Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Sprawozdanie z XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  Sprawozdanie z XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach 30 lipca 2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XIX sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej w Kaletach, której przewodniczyła Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. Po przekazaniu sprawozdań przewodniczącej Rady Miejskiej oraz burmistrza z okresu międzysesyjnego przystąpiono do procedury związanej z rozpatrzeniem Raportu o stanie gminy za 2019 rok, udzielenia wotum zaufania burmistrzowi a w następnej kolejności, przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok i udzieleniem absolutorium.

  więcej
  Sprawozdanie z XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego - zagłosuj na Stanicę Rowerową w Truszczycy!  

  Od 1 sierpnia br., ruszyło głosowanie internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego organizowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego. Jego celem jest m.in. promocja realizacji architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne poprawiające jakość życia mieszkańców regionu. Zachęcamy naszych mieszkańców do oddania swojego głosu na kaletańską Stanicę Rowerową. Po zaznaczeniu odpowiedniej liczby punktów, na dole strony należy podać swój adres mailowy i kliknąć “Zagłosuj”. Następnie potwierdzić głosowanie klikając w link, który wysłany został na podany adres mailowy. Plebiscyt potrwa do końca sierpnia br.

  więcej
  Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego - zagłosuj na Stanicę Rowerową w Truszczycy!
 • Gastronomia w Zielonej nadal zaprasza  

  Wszystkich wypoczywających nad zbiornikami wodnymi w Zielonej zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych przedsiębiorców działających na tym terenie.
  - Restauracja „Słodko i Słono” przy ul. Ofiar Katynia
  - Zajazd „Zielona Sosna” przy ul. Owocowej
  - Lodziarnia przy ul. Owocowej
  - Ośrodek Wypoczynkowy „Zielona” przy ul. Stawowej

  więcej
  Gastronomia w Zielonej nadal zaprasza
 • Aktywny wypoczynek, to najlepszy wypoczynek  

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po naszym Leśnym Zakątka Śląska. W Zielonej czeka wiele duktów leśnych oraz ścieżek edukacyjnych, które można przemierzyć rowerem. Do odpoczynku zapraszają także liczne wiaty spoczynkowe przy zbiornikach wodnych, które pozwolą zrelaksować się i odetchnąć. Do Truszczycy natomiast zaprasza zabytkowa Aleja Dębów oraz stanica rowerowa, w której również możemy odpocząć i nabrać sił przed dalszą wyprawą.

  Aktywny wypoczynek, to najlepszy wypoczynek
 • Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium  

  Dzisiaj, 30 lipca 2020 r. w sali sesyjnej kaletańskiego magistratu odbyło się jedno z najważniejszych w tym roku posiedzeń Rady Miejskiej w Kaletach, podczas którego radni uchwałą Nr 158/XIX/2020 jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi miasta Klaudiuszowi Kandzi za wykonanie budżetu za 2019 rok. To najważniejsze dla organu wykonawczego uznanie Rady Miejskiej, poprzedzone było podjęciem uchwały, w której radni udzielili także burmistrzowi wotum zaufania.

  więcej
  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium
 • Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety  

  Znowelizowana w ubiegłym roku ustawa o samorządzie gminnym wprowadziła obowiązek uzyskania przez burmistrza wotum zaufania. Jest to instrument, który umożliwia Radzie Miasta dodatkową funkcję kontrolną nad działalnością organu wykonawczego. Wotum zaufania to ustosunkowanie się Rady Miasta do informacji przedstawionych przez burmistrza w raporcie o stanie gminy za rok poprzedni, w szczególności realizację polityki gminy, strategii oraz podjętych uchwał rady.

  więcej
  Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety
 • Środki Funduszu Inwestycji Samorządowych na remont ulicy Twardowskiego w Jędrysku  

  Miasto Kalety otrzymało promesę na kwotę 637.127,00 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach Tarczy dla Samorządów. Środki te gminy mogą wykorzystać na lokalne inwestycje takie jak np. remonty dróg. Po otrzymaniu dotacji, o którą Miasto będzie wnioskować, planowane jest aby przeznaczyć ją na remont ulicy Twardowskiego w Jędrysku. Na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej zabezpieczone zostaną już środki na ten cel. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

  więcej
  Środki Funduszu Inwestycji Samorządowych na remont ulicy Twardowskiego w Jędrysku
 • Zaproszenie na mecz KS Unia Kalety - Sparta Lubliniec  

  Klub Sportowy Unia Kalety serdecznie zaprasza w sobotę, 1 sierpnia br., na mecz 2 kolejki ligi okręgowej. Tym razem nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Sparty Lubliniec. Początek, godz. 17.00, stadion KS Unii Kalety przy ul. Fabrycznej.

  więcej
  Zaproszenie na mecz KS Unia Kalety - Sparta Lubliniec
 • Rejestr Danych Kontaktowych  

  Ministerstwo Cyfryzacji w ramach rozwoju systemów rejestrów państwowych uruchomiło w grudniu 2019 r. Rejestr Danych Kontaktowych, którego głównym celem jest ułatwienie kontaktu urzędów z obywatelami. Dzięki RDK instytucje państwowe mogą z wyprzedzeniem informować np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, a także rozpatrzeniu złożonych wniosków. Do tej pory, do RDK dołączyło już 3,5 miliona Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne.

  więcej
  Rejestr Danych Kontaktowych
 • Przedsiębiorcy z Kalet to ludzie z pasją i pomysłem  

  Młodzi ludzie z terenu naszego miasta to pomysłowe i bardzo przedsiębiorcze osoby. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia miał okazję przekonać się o tym niedawno, będąc zaproszony na otwarcie outletu „Świeczkowy Zawrót Głowy” mieszczącego się w Kaletach przy ul. ks. Drozdka. Otwarcie sklepu zbiegło się z wizytą w naszym mieście Pani marszałek Izabeli Domogały, która również postanowiła osobiście pogratulować i życzyć sukcesów właścicielom firmy.

  więcej
  Przedsiębiorcy z Kalet to ludzie z pasją i pomysłem
 • Powszechny Spis Rolny 2020  

  Najbliższy Powszechny Spis Rolny będzie prowadzony w całej Polsce od 1 września do 30 listopada 2020 r. Zostanie on prowadzony w gospodarstwach rolnych: osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych); osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. W spisie rolnym będą zbierane dane dotyczące m.in. osoby kierującej gospodarstwem rolnym, rodzaju użytkowanych gruntów itp. produkcji ekologicznej itp. Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem spisowym.

  więcej
  Powszechny Spis Rolny 2020
 • Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów  

  Od 1 września można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów. O stypendium ubiegać mogą się uczniowie klas V, VI,VII i VIII szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach (olimpiadach) szczebla ogólnopolskiego lub międzynarodowego. Wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety składać można od 1.09.2020 r. do 30.09.2020 r. w przypadku studentów od 1.10.2020 r. do 31.10.2020 r. Formularze wniosków po pobrania poniżej.

  więcej
  Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów
 • Konkurs „Praca dawniej” – wyślij stare fotografie z pracy i zawalcz o cenne nagrody  

  Bez względu na profesję, kiedyś codzienność w pracy z pewnością wyglądała nieco inaczej niż dziś. Konkurs „Praca dawniej” ma na celu pokazanie tych różnic na zdjęciach przesłanych przez uczestników. W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy dwóch województw: śląskiego i małopolskiego w wieku 60+. Zgłoszeń można dokonać za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie: https://www.aplikuj.pl/konkurs-senior-zgloszenie. Formularz online jest aktywny przez całe wakacje – do 11 września 2020 r. Do wygrania atrakcyjne nagrody w postaci kursów komputerowych, telefonów komórkowych i książek. Organizatorem konkursu jest witryna – Aplikuj.pl., a partnerem m.in. Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zachęcamy do zabawy!

  więcej
  Konkurs „Praca dawniej” – wyślij stare fotografie z pracy i zawalcz o cenne nagrody
 • Drugie życie Pałacu w Zielonej?  

  Wiele wskazuje na to, że pałac Donnersmarcków w Zielonej doczeka się wreszcie lepszych czasów. Niszczejącym budynkiem, zainteresował się przedsiębiorca, właściciel firmy Natur Day, który zakupił budynek wraz z całym terenem przynależącym. Nowy właściciel obiektu spotkał się niedawno z burmistrzem Klaudiuszem Kandzią, Panią Marszałek Izabelą Domogała oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Alojzym Rupikiem, aby przedstawić plany inwestycyjne rozwoju tego miejsca. Wykonane zostały już wizualizacje terenu, z których wynika, że nowy nabywca ma poważne zamiary względem obiektu.

  więcej
  Drugie życie Pałacu w Zielonej?
 • Strażacy z kaletańskiej OSP patrolowali zbiorniki wodne w Zielonej  

  Pogoda w weekend dopisała, a słońce i wysoka temperatura zachęciły naszych mieszkańców do spędzenia wolnego czasu nad zbiornikami wodnymi w Zielonej. Jednak jak już wcześniej informowaliśmy, ze względu na sytuację epidemiczną i mając na względzie bezpieczeństwo wypoczywających, Miasto Kalety nie uruchomiło w tym roku miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli w Zielonej. Wielu wypoczywających szuka jednak ochłody w kąpielach, co jest zakazane ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się wirusa, jak i braku ratowników wodnych w tym miejscu.

  więcej
  Strażacy z kaletańskiej OSP patrolowali zbiorniki wodne w Zielonej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM