Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Stanica Donnersmarcka oczekuje na doposażenie  

  Jak już informowaliśmy, w Kaletach powstają właśnie dwie kolejne stanice rowerowe. Obie usytuowane będą na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec, w Leśnictwie Jędrysek. Ukończono właśnie pierwszą z nich, która stanęła w bliskim sąsiedztwie Cisa Donnesmarcka, tuż przy drodze leśnej prowadzącej w stronę Pniowca. Z uwagi na ów pomnik przyrody będzie nosić nazwę „Stanica Donnersmarcka”.

  więcej
  Stanica Donnersmarcka oczekuje na doposażenie
 • Weź udział w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Postaw na Słońce  

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w 7. edycji bezpłatnego proekologicznego projektu „Postaw na Słońce”. Na projekt składają się dwa ogólnopolskie konkursy – BADAWCZY i FILMOWY. Oba skierowane są do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów. Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy o korzyściach środowiskowych i ekonomicznych płynących z wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE).

  więcej
  Weź udział w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Postaw na Słońce
 • Bieg Niepodległości - ODWOŁANY! Wyścig rowerowy Kalyckie Szutry przełożony  

  Informujemy, że w związku z aktualnym stanem epidemicznym w naszym kraju, zaplanowany na dzień 7 listopada 2020 r. tradycyjny Bieg Niepodległości nie odbędzie się. Równocześnie informujemy, że planowany na 11 listopada 2020 r. wyścig rowerowy “Kalyckie Szutry” zorganizowany zostanie w innym terminie. Na bieżąco będziemy informowali o dalszych planach w powyższym zakresie.

   

  Bieg Niepodległości - ODWOŁANY! Wyścig rowerowy Kalyckie Szutry przełożony
 • Podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Drutarni  

  Dzisiaj, 3 listopada 2020 r. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę z firmą GRUMIX Sp. z o.o. z Sarnowa na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni. Nowy obiekt sportowy, który ma być gotowy do 30 czerwca 2021 r., zlokalizowany zostanie w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja.

  więcej
  Podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego w Drutarni
 • Koniec raportowania. Zmiana sposobu informowania o sytuacji epidemicznej  

  Od listopada br. zmieniły się zasady raportowania przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Bytomiu o aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie nadzorowanym przez w/w instytucję. Obecnie dane w raporcie odnoszą się do całego powiatu tarnogórskiego, a nie jak to było wcześniej, do poszczególnych Gmin. W związku z powyższym, wobec braku szczegółowych danych, Miasto Kalety zaprzestaje tym samym codziennego raportowania o sytuacji epidemicznej naszego miasta.

  więcej
  Koniec raportowania. Zmiana sposobu informowania o sytuacji epidemicznej
 • Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie Marka Śląskie  

  Miasto Kalety po raz drugi w historii otrzymało prestiżowe wyróżnienie MARKA Śląskie za swoje działania w zakresie rozwoju turystyki i rekreacji. 17 października 2020 r. odbyła się XXVI Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Niestety w wydarzeniu tym nie mógł wziąć udziału Pan Burmistrz, dlatego też 28 października 2020 r. w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach z rąk Pana Prezesa Wiktora Pawlika Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie, które już znajduje się w Kaletach.

  więcej
  Burmistrz Klaudiusz Kandzia odebrał wyróżnienie Marka Śląskie
 • Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że w dniu 10 listopada 2020 r., (wtorek) o godz. 13.30, odbędzie się w trybie zdalnym XXI sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ
  ZOBACZ RAPORT O STANIE OŚWIATY

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku  

  W 2017 i 2018 r. informowaliśmy o planowanych inwestycjach na terenie miasta Kalety związanych z remontem linii kolejowej nr 131 (Chorzów Batory – Tczew) zwaną popularnie magistralą węglową. Remont najdłuższej linii kolejowej zarządzanej przez PKP PLK (prawie 500 km długości) i jednej z najważniejszych linii kolejowych w Polsce należącej do europejskiego korytarza transportowego CE- 65, jest bardzo potrzebny, by przyspieszyć ruch pasażerski, transport towarów oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu kolejowego.

  więcej
  Modernizacja infrastruktury kolejowej na jej kaletańskim odcinku
 • Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?  

  W przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może skierować pacjenta na bezpłatne testy w ramach NFZ. Najbliższy dla Kalet mobilny Punkt Pobrań znajduje się w NZOZ Zakład Pulmonologii przy ul. Lipowej 3 w Tarnowskich Górach. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

  więcej
  Gdzie można zrobić test na obecność COVID-19? Jak się przygotować do badania?
 • Kalety w strefie czerwonej  

  23.10.2020 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, minister Marleny Maląg oraz profesora Andrzeja Horbana. Od 24.10.2020 r. cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, co oznacza wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa przedstawionych poniżej. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: dystans społeczny, dezynfekcja, noszenie maseczki, aplikacja, wietrzenie pomieszczeń (DDMA+W).

  więcej
  Kalety w strefie czerwonej
 • Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie  

  W ubiegły piątek, 23 października 2020 r., kolejny raz zarybiono staw na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Do zbiornika wpuszczonych zostało 700 kg ryb – głównie karpi 500 kg, ale również linów 100 kg oraz 100 kg pstrąga tęczowego. Ten amerykański drapieżnik ma długą, bo trwającą ponad 130 lat tradycję hodowlaną w Polsce. Ryby jak tylko podrosną, będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Kolejne zarybianie zbiornika w parku tematycznym planowane jest jeszcze w tym roku w okolicach listopada.

  więcej
  Pstrąg tęczowy zawitał do Ichtioparku – czyli jesienne zarybianie
 • Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm  

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 27 października br., premier Mateusz Morawiecki ogłosił program pomocy dla firm. Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

  więcej
  Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm
 • Zostań wolontariuszem WOŚP!  

  Szef sztabu WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki serdecznie zaprasza do współpracy wolontariuszy podczas kwesty, która zorganizowana zostanie w naszym mieście podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Osoby chętne do włącznie się w akcję zbiórki funduszy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, proszone są o kontakt pod nr tel. 693 061 019.

  Zostań wolontariuszem WOŚP!
 • Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach. Lokal składa się z 4 pomieszczeń o łącznej powierzchni przeszło 70m2. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 16 listopada 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”  

  W rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 tygodnika „Wspólnota” Miasto Kalety zajęło 248 pozycję z wydatkami ze środków UE w latach 2014 -2019 w zł per capita na poziomie 1061,50. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 2 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 12 w województwie śląskim. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasteczka”, w której uwzględnionych zostało 607 samorządów. Metoda rankingu opisana została następująco: „Nasze zestawienie obejmuje wartość wszystkich dotacji unijnych pozyskanych przez samorządy w latach 2014–2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i związane z wydatkami bieżącymi. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca”

  więcej
  Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM