła, Brzozowa, Reja, Sobieskiego i Chopina w Kaletach
 • W marcu kolejna odsłona Kina w MDK w Kaletach  

  Już za niecały miesiąc, 25 marca 2020 r., do naszego miasta po raz kolejny zawita objazdowe kino, które tradycyjnie zagości w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach. Wśród ciekawych seansów filmowych znajdzie się biograficzny film fabularny o wybitnej polskiej uczonej i laureatce nagrody Nobla, Marii Skłodowskiej-Curie. Wkrótce przedstawimy cały repertuar filmowy. Zapraszamy!

  W marcu kolejna odsłona Kina w MDK w Kaletach
 • Wygrali Ogólnoświatowy Konkurs Rock`n`Rolla im. Billa Haleya  

  "Szturmowali kilkakrotnie prestiżowy konkurs organizowany co roku w warszawskim klubie Stodoła, do tej pory ocierając się o podium. Tym razem jury skapitulowało i uznało, że nie było lepszych niż Katarzyna Bodora i Adrian Kalus" - czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat sukcesu grupy Rock Time w Warszawie.

  więcej
  Wygrali Ogólnoświatowy Konkurs Rock`n`Rolla im. Billa Haleya
 • Rusza konkurs Zielone Czeki 2020  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza kolejną edycję konkursu „Zielone Czeki”. To nagrody przyznawane  corocznie z okazji Dnia Ziemi za działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W tej edycji konkursu mogą wziąć udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 marca 2020 r.

  więcej
  Rusza konkurs Zielone Czeki 2020
 • Komputery zakupione ze środków Unii Europejskiej przekazane szkole w Kaletach  

  W miniony piątek, 21 lutego 2020 r., w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia dokonał oficjalnego przekazania sprzętu komputerowego na rzecz niniejszej placówki. Komputery przenośne z ekranem dotykowym, mogące służyć jako tablet, zakupione zostały ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji przez Miasto Kalety projektu Obywatel IT. Przez ponad 12 miesięcy wykorzystywane były podczas organizowanych szkoleń, które miały na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców Kalet powyżej 25 roku życia. Przekazany sprzęt będzie teraz z pewnością niezastąpioną pomocą dydaktyczną dla nszych uczniów.

  więcej
  Komputery zakupione ze środków Unii Europejskiej przekazane szkole w Kaletach
 • Zostało już niewiele biletów na koncert Pawła Gołeckiego  

  8 marca 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbędzie się koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet. W sprzedaży dostępnych jest jeszcze około 20 biletów, do zakupu których serdecznie zachęcamy. Wejściówki w cenie 20 zł do nabycia w Urzędzie Miejskim w Kaletach (biuro nr 11). Zapraszamy.

  Zostało już niewiele biletów na koncert Pawła Gołeckiego
 • Wielki sukces grupy Rock Time w Warszawie  

  Niezmiernie miło nam poinformować, że para taneczna grupy Rock Time, działającej przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach, Katarzyna Bodora i Adrian Kalus zdobyli I miejsce w tegorocznym 40. Ogólnoświatowym Turnieju Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a w Warszawskim Klubie Stodoła. W turnieju wzięło udział 8 par reprezentujących naszą kaletańską grupę taneczną. Do finału tego prestiżowego konkursu zakwalifikowała się również para: Lenka Dudek i Tadeusz Tarnowski. To ogromny, kolejny sukces tancerzy z Kalet, serdecznie im gratulujemy!

  więcej
  Wielki sukces grupy Rock Time w Warszawie
 • Miasto Kalety dobrym partnerem biznesowym  

  W piątek, 21 lutego 2020 r., w Operze Śląskiej w Bytomiu, odbył się koncert noworoczny Izby Przemysłowo-Handlowej z Tarnowskich Gór. W wydarzeniu tym wzięli udział przede wszystkim przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu, ale także samorządowcy i reprezentanci świata kultury i nauki. Podczas Gali nagrodzone zostały firmy wyróżniające się dynamiką rozwoju oraz te, które m.in. znane są z akcji charytatywnych i społecznych. Promowane były również miasta, które są godnymi partnerami samorządowymi dla przedsiębiorców. W tym zaszczytnym gronie znalazło się również nasze Miasto, które według grona specjalistów stwarza przyjazne warunki dla rozwoju działalności gospodarczej.

  więcej
  Miasto Kalety dobrym partnerem biznesowym
 • APEL Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z apelem do mieszkańców Kalet o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego na ulicy Powstańców Śląskich w Kaletach, w rejonie przejazdu kolejowego. Prosimy o parkowanie na w/w ulicy zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Przypomnieć należy, że zgodnie z kodeksem ruchu drogowego zabrania się parkowania pojazdów w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania oraz przejazdu kolejowego, zarówno przed jak i za rzeczonym przejazdem kolejowym (dotyczy również chodnika i pobocza). Na odcinku gdzie został umieszczony słupek z jedna kreską (znak G-1C) obowiązuje zakaz postoju od wskazanego znaku drogowego do przejazdu kolejowego po obu stronach drogi.

  APEL Komisariatu Policji w Kaletach
 • Oficjalne otwarcie Przedszkola „Miluś”  

  W piątek, 21 lutego 2020 r., burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wziął udział w uroczystości oficjalnego otwarcia Przedszkola „Miluś” w Kaletach, która połączona była z pasowaniem na przedszkolaka. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowali specjalnie na tę okazję bardzo ciekawy program artystyczny, po którym dyrektor placówki p. Karolina Dąbrowska-Lisiecka dokonała uroczystego pasowania. Burmistrz Klaudiusz Kandzia podziękował za zaproszenie na to ważne wydarzenie oraz przekazał przedszkolakom upominek w postaci zabawek edukacyjnych.

  więcej
  Oficjalne otwarcie Przedszkola „Miluś”
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy lutowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - luty 2020
 • Trwa realizacja projektu unijnego - modernizacja sieci wodociągowych  

  W związku z otrzymanym przez miasto Kalety dofinansowaniem na realizację zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, trwają prace mające na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie naszego miasta. W tym roku zostaną zmodernizowane sieci wodociągowe w ulicach: Myśliwska, Boczna, Powstańców, Polna, Kilińskiego, Kaczorowskiego, Słoneczna, Zapolskiej i Paderewskiego (ulica boczna).

  więcej
  Trwa realizacja projektu unijnego - modernizacja sieci wodociągowych

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM