Poniedziałek, 24 Czerwca 2024  Imieniny: Jana, Danuty WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Trzecie aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa  

  W okolicach osiedla przy ul. 1 Maja powstało niedawno aktywne przejście dla pieszych. Jest to już trzeci system poprawiający bezpieczeństwo pieszych w naszym mieście. Przejście zlokalizowane zostało w okolicach osiedla w niedalekiej odległości od miejskiego placu zabaw. Z przejścia dla pieszych w tym miejscu codziennie korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, zmierzając do lasku miejskiego oraz na ogródki działkowe.

  więcej
  Trzecie aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa
 • Zakończenie projektu polsko-czeskiego „Dobre rady na odpady”  

  W ubiegłym tygodniu, delegacja z naszego miasta wzięła udział w zakończeniu projektu edukacyjnego pn. „Dobre rady na odpady”, który odbył się w Vitkovie. Liderem tego projektu było nasze czeskie miasto partnerskie. Celem zadania była przede wszystkim edukacja w zakresie gospodarki odpadami oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej sortowania odpadów. W ramach projektu na terenie naszego miasta prowadzone były w ubiegłym roku m.in. konkursy plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym, a finalnie prace te znalazły się w kalendarzu polsko-czeskim na 2021 rok.

  więcej
  Zakończenie projektu polsko-czeskiego „Dobre rady na odpady”
 • „Na dwóch kołach” w Kaletach - oglądaj w najbliższy piątek  

  Jak już informowaliśmy, w ubiegły czwartek, w naszym mieście gościła ekipa regionalnej telewizji TVS, która zrealizowała program pt. „Na dwóch kołach” poświęcony atrakcjom turystycznym Kalet, które warto odwiedzić na rowerze. Odcinek poświęcony naszemu miastu wyemitowany zostanie 27 sierpnia br. o godz. 18.15 na kanale TVS. Zachęcamy do zobaczenia programu.

  więcej
  „Na dwóch kołach” w Kaletach - oglądaj w najbliższy piątek
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach  

  Gmina Kalety przystąpiła do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021 został opracowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

  więcej
  Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach
 • Wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach  

  A co słychać na wakacyjnych zajęciach w Miejskim Domu Kultury w Kaletach? Jak zawsze jest gwarno i wesoło. Pogoda dopisuje, więc dzieci mogą dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu. Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęto w Ichtioparku, gdzie najmłodsi mogli korzystać z wypożyczalni sprzętu wędkarskiego i pod czujnym okiem członków kaletańskiego PZW spróbować swoich sił w łowieniu ryb. Frajdy było co nie miara, a przed nami jeszcze dwa tygodnie wakacji, na które zaplanowano wiele ciekawych zajęć i aktywności. Na pewno nikt na nudę nie będzie narzekał.

  więcej
  Wakacje z Miejskim Domem Kultury w Kaletach
 • Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego  

  Informujemy, że od września 2021 r. nastąpi przełączenie numeru alarmowego straży pożarnej 998 do centrum powiadamiania ratunkowego 112. Dzwoniąc po numer alarmowy 998 dodzwonimy się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a nie jak dotychczas do Państwowej Straży Pożarnej. Przełączenie numeru alarmowego pozwoli na eliminację kierowania do służb zgłoszeń nieuzasadnionych. Ma to wpłynąć również pozytywnie na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują. Dzięki dostępnym systemom teleinformatycznym, pozwoli również na lepszą koordynację działań wszystkich służb ratowniczych.

  więcej
  Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego
 • Zapraszamy na IX Święto Truszczycy  

  Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury w Kaletach przy współpracy Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW zapraszają w dniach 28-29 sierpnia 2021 r. na IX Święto Truszczycy. W programie między innymi koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Kaletach, występ Dominiki Ślimok, HOLI FESTIVAL - ŚWIĘTO KOLORÓW – co 30 minut wyrzuty kolorów. Gwiazdą IX Święta Truszczycy będzie MONA LISA. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

  więcej
  Zapraszamy na IX Święto Truszczycy
 • Słodka edukacja  

  Nasza pszczela rodzina z pasieki edukacyjnej zaprasza mieszkańców w weekend do Ichtiopraku. Na żywo będzie można podejrzeć pracę tych niezwykle pożytecznych owadów, a także dowiedzieć się o nich wielu przydatnych ciekawostek. Będzie również możliwość degustacji kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Obiekt otwarty będzie dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
  Słodka edukacja
 • Na kajaki do Zielonej  

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców oraz turystów nad zbiorniki wodne w Zielonej do wypożyczalni kajaków. Podczas wakacji wypożyczalnia zaprasza codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.

  więcej
  Na kajaki do Zielonej
 • Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021  

  Przypominamy, że do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 202. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
  Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
 • Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna codziennie. Zapraszamy!  

  W okresie wakacyjnym wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku funkcjonuje codziennie. Od poniedziałku do piątku zapraszamy naszych mieszkańców i turystów w godzinach od 15.00 do 20.00, natomiast w soboty i niedziele od 12.00 do 20.00. Serdecznie zachęcamy do spędzania wolnego czasu na łonie natury w kaletańskim parku tematycznym.

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna codziennie. Zapraszamy!
 • Rekordowa liczba złożonych wniosków w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze w 2021 r.  

  Mieszkańcy Kalet niezwykle chętnie korzystają z dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze. W ostatnim półroczu nasze miasto zarejestrowało rekordową liczbę złożonych wniosków. Według WFOŚiGW miasto Kalety znajduje się w rankingu 100 najbardziej aktywnych gmin w Polsce ubiegających się o wsparcie finansowe plasując się na 37 miejscu. W pierwszym półroczu 2021 r. o wsparcie finansowe do wymiany źródła ciepła lub termomodernizacji budynku w mieście Kalety złożono ponad 95 wniosków na łączną kwotę w wysokości 1 261 089,12 złotych. Kwota ta jest o połowę większa niż w poprzednim półroczu.

  więcej
  Rekordowa liczba złożonych wniosków w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze w 2021 r.
 • Oferta pracy  

  Firma NaturDay, właściciel Pałacu Myśliwskiego w Zielonej, poszukuje pracownika na stanowisko Pracownik biurowy – specjalista ds. marketingu. Osoby zainteresowane współpracą mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres rekrutacja@naturday.pl

  więcej
  Oferta pracy
 • Książki on-line dla każdego  

  Od sierpnia 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach im. prof. Henryka Borka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, Legimi oraz IBUK Libra. Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

  więcej
  Książki on-line dla każdego
 • „Na dwóch kołach” w Kaletach  

  W tym tygodniu, w naszym mieście gościła ekipa regionalnej telewizji TVS, która zrealizowała program poświęcony atrakcjom turystycznym Kalet, które warto odwiedzić na rowerze. W odcinku tym mowa była m.in. o rekreacyjnej dzielnicy miasta Zielonej, parku tematycznym Ichtiopark,pasiece edukacyjnej,  stadionie miejskim, a także stanicach rowerowych. O dacie emisji odcinka programu „Na dwóch kołach” powiadomimy wkrótce.

   „Na dwóch kołach” w Kaletach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM