Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Zapraszamy na "Niedzielę z Cittaslow"  

  Już w najbliższą niedzielę, 26 września 2021 r., zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę "Niedzieli z Cittaslow". W ramach wydarzenia o godz. 14.00 wystartuje rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

  więcej
  Zapraszamy na
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 28 września 2021 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”  

  W dniach od 28 września do 29 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Kaletach odbędzie się publiczne wyłożenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie urzędu zostanie udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto projekt planu zostanie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kalety.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”
 • „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku  

  W ubiegłą sobotę, 18 września 2021 r., w kaletańskim Ichtioparku obchodzone było „Święto Ryby” połączone z jubileuszem 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach. Mimo, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, impreza należała do bardzo udanych. Godziny przedpołudniowe poświęcone były naszym najmłodszym mieszkańcom. Rano odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 12, a także łowienie ryb na czas. W międzyczasie trwał konkurs łowienia sztucznych rybek na wodzie z łodzi wiosłowych.

  więcej
  „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku
 • Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej  

  17 września 2021 r. na stronie Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych ukazało się ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym grupowego zakupu energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia przestrzeni publicznej Gmin oraz na potrzeby obiektów Gmin i ich jednostek organizacyjnych skupionych w Grupie Zakupowej Kalety. Obecnie GZK zrzesza 15 gmin z pięciu powiatów i dwóch województw. Gminy zrzeszone w GZK to: Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Dobrodzień, Herby, Kalety, Kochanowice, Kolonowskie, Konopiska, Krupski Młyn, Pawonków, Przyrów, Tworóg, Woźniki i Zębowice. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 21 października 2021 r., wtedy okaże się, które firmy i po jakich stawkach będą zaopatrywały GZK w energię elektryczną.

  Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej
 • Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie pn. „Edukacja wokół cisa Donnersmarcka. W ramach projektu oznakowana zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna znajdująca się wokół zabytkowego cisa, jednego z najsławniejszych drzew województwa śląskiego. Staną tam gry terenowe o tematyce leśnej oraz tablice edukacyjne m.in. o budowie warstwowej lasu, drzewoterapi, a także ciekawostki na temat sławnego cisa.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej
 • Radio Piekary o edukacyjnych modelach zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat nowej ścieżki dydaktycznej, która powstała przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Zadanie było realizowane z udziałem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
   

  Radio Piekary o edukacyjnych modelach zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku
 • Radio Piekary o otwarciu największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety wypowiada się na temat otwarcia największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim, zlokalizowanej na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Miasto Kalety na realizację całego zadania pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 917.568,53 PLN.
   

  Radio Piekary o otwarciu największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim
 • Sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach  

  W czwartek 16 września 2021 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
  Sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
 • Zakończenie lata z LKS Małapanew Kuczów  

  Zarząd Klubu LKS Małapanew zaprasza w dniu 19 września 2021 r. na "ZAKOŃCZENIE LATA Z LKS". Początek imprezy godz. 12.00. Miejsce: boisko LKS MAŁAPANEW KUCZÓW. W programie: Turniej szachowy: godz. 12.00 dla dzieci do 10 lat, godz. 14.00 młodzież 11 - 17 lat, godz. 16.00 kategoria open /tempo gry 10 min dla zawodnika/, godz. 16.30 mecz seniorów „serie B" podokręgu Lubliniec: LKS MAŁAPANEW KUCZÓW - LKS DRAGON RUSINOWICE. Ponadto ścieżka akrobatyczna, teqball, dmuchaniec, stół do piłkarzyków i tenis stołowy. Szczegóły na plakacie.

  więcej
  Zakończenie lata z LKS Małapanew Kuczów
 • Wrześniowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (17 września), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, wrześniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. plakat dotyczący "Niedzieli z Cittaslow"oraz plakat z reklamą spektaklu "Mianujom mie Hanka", który odbędzie się w MDK 20 października, materiały dotyczące wydarzeń sportowych w mieście, informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, artykuł dotyczący zakończenia partnerskiego projektu "Dobre rady na odpady", nowy rozkład jazdy busów na trasach obsługiwanych przez firmę GTV BUS, informacje kaletańskiego MOPS-u, materiały dotyczące miejskich inwestycji, a także terminarz jesiennych domowych spotkań KS Unia Kalety. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Wrześniowy numer
 • W niedzielę zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku  

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku zaprasza w niedzielę, w godzinach od 13.00 do 17.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

  W niedzielę zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku
 • Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety  

  Zarząd Koła PZW Kalety informuje, że 3 października 2021 r. o godz.12.00 odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety. Spotkanie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Kaletach przy ul. Lublinieckiej 2. Członkowie Koła proszeni są o zabranie ze sobą legitymacji członkowskiej.

  Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety
 • Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród  

  Tradycyjnie, jak co roku, również tego lata Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłosił konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Pomysłowości i oryginalności w tworzeniu rabat, kwietników oraz dekoracji balkonów naszym mieszkańcom nie brakowało, dlatego zdecydowano, że w roku 2021 wyróżnieni zostaną: p. Renata Kwiecińska, p. Jan Sporek oraz p. Magdalena Gambuś. Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas październikowej sesji Rady Miejskiej, o czym laureaci zostaną poinformowani listownie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

  więcej
  Rozstrzygnięto konkurs miejski na najpiękniejszy balkon i przydomowy ogród

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM