Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • APEL Komisariatu Policji w Kaletach  

  Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z prośbą do mieszkańców o informowanie o wszelkich przypadkach związanych z niewłaściwym parkowaniem w rejonie ul. Księdza Rogowskiego w Kaletach. Informacje te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta, jak również pozwolą skuteczniej ścigać sprawców powyższych wykroczeń. Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997.

  APEL Komisariatu Policji w Kaletach
 • TVP 3 Katowice o zabiegach pielęgnacyjnych kaletańskich pomników przyrody  

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu TVP 3 Katowice pn. “Ekonatura”, na temat zabiegów pielęgnacyjnych jakie przeprowadzane będą na zabytkowej Alei Dębów w Truszczycy oraz Cisie Donnersmarcka w Jędrysku. Na realizację tego zadania Miasto Kalety pozyskało środki zewnętrzne z WFOŚIGW w Katowicach. Część dotycząca naszego miasta rozpoczyna się od 14:27 minuty materiału.

   

  TVP 3 Katowice o zabiegach pielęgnacyjnych kaletańskich pomników przyrody
 • Oferta pracy  

  Firma NaturDay, która od niedawna jest właścicielem Pałacu Myśliwskiego w Zielonej, poszukuje pracowników na stanowiska: Asystentka/asystent do działu rozwoju i badań w firmie NaturDay oraz Asystentka/Asystent Zarządu​. Osoby zainteresowane współpracą mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres rekrutacja@naturday.pl

  więcej
  Oferta pracy
 • Ruszyła XIII edycja Krajowego Konkursu Energetycznego dla młodzieży  

  1 marca wystartowała XIII edycja Krajowego Konkursu Energetycznego im. profesora Jacka Malko. Po raz kolejny zdolni młodzi ludzie, pasjonujący się energetyką i ekologią, mają szansę stanąć w szranki i zaprezentować swoje pomysły ekspertom z branży. W XIII edycji Krajowego Konkursu Energetycznego mogą wziąć udział osoby urodzone w latach 1998-2005. Prace oceniane będą w dwóch grupach wiekowych. Projekty można nadsyłać do 14 czerwca 2021 roku.

  więcej
  Ruszyła XIII edycja Krajowego Konkursu Energetycznego dla młodzieży
 • Inwestorze, skorzystaj z portalu e-budownictwo Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego  

  Jak informuje Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, trwają prace nad rozbudową portalu https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/. Obecnie udostępniony na tej stronie generator umożliwia tylko wypełnianie i pobieranie wybranego wniosku. Docelowo w sposób elektroniczny będzie można złożyć między innymi wniosek o pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym. Do złożenia wniosku w takiej formie będzie wymagane jego podpisanie profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Planowany termin uruchomienia tej funkcjonalności to jesień 2021 r.

  więcej
  Inwestorze, skorzystaj z portalu e-budownictwo Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego
 • Realizacja pomocy żywnościowej w 2021 r.  

  Kalety od wielu lat realizują Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej. Realizatorem programu w gminie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W roku bieżącym program ten będzie obejmować dostawy żywności dla osób najbardziej potrzebujących oraz działania towarzyszące w formie warsztatów. Osoby zainteresowane ww. formą pomocy proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kaletach – siedziba Urzędu Miejskiego pokój nr 8, 7a, tel. 34 3578 656.

  więcej
  Realizacja pomocy żywnościowej w 2021 r.
 • Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!  

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie przeprowadzany od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku z możliwością jego wydłużenia do 30 września 2021 r. – po drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
  Już 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!
 • Konkurs "Seniorzy w Akcji". Zdobądź dotację i wsparcie w realizacji projektu społecznego  

  Ruszyła rekrutacja do 14. edycji konkursu dla osób 60+ „Seniorzy w akcji”, który realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu: „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Konkurs skierowany jest do osób starszych oraz par międzypokoleniowych we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury). Konkurs ma przyjazną formułę. Do wzięcia udziału nie jest potrzebne doświadczenie w pisaniu projektów. Procedura jest bardzo uproszczona. Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi. Składanie listów intencyjnych trwa do 22 marca 2021 roku.

  więcej
  Konkurs
 • Ruszył nabór do projektu " Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością"  

  Fundacja Znajdź Pomoc prowadzi rekrutację do projektu "Droga do wymarzonej pracy dla absolwenta z niepełnosprawnością" w ramach programu „Absolwent” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt skierowany jest do Studentów ostatniego roku studiów lub absolwentów, a także osoby realizujące naukę w szkole wyższej na ostatnim roku lub posiadające tytuł zawodowy wydany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Rekrutacja trwa w trybie ciągłym do wyczerpania miejsc.

  więcej
  Ruszył nabór do projektu
 • Mimo pandemii nadal chcemy rozwijać Zieloną  

  Każdego roku, niezmiennie od 10 lat, na przełomie lutego i marca, nasze Miasto organizowało tradycyjne konferencje w sprawie rozwoju Zielonej. Ich celem jest przede wszystkim podsumowanie działań infrastrukturalno-promocyjnych, jakie zrealizowane zostały w ubiegłych latach nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, a także omówienie planów poszerzenia oferty turystyczno - rekreacyjnej na nowy sezon. Do udziału w konferencji zapraszani byli przedstawiciele wielu instytucji, którzy mają realny wpływ na rozwój i zarządzanie terenami wokół zbiorników wodnych w Zielonej.

  więcej
   Mimo pandemii nadal chcemy rozwijać Zieloną
 • Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach We wtorek 2 marca 2021 r. odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Kaletach, sesja została zwołana na wniosek burmistrza w trybie nadzwyczajnym (zdalnym). Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

   

  więcej
  Sprawozdanie z XXIV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Ruszyły prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych w Kaletach  

  Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych, na którego realizację Miasto Kalety pozyskało dotację w kwocie 480.000 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Chodzi o budynek znajdujący się w centrum miasta przy ulicy 1 Maja. W pierwszej fazie prac modernizacyjnych przystąpiono do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Następny etap robót związany będzie z dociepleniem ścian budynku oraz wykonaniem elewacji. W ramach niniejszego projektu termomodernizacji poddane zostały jeszcze dwa inne budynki wielorodzinne w Kaletach, przy ul. Fabrycznej oraz Sienkiewicza.

  więcej
  Ruszyły prace termomodernizacyjne ostatniego z trzech budynków wielorodzinnych w Kaletach
 • „Uchwała antysmogowa” - praktyczne wskazówki  

  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwana „uchwałą antysmogową”. Zgodnie z jej zapisami instalacje niespełniające wymagań powinny zostać wymienione zgodnie ze wskazanymi w uchwale antysmogowej terminami. Wiele osób zastanawia, kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek.
  Poniżęj znajdziecie Państwo przydatną infografikę z niezbędnymi informacjami i praktycznymi wskazówkami w sprawie zastosowania się się do zapisów w/w uchwały.

  więcej
  „Uchwała antysmogowa” - praktyczne wskazówki
 • Sukces Rock Time na I turnieju RocknRolLOVE oraz Boogie Mania Online  

  13 lutego grupa Rock Time po ponad roku przerwy wzięła udział w I edycji turnieju RocknRolLOVE-organizowanej przez Klub Sportowy 3 Arte Gliwice Nasi tancerze przetańczyli 50 min w rytmie rocknrolla. W finale znalazły się 3 pary Rock Time, a jedna z nich stanęła na podium zajmując 3 miejsce.

  więcej
  Sukces Rock Time na I turnieju RocknRolLOVE oraz Boogie Mania Online
 • Józef Robotnik w cieniu - czyli Gość Niedzielny o Parafii w Jędrysku  

  Zapraszamy do lektury artykułu Pani redaktor Klaudii Cwołek, pt.: “Józef Robotnik w cieniu” na temat kościoła parafialnego w Kaletach-Jędruku, jaki opublikowany został na łamach Gliwickiego Gościa Niedzielnego – (Nr 8 z dnia 28.02.2021 r.).

  więcej
  Józef Robotnik w cieniu - czyli Gość Niedzielny o Parafii w Jędrysku

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM