Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Postęp prac projektowych dotyczących gazyfikacji Kalet  

  Przypomnijmy, że 17 lipca 2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, podpisano dokument, na który nasze miasto czekało od dawna. Ziemowit Podolski - dyrektor Oddział Zakładu Gazowniczego w Zabrzu oraz przedstawiciel firmy I-PROJEKT z Gliwic podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci gazowej średniego ciśnienia w Kaletach. Firma z Gliwic na wykonanie projektu gazyfikacji naszego miasta ma 32 miesiące.

  więcej
  Postęp prac projektowych dotyczących gazyfikacji Kalet
 • Zostań EkoBohaterem  

  Główny Instytut Górnictwa zaprasza wszystkich uczniów i szkoły do wzięcia udziału w pierwszej edycji OGÓLNOPOLSKIEGO konkursu na najbardziej proekologicznych uczniów w Polsce. Zadaniem EKOBOHATERÓW jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju. Każdy uczestnik musi wykazać się wiedzą, umiejętnością poszukiwana informacji w internecie oraz pomysłowością w promowaniu działań proekologicznych. Konkurs Ekobohaterzy realizowany jest w ramach projektu ”Ekobohaterzy – jako przykład podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej i aktywizacji społeczeństwa dla działań na rzecz zrównoważonego rozwoju”, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  więcej
  Zostań EkoBohaterem
 • W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie  

  W ubiegły weekend, w Zielonej odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym o Puchar Hunterów. Były to dwudniowe zmagania, w których wzięło udział około 60 zawodników z Polski oraz Czech. Zawody polegały na strzelaniu do metalowych figurek rozmieszczonych w lesie. Organizatorem zawodów był Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z siedzibą w Zabrzu. Współorganizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, a patronat nad zmaganiami objął Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W Zielonej po raz kolejny odbyły się zawody w Pneumatycznym Strzelectwie
 • Kaletański Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”  

  Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach działa punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy Kalet zainteresowani uczestnictwem w programie i ubieganiem się o dotację m.in. na wymianę źródła ciepła czy termomodernizację swoich budynków jednorodzinnych, mogą skorzystać z doradztwa przeszkolonego przez WFOŚiGW pracownika, który w razie konieczności pomoże również w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.

  więcej
  Kaletański Punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”
 • Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!  

  Od 5 do 19 października trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta do oddania swojego głosu na PROJEKT NR 2 złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska”. Głos można oddać TUTAJ. W celu oddania głosu każdy mieszkaniec jest poproszony o wypełnienie interaktywnej karty do głosowania, w której powinien: zaznaczyć wybrany projekt (tylko jeden) podać swoje imię i nazwisko, podać swój adres zamieszkania. Następnie głosujący zostaje poproszony do wypełnienia ankiety dotyczącej budżetu partycypacyjnego wraz z podaniem swojego nr pesel.
  Tak jak w przypadku głosowania na rondo w Drutarni, tak i teraz liczymy na aktywność naszych mieszkańców. Razem znów może nam się udać!

  Budżet partycypacyjny Powiatu Tarnogórskiego. Oddaj swój głos na kaletański projekt!
 • Powstała mapa turystyczna ziemi tarnogórsko-lublinieckiej  

  Mapa turystyczna „Ziemia tarnogórsko-lubliniecka” to pierwsze zbiorcze opracowanie wszystkich szlaków turystycznych naszej okolicy, gdzie Kalety znajdują się w jej samym centrum. To właśnie nasze miasto wyszło z inicjatywą opracowania mapy, która obejmuje nie tylko szlaki piesze i rowerowe (m.in. Leśno Rajza) lecz również kajakowe, konne, a także szlak zabytków UNESCO, Szlak Zabytków Techniki, Szlak Architektury Drewnianej oraz najciekawsze atrakcje turystyczne.

  więcej
   Powstała mapa turystyczna ziemi tarnogórsko-lublinieckiej
 • Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  

  W ubiegłym tygodniu Miasto Kalety złożyło dwa wnioski w ramach naboru dla jednostek samorządu terytorialnego o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki z Funduszu przeznaczone są na wsparcie konkretnych już projektów inwestycyjnych. Miasto zawnioskowało o te dodatkowe wsparcie na realizację budowy kanalizacji sanitarnej w Zielonej, a także budowy krytej pływalni przyszkolnej w Kaletach.

  więcej
  Miasto Kalety zawnioskowało o przeszło 20 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
 • Ogłoszenie o zamówieniu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach Drutarni. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego – Miasto Kalety, ul. Żwirki i Wigury 2, 42-660 Kalety, nie później niż do 19 października 2020 r. godz. 11:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 12:00.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”
 • Powiat Tarnogórski zawnioskował o środki na remont mostu na Małej Panwi  

  Powiat Tarnogórski będący zarządcą ul. ks. Drozdka w Kaletach oraz mostu na tej ulicy, wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie kosztów remontu mostu na rzece Mała Panew w ramach Rządowego Fundusz Inicjatyw Lokalnych. Funduszu ten uruchomiony został jako wsparcie samorządów w związku z panującą epidemią COVID-19. Przypomnijmy że w roku 2018 r. Zarząd Dróg Powiatowych czynił starania o zamknięcie mostu z uwagi na stan techniczny tego obiektu.

  więcej
  Powiat Tarnogórski zawnioskował o środki na remont mostu na Małej Panwi
 • Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Leśna Kraina Górnego Śląska” zaprasza na spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów z zakresu tematycznego: P.1.1.2 Podejmowanie działalności gospodarczej. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Bliższe informacje zostały zamieszczone na poniższych plakatach.

  więcej
  Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów
 • UWAGA wywiady rachmistrzów w spisie rolnym wyłącznie przez telefon  

  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, Dyrektor Centralnego Biura Spisowego podjął decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wywiadów wyłącznie drogą telefoniczną w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji. Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

  więcej
  UWAGA wywiady rachmistrzów w spisie rolnym wyłącznie przez telefon
 • Rozpoczynamy procedurę projektową dla budowy kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew  

  16 czerwca br. doszło do pożaru podczas którego częściowo spłonął drewniany most na rzece Mała Panew łączący Kuczów z Truszczycą. Most ten od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, a w konsekwencji pożaru doszło do jego całkowitej rozbiórki. Biorąc pod uwagę znaczenie tej przeprawy rzecznej dla niezmotoryzowanych mieszkańców Kuczowa i Truszczycy, Burmistrz przygotuje na najbliższą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na wykonanie projektu kładki pieszej w ww. lokalizacji. Liczymy na szybką realizację zadania i ponowne uruchomienie tak potrzebnego dla mieszkańców bezpośredniego połączenia Truszczycy z Kuczowem.

  więcej
  Rozpoczynamy procedurę projektową dla budowy kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Twardowskiego w Jędrysku  

  Miasto Kalety rozpoczęło w ubiegłym tygodniu przebudowę ulicy Twardowskiego w Kaletach wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Wykonawcą robót jest Firma POL BRUK z Poczesnej. Przebudowane zostanie 130 metrów drogi o szerokości 5,5 metra. Nawierzchnia ulicy oraz zjazdy do posesji wykonane zostaną z betonowej kostki brukowej. Koszt przebudowy tego odcinka drogi wyniesie 261.706,96 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 grudnia 2020 r.

  więcej
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Twardowskiego w Jędrysku
 • Śląskie zainwestuje w Twój talent  

  Ruszyła VI edycja projektu wspierającego uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie języków obcych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych. W ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty - VI edycja” uczniom przyznawane zostaną stypendia w wysokości 5 tys. zł na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dodatkowo uczniowie będą podlegać w tym czasie opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcę zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. Celem opieki jest wsparcie ucznia w wykorzystaniu przyznanego stypendium na cele edukacyjne i monitorowanie jego osiągnięć edukacyjnych.

  więcej
  Śląskie zainwestuje w Twój talent
 • Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz  

  30 września 2020 r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbył się wieczór poetycki Pani Marii Rogocz promujący dwa najnowsze tomiki wierszy pt. „Zwierciadło duszy mej” oraz „Z delikatnością motyla”. Uroczystość otworzył dyrektor kaletańskiego MDK-u Marian Lisiecki, który pokrótce przybliżył sylwetkę artystyczną poetki oraz jej dorobek literacki.

  więcej
  Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM