Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym  

  W ubiegły weekend, 4-5 września 2021 r. w Zielonej odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym. Było to zakończenie Pucharu Treningowego Hunterów 2021 oraz VI eliminacja Pucharu PFTA. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział około 70 zawodników. Zawody polegały na strzelaniu do metalowych figurek rozmieszczonych w lesie. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z siedzibą w Zabrzu. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, a patronat nad zmaganiami objął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym
 • Mobilny punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach  

  Informujemy, że punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach, czynny bedzie w tym tygodniu od wtorku do czwartku w godzinach 11.30 – 15.00. Osoby, które do tej pory nie dopełniły obowiązku spisu, będą mogły skorzystać z usług rachmistrza, który będzie dyżurował w zielonym namiocie. Serdecznie zachęcamy - pozostało niewiele czasu!

  więcej
  Mobilny punkt spisowy przy placu targowym w Kaletach
 • Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!  

  Od 6 do 17 września br. trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2022 rok. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta do oddania swojego głosu na PROJEKT NR 6 złożony przez właściciela Przychodni Kaletańskiej - dra Piotra Kwiatkowskiego pn. „Rehabilitacja i usprawnienie mieszkańców powiatu tarnogórskiego w wieku powyżej 60 lat lub po przebytej infekcji COVID 19”. Realizacja takiego projektu zdrowotnego jest bardzo ważna, potrzebna i z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Głos można oddać TUTAJ. W celu oddania głosu każdy mieszkaniec jest poproszony o wypełnienie interaktywnej karty do głosowania, w której powinien: zaznaczyć wybrany projekt (tylko jeden) podać swoje imię i nazwisko oraz swój adres zamieszkania. Następnie głosujący zostaje poproszony do wypełnienia ankiety dotyczącej budżetu partycypacyjnego wraz z podaniem swojego nr PESEL. Liczymy na aktywność naszych mieszkańców i zagłosowanie na projekt z Kalet.

  Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!
 • Największa instalacja fotowoltaiczna w powiecie oficjalnie otwarta  

  2 września 2021 r., na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach, odbyło się uroczyste otwarcie największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim. Burmistrz Klaudiusz Kandzia przedstawił gościom pokrótce genezę projektu oraz zaznaczył, że produkowany z 200 kW instalacji fotowoltaicznej prąd będzie w stanie w większości pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Jest to największa instalacja tego typu w okolicy zrealizowana przez samorząd gminny. Wybudowana została dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  więcej
  Największa instalacja fotowoltaiczna w powiecie oficjalnie otwarta
 • "Na dwóch Kołach" w Kaletach  

  Zapraszamy do obejrzenia programu pt. „Na dwóch kołach”, jaki zrealizowany został w naszym mieście przez ekipę regionalnej telewizji TVS. Odcinek poświęcony jest atrakcjom turystycznym w Kaletach, które warto odwiedzić na rowerze.

 • W weekend odwiedź Ichtiopark  

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku zaprasza w soboty i niedziele, w godzinach od 13.00 do 17.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  W weekend odwiedź Ichtiopark
 • Dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach - dział Świadczeń Rodzinnych informuje osoby pobierające aktualnie zasiłek rodzinny, których dzieci rozpoczynają naukę w szkole średniej w roku szkolnym 2021/2022 o możliwości ubiegania się o dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.

  więcej
  Dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania
 • Mobilny punkt spisowy  

  Informujemy, że podczas niedzielnych, Powiatowych Zawodów Rolkowych na zakończenie lata, uruchomiony zostanie mobilny punkt spisowy. Osoby, które do tej pory nie dopełniły obowiązku spisu, będą mogły skorzystać z usług rachmistrza, który będzie dyżurował w budynku na stadionie miejskim od godziny 14.00. Serdecznie zachęcamy - pozostało niewiele czasu!

  Mobilny punkt spisowy
 • Program „Dobry Start” (300+)  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że jeszcze do 30 listopada br. można składać do ZUSu wnioski o przyznanie świadczenia z programu "Dobry Start" dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Wnioski należy złożyć wyłącznie drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną, przez portal Emp@tia lub przez PUE ZUS.

  więcej
  Program „Dobry Start” (300+)
 • Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze OSP Kalety  

  W dniu 28 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej w Miejskim Domu Kultury odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Gośćmi tego spotkania byli: Pan Klaudiusz Kandzia – Burmistrz Miasta Kalety, Pani Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach, st. bryg. mgr Adam Lachowicz - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, członek wspierający: Krzysztof Rogocz.

  więcej
  Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze OSP Kalety
 • Poznaj kaletańskiego strażaka  

  Druhowie kaletańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta na otwarte spotkanie, które odbędzie się 11 września br. na ulicy Gwoździa w Kaletach. W tym dniu będzie możliwość zapoznania się ze służbą strażaków oraz zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy jakim dysponuje nasza jednostka. Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakacie.

  więcej
  Poznaj kaletańskiego strażaka
 • Stypendia dla studentów powiatu tarnogórskiego  

  Do 15 października 2021 roku w kancelarii Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach można składać wnioski o przyznanie stypendium dla studentów. Dokumenty mogą składać studenci po pierwszym roku nauki, będący mieszkańcami powiatu tarnogórskiego. Średnia ocen studenta za rok poprzedzający ubieganie się o stypendium musi wynosić, co najmniej 4,8 oraz musi on szczycić się osiągnięciami w pracy naukowo-badawczej, działalności artystycznej, sportowej lub społecznej.

  więcej
  Stypendia dla studentów powiatu tarnogórskiego
 • Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach już w niedzielę!  

  Nasze powiatowe zawody rolkowe zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższą niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców i gości na tor rolkowy przy ulicy Fabrycznej na rolkowe szaleństwo. A będzie się działo! Instruktorzy szkoły ROLLER SK8 wykonają profesjonalny pokaz jazdy na rolkach, a także poprowadzą warsztaty nauki jazdy dla amatorów tej aktywności. Jedyny warunek aby wziąć udział w tych zajęciach to posiadanie kasku. Ochraniacze na łokcie i kolana również mile widziane! Ponadto wyłonimy najszybszych rolkarzy podczas zawodów, a także wybierzemy najciekawiej przebranego uczestnika tego wydarzenia. Do zobaczenia w niedzielę!

  więcej
  Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach już w niedzielę!
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w placówkach oświatowych miasta Kalety  

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach oświatowych naszego miasta odbędzie się 1 września 2021 r. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Publicznych w Kaletach rozpoczynają rok szkolny Mszą św. o godz. 8.00, a po jej zakończeniu zapraszamy uczniów o godz. 9.30 na inaugurację roku szkolnego na placu apelowym szkoły, a w razie niepogody bezpośrednio w klasach. Oficjalna inauguracja w razie deszczu odbędzie się w sali gimnastycznej z udziałem tylko uczniów klas I i ich rodziców, zaproszonych gości i nauczycieli, którzy nie są wychowawcami klas.

  więcej
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w placówkach oświatowych miasta Kalety
 • Nowa ścieżka dydaktyczna przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku już doposażona  

  Niedawno informowaliśmy, że Miasto Kalety otrzymało dotację w wysokości 17.000 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. W ubiegłym tygodniu zostały już zamontowane wszystkie elementy wyposażenia ścieżki. Przy Stanicy Myśliwskiej stanęło pięć przystanków tematycznych o zwierzętach leśnych. Duże, drewniane modele dzików, wilków, lisów, jeleni i zajęcy pomogą z bliska i namacalnie poznać faunę zamieszkującą lokalne środowisko leśne. Przy każdym przystanku znajduje się również tablica z ciekawym opisem danego gatunku zwierząt.

  więcej
   Nowa ścieżka dydaktyczna przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku już doposażona

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM