Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Wczoraj i dziś języka - promocja książki ze zbiorami artykułów prof. Henryka Borka oraz wspomnienie o śp. Marcinie Walczaku  

  W piątek 18.03.2016 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się wieczór poświęcony Marcinowi Walczakowi, długoletniemu dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Henryka Borka oraz profesorowi Henrykowi Borkowi w trzydziestą rocznicę śmierci. Gości zebranych w sali Miejskiego Domu Kultury przywitał organizator imprezy Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia.

  więcej
   Wczoraj i dziś języka - promocja książki ze zbiorami artykułów prof. Henryka Borka oraz wspomnienie o śp. Marcinie Walczaku
 • V Powiatowe Biegowa Powitanie Wiosny  

  W sobotę 19 marca w Truszczycy odbyły się już po raz piąty zawody, w których biegacze powitali w kaletańskich lasach wiosnę na sportowo. Truszczycka impreza jest pierwszą tego typu jeżeli chodzi o całoroczny terminarz biegowy w Powiecie Tarnogórskim. Corocznie współorganizują ją: miasto Kalety, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwo Świerklaniec.

  więcej
  V Powiatowe Biegowa Powitanie Wiosny
 • Miasto Kalety sięga po kolejne środki unijne na termomodernizację budynków użyteczności publicznej  

  Pod koniec miesiąca miasto Kalety planuje złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 -2020 na realizację projektu pn. „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety – Leśnym zakątku Śląska”.

  więcej
  Miasto Kalety sięga po kolejne środki unijne na termomodernizację budynków użyteczności publicznej
 • TG STACJA o Konferencji w Zielonej - Informacje 7 dni  

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z VI Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, jaka ukazała się w najnowszym wydaniu programu informacyjnego lokalnej telewizji TG STACJA – Informacje 7 dni  (od 9.33 minuty materiału).

  TG STACJA o Konferencji w Zielonej - Informacje 7 dni
 • Konsultacje społeczne wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dotyczący termomodernizację budynku użyteczności publicznej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach oraz Publicznego Gimnazjum w  

  Miasto Kalety zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w związku z opracowywaniem wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, Działania 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Poddziałania 4.3.2 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT, obejmujący termomodernizację budynków użyteczności publicznej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach oraz Publicznego Gimnazjum w Kaletach.

  więcej
  Konsultacje społeczne wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dotyczący termomodernizację budynku użyteczności publicznej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach oraz Publicznego Gimnazjum w
 • Marcowy numer Biuletynu Informacyjnego dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, że od godzin porannych w punktach sprzedaży na terenie Kalet będzie można nabywać najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W nowym numerze miesięcznika znajdą Państwo m. in. informacje na temat VI konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, materiał o rocznicy Klubu Seniora w Miotku, artykuł na temat zbierania jeleniego poroża, sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej, a także harmonogram wywozu odpadów na rok 2016. Zachęcamy do zakupu!

  Marcowy numer Biuletynu Informacyjnego dziś w punktach sprzedaży
 • Nabożeństwo wielkopostne z chórem Sonata  

  W sobotę, 19 marca br. w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Jędrysku, tuż po wieczornej mszy św. odbyły się rozważania Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo wielkopostne prowadzone było przez kaletański chór Sonata. Piękna oprawa muzyczna drogi krzyżowej miała na celu wprowadzić parafian w nastrój świadomego przeżywania Wielkiego Tygodnia męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

  więcej
  Nabożeństwo wielkopostne z chórem Sonata
 • Oferta pracy  

  Zakład Masarski Dominik Lubos, Kalety ul. Rzeczna 49, zatrudni pracowników do pracy przy uboju, rozbiorze i produkcji wędlin (wraz z przeszkoleniem na dany dział). Więcej informacji pod numerem tel. 609 738 884

  Oferta pracy
 • Bezpłatne badania mammograficzne  

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LARGO Sp. z o.o. zaprasza mieszkanki miasta Kalety na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania prowadzone będą w ambulansie medycznym w dniu 21 marca br. (poniedziałek) na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Kaletach. Zapisy telefoniczne do badań (wymagany PESEL) od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00 pod numerami tel.: 510 137 571, 61 44 81 384, 61 222 37 00.

  więcej
  Bezpłatne badania mammograficzne
 • Pobierz wniosek na świadczenie w ramach programu Rodzina 500+  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że od dnia 17 marca 2016 r. będą wydawane druki wniosków na realizacje programu Rodzina 500+ - parter Urzędu Miejskiego w Kaletach – pokój nr 1 i 2 Przyjmowanie wniosków nastąpi od 1 kwietnia br. - parter budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach– pokój nr 1 i 2.

  pobierz – wniosek docx

  pobierz – wniosek pdf

  Pobierz wniosek na świadczenie w ramach programu Rodzina 500+
 • "Bum na Zieloną" czyli Gwarek o VI konferencji w Zielonej  

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. “Bum na Zieloną“, na temat VI konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, która odbyła się 11 marca br. Materiał prasowy ukazał się na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu Gwarka z dnia 15 marca br. Zapraszamy do kupna tygodnika.

  więcej
 • Milion złotych na zmiany w polskich miastach. Zgłoś swój pomysł!  

  Jak informuje Portal Samorządowy.pl, ruszył program Lechstarter - jedna z największych akcji społecznych, mających na celu inspirowanie mieszkańców polskich miast do wprowadzenia pozytywnych zmian w miejskim otoczeniu. Propozycje mogą przedstawiać organizacje, ruchy miejskie, fundacje, wspólnoty lub inny podmioty mające osobowość prawną. Pomysły można zgłaszać do 4 kwietnia br. Na najlepsze projekty czeka 5 grantów po 100 tysięcy złotych i 20 mikrograntów po 25 tysięcy złotych.

  więcej
  Milion złotych na zmiany w polskich miastach. Zgłoś swój pomysł!
 • Nowoczesna i komfortowa sala posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach  

  W ubiegłym miesiącu zakończone zostały prace związane z wykonaniem remontu sali posiedzeń w budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. To reprezentacyjne miejsce w urzędzie od dawna było w nie najlepszej kondycji wizualnej i decyzja o jej modernizacji zdawała się być jedyną słuszną.
  Pierwszym etapem remontu była wymiana instalacji centralnego ogrzewania, którą wykonano w ramach prac termomodernizacyjnych Urzędu Miejskiego, ze środków pozyskanych przez Miasto Kalety z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Funduszu Gospodarczego 2009-2014.

  więcej
  Nowoczesna i komfortowa sala posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach
 • Co dalej z budynkiem dworca PKP w Kaletach?  

  Na stronie internetowej Tygodnika Gwarek ukazała się artykuł redaktora Jarosława Myśliwskiego, pt. “Okazja! Wody po pas”, o niszczejącym budynku dworca PKP w Kaletach. Cały artykuł znaleźć można w papierowym wydaniu „Gwarka” nr 11 z 15.03.2016 r.

  więcej
  Co dalej z budynkiem dworca PKP w Kaletach?
 • Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe o VI Konferencji w Zielonej  

  Zachęcamy do zobaczenia relacji z VI Konferencji na temat rozwoju Zielonej, jaka zamieszczona została na stronie internetowej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Katowicach. GPW objęło swoim patronatem tegoroczną konferencję w Zielonej.

  więcej
  Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe o VI Konferencji w Zielonej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM