Wtorek, 16 Lipca 2024  Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Ogłoszenie o III przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza III pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 23 września 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
  Ogłoszenie o III przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta
 • Na świeżym powietrzu bezpiecznie. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego oraz Letni Bar zapraszają!  

  Zachęcamy naszych mieszkańców do odwiedzenia w weekend Ichtioparku. Tradycyjnie czekać będzie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, która w sezonie wakacyjnym funkcjonuje codziennie od godz. 13.00 do 20.00. Przypominamy, że łowienie ryb w może odbywać się wyłącznie z wykorzystaniem sprzętu, który oferuje wypożyczalnia. Informujemy także, że sprzęt wędkarski jest każdorazowo dezynfekowany przed wydaniem go do użytku. Będąc w naszym parku tematycznym zapraszamy także do skorzystania z oferty pysznych dań serwowanych przez Letni Bar Restauracji Gościnna. Mała gastronomia czynna jest w piątki w godzinach 16.00 – 20.00 oraz w soboty i niedziele od godziny 13.00 do 20.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Na świeżym powietrzu bezpiecznie. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego oraz Letni Bar zapraszają!
 • Słodka edukacja  

  Naszą pasiekę edukacyjną w Ichtioparku odwiedzać można w każdą sobotę oraz niedzielę w godzinach 13.00 – 20.00. Na miejscu każdy na żywo może podejrzeć pracę pszczelej rodziny dzięki specjalnemu szklanemu ulowi. Co więcej, można skosztować różnych gatunków miodu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach. Mając na uwadze bezpieczeństwo sanitarne, przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk przed wejściem do pasieki. Zapraszamy!

  więcej
  Słodka edukacja
 • Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Kalet  

  Gmina Kalety realizuje Podprogram Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, którego celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

  więcej
  Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Kalet
 • Zakończono nasadzenia roślinności stałej na terenie nowego parkingu w Miotku  

  Na koniec sierpnia br. planowany jest odbiór jednej z większych inwestycji w Miotku jaką była budowa parkingu przy kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu. Z dużego placu postojowego, mogącego pomieścić prawie 70 samochodów, będą korzystać parafianie oraz wszyscy mieszkańcy naszego miasta, którzy w tym miejscu przesiadają się na komunikację publiczną. Oprócz miejsc parkingowych, koncepcja architektoniczna zakłada również stworzenie w tym miejscu w przyszłości infrastruktury rekreacyjnej wraz z elementami małej architektury. Pierwszymi z nich są donice, które w ostatnim czasie zostały już nasadzone roślinnością stałą.

  więcej
  Zakończono nasadzenia roślinności stałej na terenie nowego parkingu w Miotku
 • Spotkanie burmistrza z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  

  Wczoraj, 12 sierpnia 2020 r., w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia spotkał się z dyrektorem tej placówki p. Józefem Kubicą, który pełni również funkcję radnego sejmiku województwa śląskiego oraz m.in. członka kapituły WFOŚiGW w Katowicach. Pan Józef Kubica zawsze chętnie wspiera wszelkie inicjatywy w naszym mieście. Jest również częstym gościem ważnych uroczystości odbywających się w Kaletach. Z uwagi na fakt, że przeszło 80% powierzchni naszej gminy stanowią lasy, burmistrz Klaudiusz Kandzia pozmawiał z dyrektorem Kubicą na temat aktualnych spraw gospodarki leśnej na terenie Kalet.

  więcej
  Spotkanie burmistrza z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
 • Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania  

  Miło nam poinformować, że wniosek Miasta Kalety złożony w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dotyczący zagospodarowania ronda w Drutarni roślinami stałymi, przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną. W trakcie weryfikacji prawno-technicznej analizowano przede wszystkim zgodność projektów z kompetencjami i zadaniami Województwa, możliwość ich wykonania oraz realność zaplanowanych wydatków. Sprawdzano również zgodność zgłoszonych zadań z obowiązującymi przepisami prawa. Ostatecznie na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców naszego województwa projektów.

  więcej
  Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania
 • Dołącz do Młodzieżowej Rady Ekologicznej  

  Minister Środowiska, przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych, powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska. W skład Rady wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. Inauguracja projektu odbędzie się podczas pierwszego posiedzenia organu we wrześniu bieżącego roku. Rekrutacja trwa do 9 września 2020 r.

  więcej
  Dołącz do Młodzieżowej Rady Ekologicznej
 • „Dobry start” – jednorazowe wsparcie dla uczniów  

  Przypominamy, że do dnia 30 listopada 2020 r. można składać wnioski na świadczenie „Dobry start” – jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Kalety pod nr tel. (34) 3527-656.

  więcej
  „Dobry start” – jednorazowe wsparcie dla uczniów
 • Warsztaty kulinarne promujące zdrowy tryb życia  

  Dzisiaj, 13 sierpnia br., w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbędą się bezpłatne warsztaty kulinarne dla osób korzystających z pomocy kaletańskiego MOPS-u. Mają one na celu promocję zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania, przeciwdziałania marnotrawstwu żywności, a także naukę racjonalnego zarządzania budżetem domowym. Warsztaty organizowane są w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2019. Skorzysta z nich 15 osób. Projekt realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach.

  Warsztaty kulinarne promujące zdrowy tryb życia
 • Kolejny awans w kaletańskiej kadrze pedagogicznej  

  11 sierpnia br. burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia złożył gratulacje Pani Esterze Sornat-Frei, nauczycielce języka angielskiego Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku, z okazji uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego. Pani Estera zdała egzamin przed Komisją Kwalifikacyjną w Kuratorium Oświaty w dniu 10 sierpnia 2020 r. Uzyskanie najwyższego stopnia awansu zawodowego świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych oraz potwierdza posiadanie wysokiego poziomu kompetencji zawodowych.

  więcej
  Kolejny awans w kaletańskiej kadrze pedagogicznej
 • Kaletański projekt na liście wniosków do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego  

  W ubiegłym tygodniu zakończono przyjmowanie wniosków do V edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Dziękujemy radnemu powiatowemu p. Eugeniuszowi Ptakowi oraz grupie inicjatywnej naszych mieszkańców za zgłoszenie projektu zadania na terenie Miasta Kalety. Wniosek pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska” znalazł się na liście 24 złożonych projektów (pozycja nr 9). Zgodnie z harmonogramem budżetu partycypacyjnego rozpoczęła się weryfikacja ww. projektów pod względem formalnym i merytorycznym.

  więcej
  Kaletański projekt na liście wniosków do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego
 • Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia  

  Wodociągi Miejskie w Kaletach informują, że w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi, w dniu 12 sierpnia 2020 roku od godziny 9:00 do godziny 12:00 z przyczyn technicznych wystąpi przerwa w dostawie wody dla dzielnicy Drutarnia. Za utrudnienia przepraszamy.

  Przerwa w dostawie wody w dzielnicy Drutarnia
 • Dwie wiaty przystankowe w Miotku zyskały nowy wygląd  

  W wymienionej niedawno wiacie przystankowej, która padła ofiarą wandalizmu oraz na wiacie od strony parkingu przy kościele w Miotku, naklejono nowe, wielkoformatowe naklejki. Fotografie pobliskiej Zielonej, wypoczynkowej dzielnicy naszego miasta, będą zachęcać podróżnych do odwiedzenia naszych stron, zaś mieszkańcom Kalet przypominać o bogactwach przyrodniczych jakie miasto posiada. Mamy nadzieję, że naklejki w wiatach autobusowych nie zostaną zniszczone lub oklejone mało estetycznymi ogłoszeniami, ale na długo będą cieszyć oczy podróżnych.

  więcej
  Dwie wiaty przystankowe w Miotku zyskały nowy wygląd
 • Wakacyjna akcja pobierania krwi  

  Miasto Kalety w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach organizuje w dniu 18 sierpnia 2020 roku, kolejną akcję pobierania krwi. Ambulans z mobilną stacją krwiodawstwa ustawiony zostanie na parkingu przy Restauracji “Gościnna” w godzinach 10.00 – 14.00. Dla każdej osoby, która odda w tym dniu swoją krew, przewidziano upominek.

  więcej
  Wakacyjna akcja pobierania krwi

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM