Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Prośba o wypełnienie ankiety dot. przyszłego okresu programowania  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska” rozpoczyna prace nad przygotowaniem dokumentów pozwalających na wykorzystanie środków z nowych funduszy. Aktualnie trwają rozmowy nad wprowadzeniem wielofunduszowości dla LGD w okresie programowania na lata 2021 – 2027. Formuła ta pozwoliłaby na realizowanie projektów za pośrednictwem LGD nie tylko ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jak dotychczas, ale również z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

  W związku z tym prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety, której wyniki posłużą nam w przygotowaniu diagnozy potrzeb dla obszaru LGD. Ankieta będzie aktywna do 20.01.2021 r.

  więcej
  Prośba o wypełnienie ankiety dot. przyszłego okresu programowania
 • Oferty pracy firmy NaturDay- właściciela Pałacu w Zielonej  

  Firma NaturDay, która od niedawna jest właścicielem Pałacu Myśliwskiego w Zielonej, od drugiej połowy marca 2021 roku poszukuje pracowników na stanowiska: Pracownik magazynu/magazynier, Pracownik biurowy z językiem niemieckim. Osoby zainteresowane współpracą mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres rekrutacja@naturday.pl

  więcej
  Oferty pracy firmy NaturDay- właściciela Pałacu w Zielonej
 • Miasto Kalety złożyło wniosek do WFOŚiGW na budowę kanalizacji sanitarnej w Zielonej  

  W ubiegły czwartek, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z radną z Zielonej Mirosławą Potempa złożyli wniosek na budowę kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Zielona. W ramach wniosku, opiewającego na kwotę ponad 8 mln zł, zaplanowano budowę kanalizacji w systemie podciśnieniowym, o łącznej długości około 5000 m.

  więcej
  Miasto Kalety złożyło wniosek do WFOŚiGW na budowę kanalizacji sanitarnej w Zielonej
 • Kolejne - trzecie - aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście  

  Miasto Kalety nieustannie zabiega o realizację działań służących poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców. W połowie ubiegłego roku w centrum miasta przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach powstało pierwsze aktywne przejście dla pieszych. System ostrzegania kierowców w tym miejscu sfinansowany został ze środków budżetu miasta.

  więcej
  Kolejne - trzecie - aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ulicy Czarneckiego w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Czarneckiego w Kaletach. Termin składania ofert upływa 25 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę drogi gminnej ulicy Czarneckiego w Kaletach
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm [styczeń – marzec 2021]  

  Poniżej zamieszczamy do wiadomości harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach styczeń - marzec 2021.

  - harmonogram zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna - pobierz

  - harmonogram firmy - pobierz

  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm [styczeń – marzec 2021]
 • Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów w Województwie Śląskim  

  Zgodnie z zapisami tzw. uchwały antysmogowej przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego dnia 7 kwietnia 2017 r., zbliża się data graniczna wymiany pierwszej partii kotłów centralnego ogrzewania. Sytuacja ta dotyczy wszystkich mieszkańców Województwa Śląskiego, którzy ogrzewają swój dom paliwami stałymi, jak węgiel, drewno, pellet! Pierwszy termin wymiany tzw. kopciuchów to koniec 2021 roku dotyczy kotłów starszych niż 10 lat.

  więcej
  Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów w Województwie Śląskim
 • Przebudowa drogi gminnej ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I. Termin składania ofert upływa 22 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Przebudowa drogi gminnej ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
 • Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych  

  Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem 2021 przedstawiamy garść statystyk dotyczących miasta Kalety za rok ubiegły. Liczba narodzonych, a jednocześnie zameldowanych w Kaletach mieszkańców w roku 2020 wyniosła 52 osoby, w tym 25 dziewczynek i 27 chłopców. W roku 2019 liczba ta była wyższa, bo 69.

  więcej
  Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Reja w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Reja w Kaletach. Termin składania ofert upływa 27 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Reja w Kaletach
 • Miasto Kalety świętuje 70 lat od nadania praw miejskich  

  1 stycznia minęło równe 7 dekad od momentu, kiedy po raz pierwszy w historii Kalety określono rzeczownikiem „miasto”. Stało się tak na wskutek wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady ministrów z dnia 8 listopada 1950 r. w sprawie nadania ustroju miejskiego niektórym gminom w województwach: katowickim i warszawskim, gromadzie Hajnówka w województwie białostockim oraz zniesienia i zmiany granic niektórych miast i gmin w województwach katowickim i białostockim.

  więcej
  Miasto Kalety świętuje 70 lat od nadania praw miejskich
 • Przebudowa drogi gminnej ulicy Kilińskiego w Kaletach - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Kilińskiego w Kaletach. Termin składania ofert upływa 20 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Przebudowa drogi gminnej ulicy Kilińskiego w Kaletach - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.10.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,8%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.11.2020 r. było 250 bezrobotnych, w tym 160 kobiet. 26 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Kalety w reportażu Telewizji Polsat News  

  Zachęcamy do obejrzenia ciekawego reportażu przygotowanego przez Telewizję Polsat News na temat p. Marka Breguły, znanego naszym mieszkańcom głównie dzięki organizacji rajdów rowerowych osób niepełnosprawnych. Pan Marek jest mieszkańcem Tarnowskich Gór, jednak jego przodkowie pochodzili z Kalet. W 2001 roku, jako pierwszy Polak, miał jednocześnie przeszczepione serce i płuca. Po dziś dzień, z tej okazji, dwa razy w roku obchodzi swoje urodziny. Życie stara się spędzać aktywnie dbając przede wszystkim o zdrowie. Jest miłośnikiem dwóch kółek, uwielbia rowerowe przejażdżki i często odwiedza Kalety, gdzie miejsc przyjaznych rowerzystom nie brakuje. Dziękujemy tym samym za promocję naszego miasta, w którym realizowane były sceny do niniejszego reportażu. Panu Markowi życzymy dużo zdrowia, sił i dalszego rozwijania swojej kolarskiej pasji.
  /materiał o p. Marku Bregule od 23 minuty reportażu/

  więcej
  Kalety w reportażu Telewizji Polsat News
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Bocznej w Kaletach. Termin składania ofert upływa 18 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM