Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety omawia szczegóły dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jaką Miasto Kalety pozyskało na przebudowę ulicy Jan w Miotku.

   

  Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku
 • Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski  

  Po spektakularnym zwycięstwie w finale Pucharu Polski podokręgu Lubliniec apetyty kibiców Unii Kalety wyraźnie się zaostrzyły. By je zaspokoić, już w najbliższą środę będzie ku temu okazja. W tym dniu, na stadionie miejskim w Kaletach, nasza drużyna podejmie III ligowy Zespół Rekord Bielsko-Biała. Stawką meczu będzie udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Początek spotkania o godz. 18.00. Powodzenia KS UNIA!

  Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski
 • Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego  

  W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia zamieścił na Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kalety „Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego”. Jest to wymóg prawny umożliwiający zawarcie umowy z firmą przewozową. Teraz czekamy na oferty firm oferujących usługi transportu publicznego, z czego wybrana zostanie najkorzystniejsza, z którą zostanie podpisana stosowna umowa. Miasto może dofinansować ww. usługi tylko w obrębie terenu administracyjnego Miasta Kalety, mamy jednak nadzieją że firmy rozszerzą ofertę przewozową (bez dofinansowania Miasta) do Tarnowskich Gór.

  więcej
  Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego
 • Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!  

  Zachęcamy naszych mieszkańców do polubienia naszego nowego fanpage’u na Facebooku „Jerusalema Dance Kalety”, a także przyłączenia się do projektu stworzenia kaletańskiej wersji tego popularnego w ostatnim czasie tańca. Z inicjatywą przeprowadzenia całej akcji wyszła nasza mieszkanka, p. Agata Kostka, która zaproponowała, że nauczy tańczyć wszystkie osoby, które zechcą wziąć udział w tym niecodziennym wyzwaniu. Natomiast nasz radny miejski, p. Jerzy Kloze zaoferował, że nakręci materiał i zmontuje końcowy teledysk kaletańskiej wersji „Jerusalemy”.

  więcej
  Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!
 • Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy  

  Wczoraj, 10 maja 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z firmą MOSTY I KONSTRUKCJE Ireneusz Kłysz z Opola, która wykona na zlecenie Miasta Kalety dokumentację projektowo-kosztorysową kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy. W wydarzeniu tym udział wzięli także radni miejscy, których okręgi wyborcze obejmują Truszczycę i Kuczów – Edward Drabik i Zygmunt Mirowski. Termin realizacji przedmiotu umowy ustalony został do 10 listopada 2021 roku.

  więcej
  Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy
 • Rondo w Drutarni w nowej odsłonie  

  Zakończyły się prace związane z zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni. Miejsce te zostało obsadzone m.in. jałowcami, świerkami i berberysami. Podłoże obsypane zostało dekoracyjną korą kamienną. Jak rośliny podrosną, dzięki różnorodności gatunkowej i kolorystycznej, rondo z pewnością będzie prezentować się okazale. Stałe nasadzenia w odróżnieniu od sezonowych kwiatów, będą także bardziej odporne na okresowy brak wody i większe nasłonecznienie.

  więcej
  Rondo w Drutarni w nowej odsłonie
 • Sobotni trening rowerowy w Zielonej. Prosimy o zachowanie ostrożności  

  W związku z planowanym na dzień 15 maja 2021 r. (sobota) od godzin porannych do godz. 16.00 w okolicach zbiorników wodnych w Zielonej oraz okolicznych duktach leśnych treningiem rowerowym pn. "Kalyckie szutry", prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poruszanie się w tym czasie w okolicach przebiegu trasy uczestników wydarzenia. W szczególności trasa przebiega ulicą Owocową, Ofiar Katynia w prawo od ul. Owocowej oraz promenadą żeglarską.

  więcej
  Sobotni trening rowerowy w Zielonej. Prosimy o zachowanie ostrożności
 • Zanocuj w kaletańskim lesie  

  Gdzie jak nie w Leśnym Zakątku Śląska? Tylko Kalety oferują tak rozległe tereny leśne, które zajmują przeszło 80% powierzchni miasta. Dlatego, aż 46 hektarów Kaletańskich lasów znalazło się w programie Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie". Lasy Państwowe wyznaczyły w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażowego programu, który odbywał się przez ostatni rok.

  więcej
  Zanocuj w kaletańskim lesie
 • Miasto Kalety po raz kolejny nominowane do nagrody Gmina Przyjazna Rowerzystom  

  Turyści kolarze, kolejny raz nominowali nasze Miasto do ogólnopolskiego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Plebiscyt, który corocznie organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w tym roku również podzielony został na dwa etapy. W pierwszym, turyści kolarze na specjalnej karcie zgłoszeniowej typowali gminy, które ich zdaniem, na swoim terenie podejmują skuteczne działania na rzecz rozwoju turystyki kolarskiej.

  więcej
  Miasto Kalety po raz kolejny nominowane do nagrody Gmina Przyjazna Rowerzystom
 • Ichtiopark świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku  

  Ostatni weekend pokazał jak bardzo brakowało naszym mieszkańcom nie tylko słonecznej i ciepłej pogody, ale i możliwości aktywnego wypoczynku. Nasz park tematyczny odwiedziło w sobotę i niedzielę naprawdę sporo gości, a największą popularnością cieszyła się oczywiście wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego. Już dziś zapraszamy do Ichtioparku w następny weekend. Nasza wypożyczalnia działa w reżimie sanitarnym w każdą sobotę i niedzielę - w godzinach od 13.30 do 18.00. W parku czekają na gości także ścieżki edukacyjne, gry terenowe, wiaty spoczynkowe, a także drewniane leżaki, na których można miło i wygodnie spędzić czas nad wodą. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Ichtiopark świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku
 • KS Unia Kalety z Pucharem Polski na szczeblu PPN Lubliniec  

  Zawodnicy Klubu Sportowego Unia Kalety zafundowali wczoraj swoim wiernym fanom i miłośnikom piłki nożnej, nie lada niespodziankę! W czwartek (6 maja 2021 r.) w Lisowie, odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec, w którym Unia Kalety zmierzyła się z LKS Liswartą Lisów. W spektakularny sposób pokonaliśmy rywala wynikiem 3:0 wywalczając w ten sposób Puchar Polski! Bramki dla naszej drużyny zdobyli Michał Bambynek, Radosław Paliga i Oskar Krawczyk. Serdecznie gratulujemy prezesowi KS Unia Kalety Sebastanowi Lebkowi, wszystkim działaczom, a w szczególności zawodnikom kaletańskiej drużyny. Zwycięstwo to jest także świetnym prezentem dla całego Klubu, który obchodzi w tym roku 100-lecie swojej działalności.

  więcej
  KS Unia Kalety z Pucharem Polski na szczeblu PPN Lubliniec
 • Sprawozdanie z XXV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W czwartek 6 maja 2021 r. - w trybie zdalnym - odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu (do protokołu) sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza z okresu międzysesyjnego, radni wysłuchali informacji z zakresu gospodarki komunalnej oraz gospodarki mieszkaniowej i wynajmu lokali użytkowych na terenie gminy Kalety.

  więcej
  Sprawozdanie z XXV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Kolejna pomoc dla kaletańskich przedsiębiorców  

  Burmistrz Miasta Kalety przygotował projekt uchwały w sprawie odstąpienia od dochodzenia należności o charakterze cywilnoprawnym przypadających Gminie Kalety lub jej jednostkom organizacyjnym w stosunku do podmiotów, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19, który będzie rozpatrywany na sesji Rady Miejskiej w Kaletach w dniu 6 maja 2021 r. Na podstawie zapisów ww. uchwały pomoc będzie polegać na odstąpieniu przez Miasto Kalety od waloryzacji czynszu za najem, dzierżawę lub użytkowanie miejskich lokali.

  więcej
  Kolejna pomoc dla kaletańskich przedsiębiorców
 • Kibicujemy i trzymamy kciuki! KS Unia gooola!  

  Przypominamy, że dziś o godzinie 18.00, na stadionie miejskim w Kaletach, nasza drużyna KS Unia podejmie III ligowy zespół Rekord Bielsko-Biała. Stawką meczu będzie udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Powodzenia KS UNIA!

  więcej
   Kibicujemy i trzymamy kciuki! KS Unia gooola!
 • Dzienny Dom Senior Plus w Kaletach już działa!  

  Informujemy, że od 5 maja 2021 roku, Dzienny Dom Senior Plus w Kaletach wznowił swoją działalność. Skierowanie do placówki następuje na wniosek osoby zainteresowanej. Podstawą skorzystania z usług Dziennego Domu Senior Plus jest decyzja administracyjna, wydana przez kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, po uprzednim wywiadzie środowiskowym. Wszystkich chętnych, którzy ukończyli 60 lat, serdecznie zapraszamy.

  więcej
   Dzienny Dom Senior Plus w Kaletach już działa!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM