Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?  

  Niedzielne rajzowanie zbliża się wielkimi krokami. Stanicy w Truszczycy przy ulicy Dębowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Od 2018 roku gości naszych turystów kolarzy, którzy chętnie wypoczywają w niej podczas rowerowych wycieczek. W tym roku, Miasto Kalety ustawiło kolejne dwie stanice rowerowe, tym razem w leśnictwie Jędrysek. Łatwo można do nich dotrzeć skręcając w las z ulicy ks. Rogowskiego (koło leśniczówki lub przed mostem kolejowym). Poniżej przedstawiamy dokładną mapkę z zaznaczonymi trasami. Do zobaczenia w niedzielę!

  więcej
  Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?
 • Robi się kolorowo i kwiatowo  

  Przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Kaletach zadomowił się już na kolejny sezon letni nasz kaletański ślimak kwiatowy. Przypomina on mieszkańcom oraz turystom o przynależności Kalet do międzynarodowej sieci miasteczek Cittaslow. Zagospodarowane zostały również klomby miejskie przed magistratem, a już niedługo kwiatami obsadzone zostaną rabaty i kompozycje na terenie całego miasta. Mamy nadzieję, że kolorowe, kwiatowe aranżacje będą ozdobą naszej miejscowości aż do późnej jesieni.

  więcej
  Robi się kolorowo i kwiatowo
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021  

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - maj 2021
 • W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji  

  We wtorek, 25 maja, w stanicach rowerowych- truszczyckiej, Myśliwskiej i Donnersmarcka - zamontowano tablice z mapami naszego miasta i okolic, na które naniesiono za pomocą 12 punktów największe atrakcje Leśnego Zakątka Śląska. Mapy dopełniły wyposażenie stanic i na pewno staną się dużą pomocą w zwiedzaniu Kalet na dwóch kółkach. Tablice, na zamówienie Miasta Kalety, wykonała i zamontowała firma "Brainstorm" z Mokrusa.

  więcej
  W stanicach rowerowych zamontowano tablice z mapami kaletańskich atrakcji
 • Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych  

  Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

  więcej
  Ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze” - wycofanie dotacji na kotły węglowe i podwyższenie progów dochodowych
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.03.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,3%;

  – Województwo Śląskie 5,1%;

  – Kraj 6,4%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.04.2021 r. było 266 bezrobotnych, w tym 163 kobiety. 29 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 14 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Radio Piekary o projekcie "Zanocuj w lesie"  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat programu Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie", w którym znalazło się aż 46 hektarów kaletańskich lasów.
   

  Radio Piekary o projekcie
 • Mieszkańcy Kalet otrzymali już ponad 660.000 zł. dotacji z Programu Czyste Powietrze  

  Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z możliwości składania wniosków w ramach programu Czyste Powietrze poprzez punkt konsultacyjny, który znajduje się w tut. Urzędzie. Do kwietnia tego roku zarejestrowano aż 45 wniosków na łączną kwotę ponad 660 tysięcy złotych. Najczęściej wybieranym źródłem ciepła były kotły na ekogroszek spełniające wymogi programu (19 wniosków), na drugim miejscu uplasowały się po względem wyboru kotły na pellet drzewny (17 wniosków), w dalszej są pompy ciepła - 4 wnioski oraz piec gazowy. Ponadto co druga osoba wybrała dodatkowo zakres prac związany z poprawą i zwiększeniem efektywności energetycznej budynku - termomodernizacja.

  więcej
  Mieszkańcy Kalet otrzymali już ponad 660.000 zł. dotacji z Programu Czyste Powietrze
 • Radio Piekary o Dziennym Domu Senior Plus w Kaletach  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat wznowienia działalności Dziennego Domu Senior Plus w Kaletach.
   

  Radio Piekary o Dziennym Domu Senior Plus w Kaletach
 • Zapraszamy na Wędkarski Dzień Dziecka  

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, Koło PZW Kalety zaprasza dzieci do lat 15 do udziału w zawodach wędkarskich, które odbędą się 6 czerwca br. w ICHTIOPARKU. Zapisy uczestników na zawody do dnia 02.06.2021 pod numerami telefonów 608579399 i 501609437. Więcej informacji na plakacie.

  więcej
  Zapraszamy na Wędkarski Dzień Dziecka
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 25 maja 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • 17.000 złotych dofinansowania na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku  

  Dotację w wysokości 17.000 zł. przyznał naszemu miastu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki edukacyjnej pn.”Edukacyjne modele zwierząt leśnych”. Nowa trasa dydaktyczna zlokalizowana została przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Na ścieżce powstanie pięć przystanków tematycznych o zwierzętach leśnych. Duże, drewniane modele dzików, wilków, lisów, jeleni i zajęcy pomogą z bliska i namacalnie poznać faunę zamieszkującą lokalne środowisko leśne.

  więcej
  17.000 złotych dofinansowania na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku
 • Majowe zawody wędkarskie w Ichtioparku  

  W niedzielę, 23 maja 2021 r., na terenie zbiornika wodnego w Ichtioparku odbyły się zawody wędkarskie o puchar burmistrza Miasta Kalety. W zmaganiach wzięło udział 36 zawodników-wędkarzy, którzy reprezentowali m.in. Kalety, Lubliniec, Koszęcin, Woźniki, Częstochowę i Krupski Młyn. Podium wywalczyli członkowie kaletańskiego koła PZW: Seweryn Cichoń, Maciej Trippner oraz Stanisław Szmalenberg. Serdecznie gratulujemy! Tym samym Miasto Kalety składa podziękowania zarządowi Koła PZW Kalety na czele z prezesem Robertem Kudrem za zorganizowanie i przeprowadzenie zawodów wędkarskich oraz promocję kaletańskiego parku tematycznego.

  więcej
  Majowe zawody wędkarskie w Ichtioparku
 • Spędź weekend aktywnie i na świeżym powietrzu  

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po naszym Leśnym Zakątka Śląska. Nasze stanice rowerowe w Jędrysku oraz Truszczycy, a także drewniane wiaty spoczynkowe w Zielonej pozwolą zrelaksować się i odetchnąć po długiej wycieczce. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne pozwolą aktywnie i zdrowo spędzić  weekend. Natomiast amatorów rolkowego szaleństwa zapraszamy na kaletański tor rolkowy. Stadion miejski otwarty jest codziennie, aż do zmierzchu.

  więcej
  Spędź weekend aktywnie i na świeżym powietrzu
 • Sukces uczennicy z Kalet Natalii Kawałko w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii  

  Tegoroczny konkurs był szczególnie trudny, młodzież przygotowująca się do niego zaczęła naukę biologii z pominięciem dwóch lat kształcenia w tym przedmiocie. Jest to skutek zmiany organizacji nauczania w Polsce. Zakres wiedzy i umiejętności oraz proponowanej literatury obejmował jednak cały materiał szkoły podstawowej i wykraczający poza nią. Na zajęciach koła biologicznego uczniowie nadrabiali i poszerzali materiał, który ich ominął. Jedna z uczennic zdecydowała się wystartować w konkursie.

  więcej
   Sukces uczennicy z Kalet Natalii Kawałko w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM