Piątek, 21 Czerwca 2024  Imieniny: Alicji, Alojzego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. "Wiem, co z tym..."  

  W ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami, ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. “Wiem, co z tym...”. Tematem prac jest właściwe zarządzanie odpadami lub ochrona środowiska przed konsekwencjami złego sortowania odpadów. Prace konkursowe należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach (biuro nr 23) do dnia 15 maja 2020 r. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w czerwcu.

   

  - regulamin konkursu – pobierz

  więcej
  Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn.
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2020  

  Szanowni Państwo, prezentujemy styczniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2020
 • TG Stacja o Gali Strażackiej Powiatu Tarnogórskiego  

  Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez lokalną telewizję TG Stacja, na temat uroczystej Gali Strażackiej, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego.
   

   

  TG Stacja o Gali Strażackiej Powiatu Tarnogórskiego
 • Seniorzy na musicalu "Rewia Karnawałowa"  

  23 stycznia br. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ z Kalet wybrali się do Młodzieżowego Domu Kultury w Lublińcu, na musical “Rewia Karnawałowa”. Reżyserem był pan Marian Chrobok. Soliści i zespół Maraquja z różnobarwnymi strojami, układami choreograficznymi, zabrali nas w świat operetki i musicalu. Muzyczna podróż po całym świecie, hity musicalowe, najlepsze utwory operetkowe zagwarantowały doskonałą zabawę.

  więcej
  Seniorzy na musicalu
 • Przedszkolacy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Kaletach  

  24 stycznia 2020 r., burmistrza miasta Klaudiusza Kandzię odwiedzili niecodzienni goście. Byli to przedszkolacy z niepublicznego przedszkola „Bystrzaki” w Kaletach wraz ze swoimi wychowawcami. Dzieci zostały przywitane przez burmistrza na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, który po krótce opowiedział najmłodszym o naszym Mieście, a także pracy w magistracie. Po słodkim poczęstunku przedszkolacy zwiedzili biura, gdzie mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą urzędnika. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak gabinet burmistrza, w którym to każdy miał okazję zasiąść na chwilę w fotelu włodarza miasta.

  więcej
  Przedszkolacy z wizytą w Urzędzie Miejskim w Kaletach
 • W Kaletach powstanie aktywne przejście dla pieszych  

  Zgodnie z deklaracją Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, w bieżącym roku zaprojektowane zostanie i wybudowane aktywne przejście dla pieszych na ul. Paderewskiego w Miotku. Zlokalizowane zostanie na wysokości ul. Ogrodowej. Miejsce to nie jest przypadkowe, codziennie z przejścia dla pieszych w tym miejscu korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, a szczególnie dzieci zmierzające do szkoły.

  więcej
  W Kaletach powstanie aktywne przejście dla pieszych
 • Konkurs na małe granty FIO w Województwie Śląskim  

  Instytut Pracy i Edukacji w Gliwicach wraz z partnerem - Instytutem Rozwoju Rynku Pracy jako operatorzy projektu Śląskie Lokalnie 2020 zapraszają do składania wniosków w programie dotacyjnym finansowanym z Narodowego Instytutu Wolności. Nabór wniosków rozpocznie się 2 lutego i potrwa do 2 marca 2020 r. Celem projektu jest rozwój młodych organizacji, grup nieformalnych, grup samopomocowych z terenu województwa śląskiego, poprzez zorganizowanie konkursu mikrograntowego. Realizatorzy będą mogli starać się o mikrogranty w wysokości od 1.000 zł do 5.000 złotych.

  więcej
  Konkurs na małe granty FIO w Województwie Śląskim
 • Gwarek o Walentynkowym spacerze z psami po Zielonej  

  “W niedzielę, 9 lutego odbędzie się V Gliwicki Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Organizuje go Agnieszka Kosak, autorka bloga o podróżach z psem. Zapisy ruszają 1 lutego i potrwają do 7 lutego. Jest limit miejsc, warto więc się pośpieszyć. Trasa spaceru będzie biegła przez Zieloną w Kaletach” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł można przeczytać również w tradycyjnym wydaniu Gwarka z 28.01.2020 r.

  więcej
  Gwarek o Walentynkowym spacerze z psami po Zielonej
 • Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków  

  Dzisiaj 30.01.2020 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z wykonawcą, firmą JSB CONSTRUCTION z siedzibą w Banino, która wykona na zlecenie Miasta Kalety blisko 200 kW instalację fotowoltaiczną na potrzeby energetyczne Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Instalacja powstanie na terenie bezpośrednio zlokalizowanym przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

  więcej
  Podpisano umowę na budowę 200 kW instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
 • Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego  

  Od początku bieżącego tygodnia, w kaletańskich placówkach oświatowych, rozpoczęła się realizacja jednej z aktywności pn. “Szkoły sortują - statystyka”, w ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami. W ramach zadania do szkół przekazane zostały już pojemniki na trzy frakcje odpadów: szkło, plastik i papier. Zadaniem uczniów jest codzienne monitorowanie i prowadzenie statystyki ilości wyrzucanych śmieci w danej fakcji. Na zakończenie projektu powstanie specjalny raport porównujący ilości wyrzucanych odpadów w szkołach w Kaletach i w Vitkovie.

  więcej
  Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego
 • Ferie, ferie i po feriach!  

  Czas ferii minął, skończyły się również zajęcia dla najmłodszych organizowane w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, z których skorzystała ponad setka dzieci z terenu naszego miasta. Dzieci miały zapewnioną opiekę od godziny 7.00 do 17.00. Mogły również korzystać z bezpłatnego dojazdu na zajęcia. Codziennie zorganizowany był dla nich słodki poczęstunek oraz herbatka.

  więcej
  Ferie, ferie i po feriach!
 • Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową  

  Od kilku tygodni mieszkańcy Kalet mogą cieszyć się kolejną drogą z nawierzchnią asfaltową. Mowa tutaj o ul. Grzybowej w Miotku. Nowa nawierzchnia ulepszona została ułożona na całej długości drogi tj. na odcinku 400 mb. Asfalt na tej ulicy z pewnością poprawi komfort poruszania się uczestników ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo pieszych.

  więcej
  Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową
 • Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”  

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2020 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do dnia 15 marca 2020 r.

  więcej
  Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”
 • Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku  

  W piątek, 24 stycznia 2020 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się uroczysta Gala Strażacka, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego. Niezmiernie miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Henryk Złotosz – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.

  więcej
  Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku
 • W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!  

  W niedzielę, 9 lutego 2020 r., na terenie zbiorników wodnych w Zielonej, odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Rozpocznie się o godzinie 11.00 nieopodal pomnika św. Nepomucena na ul. Stawowej. Trasa spaceru będzie prowadziła ścieżką przyrodniczą „Zielona Pętla”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jego celem jest zebranie darów dla schroniska zwierząt w Tarnowskich Górach. Zapisy ruszają od 1 lutego br. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o przesłanie maila zgłoszeniowego na adres: nawypadzpsem@gmail.com, a w treści podać imię i nazwisko, imię, rasę i wiek psa oraz ilość osób towarzyszących. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorem spaceru jest p. Agnieszka Kosak, autorka bloga pn. „Na wypad z psem”. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
  W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM