Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Największa instalacja fotowoltaiczna w powiecie oficjalnie otwarta  

  2 września 2021 r., na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach, odbyło się uroczyste otwarcie największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim. Burmistrz Klaudiusz Kandzia przedstawił gościom pokrótce genezę projektu oraz zaznaczył, że produkowany z 200 kW instalacji fotowoltaicznej prąd będzie w stanie w większości pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Jest to największa instalacja tego typu w okolicy zrealizowana przez samorząd gminny. Wybudowana została dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  więcej
  Największa instalacja fotowoltaiczna w powiecie oficjalnie otwarta
 • Od 1 września ruszają regularne przewozy autobusowe na linii Kalety – Tarnowskie Góry  

  W poniedziałek 23 sierpnia br. odbyło się spotkanie Burmistrza Klaudiusza Kandzi oraz Radnego Michała Brola z przedstawicielem firmy GTV BUS. Rozmowy dotyczyły możliwości uruchomienia przez firmę regularnych przewozów osobowych na linii Kalety – Tarnowskie Góry. Dzisiaj do Urzędu Miejskiego w Kaletach wpłynęła informacja, że firma GTV BUS zamierza z dniem 1 września br. uruchomić wyżej wspomnianą linię autobusową. Poniżej przedstawiamy informację przewoźnika.

  więcej
  Od 1 września ruszają regularne przewozy autobusowe na linii Kalety – Tarnowskie Góry
 • Już jutro w Ichtioparku "Święto Ryby". Zapraszamy!  

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Zarząd Koła PZW Kalety serdecznie zapraszają na Święto Ryby” z okazji 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła Kalety. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września 2021 r., na terenie parku tematycznego ICHTIOPARK. W programie m.in. zawody wędkarskie dla dzieci, bezpłatna wypożyczalnia łodzi wiosłowych, stoiska gastronomiczne z menu rybnym oraz bezpłatna degustacja zupy rybnej! Ponadto koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej, Domansky’ego oraz „Kalczyńska śpiewa Annę Jantar”. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie.

  więcej
  Już jutro w Ichtioparku
 • W niedzielę zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku  

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku zaprasza w niedzielę, w godzinach od 13.00 do 17.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  W niedzielę zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku
 • Zakończenie lata z LKS Małapanew Kuczów  

  Zarząd Klubu LKS Małapanew zaprasza w dniu 19 września 2021 r. na "ZAKOŃCZENIE LATA Z LKS". Początek imprezy godz. 12.00. Miejsce: boisko LKS MAŁAPANEW KUCZÓW. W programie: Turniej szachowy: godz. 12.00 dla dzieci do 10 lat, godz. 14.00 młodzież 11 - 17 lat, godz. 16.00 kategoria open /tempo gry 10 min dla zawodnika/, godz. 16.30 mecz seniorów „serie B" podokręgu Lubliniec: LKS MAŁAPANEW KUCZÓW - LKS DRAGON RUSINOWICE. Ponadto ścieżka akrobatyczna, teqball, dmuchaniec, stół do piłkarzyków i tenis stołowy. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zakończenie lata z LKS Małapanew Kuczów
 • Dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach - dział Świadczeń Rodzinnych informuje osoby pobierające aktualnie zasiłek rodzinny, których dzieci rozpoczynają naukę w szkole średniej w roku szkolnym 2021/2022 o możliwości ubiegania się o dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.

  więcej
  Dodatek do zasiłku rodzinnego na „zakwaterowanie” lub „dojazd” z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania
 • Postanowienie o zwołaniu XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Informujemy, że 16 września 2021 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
  Postanowienie o zwołaniu XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Program „Dobry Start” (300+)  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że jeszcze do 30 listopada br. można składać do ZUSu wnioski o przyznanie świadczenia z programu "Dobry Start" dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Wnioski należy złożyć wyłącznie drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną, przez portal Emp@tia lub przez PUE ZUS.

  więcej
  Program „Dobry Start” (300+)
 • Stypendia dla studentów powiatu tarnogórskiego  

  Do 15 października 2021 roku w kancelarii Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach można składać wnioski o przyznanie stypendium dla studentów. Dokumenty mogą składać studenci po pierwszym roku nauki, będący mieszkańcami powiatu tarnogórskiego. Średnia ocen studenta za rok poprzedzający ubieganie się o stypendium musi wynosić, co najmniej 4,8 oraz musi on szczycić się osiągnięciami w pracy naukowo-badawczej, działalności artystycznej, sportowej lub społecznej.

  więcej
  Stypendia dla studentów powiatu tarnogórskiego
 • Poznaj kaletańskiego strażaka  

  Druhowie kaletańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta na otwarte spotkanie, które odbędzie się 11 września br. na ulicy Gwoździa w Kaletach. W tym dniu będzie możliwość zapoznania się ze służbą strażaków oraz zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy jakim dysponuje nasza jednostka. Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakacie.

  więcej
  Poznaj kaletańskiego strażaka
 • Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze OSP Kalety  

  W dniu 28 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej w Miejskim Domu Kultury odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Gośćmi tego spotkania byli: Pan Klaudiusz Kandzia – Burmistrz Miasta Kalety, Pani Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach, st. bryg. mgr Adam Lachowicz - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, członek wspierający: Krzysztof Rogocz.

  więcej
  Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze OSP Kalety
 • W weekend odwiedź Ichtiopark  

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku zaprasza w soboty i niedziele, w godzinach od 13.00 do 17.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  W weekend odwiedź Ichtiopark
 • Nowa ścieżka dydaktyczna przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku już doposażona  

  Niedawno informowaliśmy, że Miasto Kalety otrzymało dotację w wysokości 17.000 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. W ubiegłym tygodniu zostały już zamontowane wszystkie elementy wyposażenia ścieżki. Przy Stanicy Myśliwskiej stanęło pięć przystanków tematycznych o zwierzętach leśnych. Duże, drewniane modele dzików, wilków, lisów, jeleni i zajęcy pomogą z bliska i namacalnie poznać faunę zamieszkującą lokalne środowisko leśne. Przy każdym przystanku znajduje się również tablica z ciekawym opisem danego gatunku zwierząt.

  więcej
   Nowa ścieżka dydaktyczna przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku już doposażona
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w placówkach oświatowych miasta Kalety  

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach oświatowych naszego miasta odbędzie się 1 września 2021 r. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Publicznych w Kaletach rozpoczynają rok szkolny Mszą św. o godz. 8.00, a po jej zakończeniu zapraszamy uczniów o godz. 9.30 na inaugurację roku szkolnego na placu apelowym szkoły, a w razie niepogody bezpośrednio w klasach. Oficjalna inauguracja w razie deszczu odbędzie się w sali gimnastycznej z udziałem tylko uczniów klas I i ich rodziców, zaproszonych gości i nauczycieli, którzy nie są wychowawcami klas.

  więcej
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w placówkach oświatowych miasta Kalety
 • Nie masz możliwości samospisu przez Internet? Spisz się w Urzędzie Miejskim w Kaletach  

  Do końca września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą udział w nim jest obowiązkowy. Informujemy, że dla osób, które nie mają możliwości dokonania spisu samodzielnie przez Internet, Urząd Miejski w Kaletach uruchomił dyżury rachmistrza. Dostępny on będzie dla naszych mieszkańców od najbliższego poniedziałku (23 sierpnia) w godzinach pracy urzędu (poniedziałek 7.30-17.00, wtorek, środa, czwartek 7.30-15.30, piątek 7.30-14.00). Zapraszamy.

  Nie masz możliwości samospisu przez Internet? Spisz się w Urzędzie Miejskim w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM