Poniedziałek, 22 Kwietnia 2024  Imieniny: Kai, Leonii, Sotera WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kalety w reportażu Telewizji Polsat News  

  Zachęcamy do obejrzenia ciekawego reportażu przygotowanego przez Telewizję Polsat News na temat p. Marka Breguły, znanego naszym mieszkańcom głównie dzięki organizacji rajdów rowerowych osób niepełnosprawnych. Pan Marek jest mieszkańcem Tarnowskich Gór, jednak jego przodkowie pochodzili z Kalet. W 2001 roku, jako pierwszy Polak, miał jednocześnie przeszczepione serce i płuca. Po dziś dzień, z tej okazji, dwa razy w roku obchodzi swoje urodziny. Życie stara się spędzać aktywnie dbając przede wszystkim o zdrowie. Jest miłośnikiem dwóch kółek, uwielbia rowerowe przejażdżki i często odwiedza Kalety, gdzie miejsc przyjaznych rowerzystom nie brakuje. Dziękujemy tym samym za promocję naszego miasta, w którym realizowane były sceny do niniejszego reportażu. Panu Markowi życzymy dużo zdrowia, sił i dalszego rozwijania swojej kolarskiej pasji.
  /materiał o p. Marku Bregule od 23 minuty reportażu/

  więcej
  Kalety w reportażu Telewizji Polsat News
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Bocznej w Kaletach. Termin składania ofert upływa 18 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach
 • Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemii  

  Mijający rok nie był łaskawy dla przedsiębiorców. Szczególnie tych prowadzących małe i średnie firmy, którzy częściej niż zazwyczaj musieli zmierzać się z wyzwaniami i trudnymi decyzjami, aby móc dalej prowadzić swoją działalność w tych trudnych dla wszystkich czasach. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo pandemii nadal wzrasta ilość przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy. Według raportu CEIDG w grudniu 2020 roku w mieście Kalety było zarejestrowanych 509 firm. Liczba firm, w porównaniu z rokiem 2019, wzrosła o 14 przedsiębiorców.

  więcej
  Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemii
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę sieci wodociągowej na ulicy Jana w Miotku  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę sieci wodociągowej w ulicy Jana w Kaletach Miotku. Termin składania ofert upływa 21 stycznia 2021 r. godz. 11:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 12.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę sieci wodociągowej na ulicy Jana w Miotku
 • Nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej  

  Na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców. Dotacja jest udzielana ze środków Funduszu Pracy w wysokości do 5.000 zł i jest bezzwrotna pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia dotacji. Wnioski należy składać wyłącznie w postaci elektronicznej do dnia 31 stycznia 2021 r.

  więcej
  Nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej
 • Zajaśniało na ulicy Miłej w Kaletach  

  22 grudnia 2020 r. zakończono budowę oświetlenia ulicznego na ulicy Miłej w Kaletach Miotku. Łącznie zabudowano 8 słupów oświetlenia ulicznego i 9 opraw oświetleniowych z lampami typu LED. Wykonawcą prac była firma ELBART z Gliwic. Wartość wykonanych robót wyniosła 46.124,95 zł.

  więcej
  Zajaśniało na ulicy Miłej w Kaletach
 • Sprawozdanie z XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W środę 23 grudnia 2020 r. - w trybie zdalnym - odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu (do protokołu) sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza z okresu międzysesyjnego, radni przystąpili do procedury podejmowania Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2021 – 2029 oraz budżetu na 2021 rok.

  więcej
  Sprawozdanie z XXII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • W sobotę PSZOK będzie nieczynny  

  Informujemy, iż w sobotę, 2 stycznia 2021 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. ks. Drozdka 30 w Kaletach będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia.

  W sobotę PSZOK będzie nieczynny
 • Jednogłośnie uchwalony budżet Miasta Kalety na 2021 rok  

  Rada Miejska w Kaletach, na sesji w dniu 23 grudnia 2020 r., jednogłośnie przyjęła przygotowany przez burmistrza Klaudiusza Kandzię i służby finansowe budżet miasta na 2021 r. Dochody w 2021 roku zaplanowane zostały w wysokości 39 812 583,60 zł. W budżecie Miasta Kalety na 2021 rok występuje 84 350,04 zł deficytu, który zostanie pokryty z wolnych środków. Natomiast Wydatki inwestycyjne to kwota 4 023 247,67zł, co stanowi ponad 10% planu budżetu.

  więcej
  Jednogłośnie uchwalony budżet Miasta Kalety na 2021 rok
 • Tygodnik Gwarek relacjonuje otwarcie Stanicy Donnersmarcka  

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video, przygotowanego przez redakcje Tygodnika Gwarek relacjonującego przekazanie nowo wybudowanej Stanicy Donnersmarka turystom kolarzom.

   

  Tygodnik Gwarek relacjonuje otwarcie Stanicy Donnersmarcka
 • Kaletanie zaszczepią się w Kaletach  

  Z informacji, jakie uzyskał Urząd Miejski w Kaletach, wynika, że wszystkie Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej działające w naszym mieście zgłosiły swoją gotowość przystąpienia do Narodowego Programu Sczepień przeciwko wirusowi SARS CoV-2. W porozumieniu z naszymi placówkami medycznymi wspólnie będziemy na bieżąco informować o rozwoju tego programu.

  Kaletanie zaszczepią się w Kaletach
 • Program Czyste Powietrze najważniejsze zmiany w 2020 roku  

  Kaletański punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze informuje, że rok 2020 przyniósł duże zmiany w programie Czyste Powietrze, stając się bardziej przyjazny dla osób, które ubiegają się o dofinansowanie, a to m.in. za sprawą uproszczenia formularzu wniosku oraz skróceniu czasu oczekiwania na wydanie decyzji o przyznaniu dotacji.

  więcej
  Program Czyste Powietrze najważniejsze zmiany w 2020 roku
 • Uwaga w WIGILIĘ Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny  

  Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 0050.75.2020 z dnia 22 lipca 2020 r. Burmistrza Miasta Kalety, w dniu 24 grudnia br. (czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia), Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

  Uwaga w WIGILIĘ Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM