Niedziela, 26 Maja 2024  Imieniny: Filipa, Pauliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Dziś w Kaletach konferencja pn.: " "5 lat Leśnej Rajzy”  

  Miasto Kalety – inicjator powstania szlaku rowerowego „Leśno Rajza” - organizuje 30 marca (piątek) w siedzibie miejscowego urzędu konferencję podsumowującą pięciolecie funkcjonowania szlaku. Na zebraniu omówione zostaną także perspektywy, jakie mogą przynieść największej leśnej rowerowej pętli nadchodzące lata.

  Przypomnijmy, iż „Leśno Rajza” stworzona została w roku 2013 przez sześć miast i gmin: Kalety, Woźniki, Koszęcin, Tworóg, Miasteczko Śląskie i Świerklaniec.

  więcej
  Dziś w Kaletach konferencja pn.:
 • Radio Piekary o pięcioleciu Leśnej Rajzy  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary Dzieje się w Kaletach. Tym razem redaktorzy tej rozgłośni przygotowali materiał o pięcioleciu funkcjonowania szlaku rowerowego Leśno Rajza.

   

  Radio Piekary o pięcioleciu Leśnej Rajzy
 • Zaproszenie na kolejne spotkania Burmistrza Kalet oraz Radnych z mieszkańcami  

  Zapraszamy na kolejne spotkania tematyczne Burmistrza Kalet Klaudiusza Kandzi oraz Radnych z mieszkańcami miasta:

  - pierwsze spotkanie dla mieszkańców Kalet Centrum po obydwu stronach torów, Jędryska, Truszczycy oraz Lubocza, odbędzie się w czwartek 5 kwietnia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury o godzinie 17.00

  - kolejne spotkanie dla mieszkańców Drutarni odbędzie się tego samego dnia o godz. 19.00 w Klubie w Drutarni.

  Tematyka spotkań będzie następująca:

  więcej
  Zaproszenie na kolejne spotkania Burmistrza Kalet oraz Radnych z mieszkańcami
 • "Zielona zmienia się na naszych oczach"  

  “W 2010 roku na łamach Gwarka ukazał się artykuł Zielona umiera. Wspominano go, podczas tegorocznej VIII Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej. Teraz doskonale widać, jak dobrze wytyczony cel i konsekwencja w dążeniu do niego przynoszą skutki. Zielona zmienia się na naszych oczach.” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Artykuł można przeczytać również w papierowym wydaniu GWARKA nr 13/2018 z 27.03.2018 r.

  więcej
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach Cittaslow na fraszkę i amatorski film  

  26 maja w Lidzbarku odbędzie się IX Festiwal Cittaslow. Organizator Festiwalu ogłosił konkurs dla mieszkańców wszystkich miast Cittaslow na amatorski filmik "Cittaslow - nakręćmy się" oraz konkurs literacki "Dobra fraszka". Film i fraszka stanowią wstępne konkurencje Turnieju Miast Cittaslow w Lidzbarku.

  więcej
  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach Cittaslow na fraszkę i amatorski film
 • Uwaga PSZOK będzie nieczynny  

  Informujemy, że w dniu 31 marca 2018 r. (sobota), Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczący się przy ul. Ks. Drozdka 30 w Kaletach, będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

  Uwaga PSZOK będzie nieczynny
 • Miasto Kalety jako przykład dobrych praktyk na terenie Białego Śląska  

  W piątek, 23 marca 2018 r. w Pałacu w Rybnej odbyły się targi i konferencja pn. "Biały Śląsk – nazwa, która zobowiązuje", organizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach. Wydarzenie, w którym wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, było m.in. okazją dla samorządów do zaprezentowania swojej oferty walki ze smogiem oraz rozwiązań proekologicznych na swoim terenie.

  więcej
  Miasto Kalety jako przykład dobrych praktyk na terenie Białego Śląska
 • Urząd Miejski jak Elektrownia  

  Pomimo, że dni są jeszcze krótkie i mało słoneczne, instalacja fotowoltaiczna zamontowana na budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach już może poszczycić się bardzo wysoką efektywnością pracy. Tylko w tym miesiącu energia wytworzona przez zabudowane urządzenia wyniosła aż 1,3 MWh. Energia ta zużywana jest przez zamontowany w budynku Urzędu system pomp ciepła, wentylacji mechanicznej oraz inne potrzeby budynku.
  Przypomnijmy, że powyższe instalacje zamontowane zostały za 15% wartości, resztę środków Miasto Kalety pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Urząd Miejski jak Elektrownia
 • Ogłoszenie o zamówieniu na „Wzmacnianie potencjału ratowniczego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dla OSP Kalety”  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na „Wzmacnianie potencjału ratowniczego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dla OSP Kalety”. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 4 kwietnia 2018 r. o godzine 10:55. Otwarcie ofert odbędzie się 4 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Ogłoszenie o zamówieniu na „Wzmacnianie potencjału ratowniczego poprzez zakup nowoczesnego sprzętu dla OSP Kalety”
 • Oferta pracy  

  Zakład Kamieniarsko Betoniarski Grzegorz Krupa zatrudni pracownika na pełny etat. Zakres prac: obróbka i montaż nagrobków, kostki brukowej, ogrodzeń betonowych itp. Wynagrodzenie 15 zł netto na godzinę. Więcej informacji pod nr tel. 505 040 091.

  Oferta pracy
 • Reportaż z VIII Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej  

  Zapraszamy do obejrzenia reportażu przygotowanego przez lokalna telewizję TG STACJA z tegorocznej konferencji na temat rozwoju Zielonej. W bieżącym roku była to już ósma edycja konferencji.

   


   

   

  Reportaż z VIII Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej
 • Prelekcja wędkarska w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach  

  W piątek, 23 marca, w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach odbyła się prelekcja, której głównym celem było przedstawienie licznie zgromadzonym dzieciom i młodzieży uroków płynących z uprawiania szczególnego hobby, jakim jest wędkarstwo. Prelekcję poprowadzili przedstawiciele komisji ds. młodzieży działającej przy władzach okręgowych Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie: wiceprezes Rafał Jędrysiak, sekretarz (a zarazem wiceprezes koła PZW w Kaletach) Jerzy Pakuła oraz członek komisji Grzegorz Śliwiński. 

  więcej
  Prelekcja wędkarska w szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach
 • VII Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny  

  W sobotę, 24 marca, w kaletańskiej dzielnicy Truszczyca, przy współudziale Miasta Kalety, Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz Nadleśnictwa Świerklaniec, zorganizowano już po raz siódmy Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny. Po rejestracji w biurze zawodów na starcie stanęło ponad 20-tu zawodników i zawodniczek, którzy przybyli w nasze piękne, leśne okolice w towarzystwie rodzin i znajomych.

  więcej
  VII Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny
 • Ulica Krasickiego zmieniła nazwę na ul. Ignacego Krasickiego  

  Informujemy, że Wojewoda Śląski, w nawiązaniu do ustawy o zakazie propagowania komunizmu, wydał Zarządzenie Zastępcze nr NPII.4131.4.12.2017  w sprawie zmiany nazwy ulicy. Dotychczasowa nazwa ulicy "Krasickiego" zmieniona została na ul. "Ignacego Krasickiego". Nazwa ta upamiętniać będzie wybitną postać historyczną z XVIII wieku, biskupa i autora popularnych bajek.

  Ulica Krasickiego zmieniła nazwę na ul. Ignacego Krasickiego
 • Odznaki i EkoKarliki dla zasłużonych z okazji jubileuszu 25 lecia WFOŚiGW w Katowicach  

  “Jubileusz 25 lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach był okazją do wręczenia wyróźnień. Jego zasłuzeni pracownicy zostali odznaczeni złotymi i srebrnymi odznakami, a osobom i instytucjom, które angażują się w działalność proekologiczną, wręczono statuetki EkoKarlika”.
  Zachęcamy do lektury artykułu jaki ukazał się na łamach Gazety Wyborczej w dniu 16 marca 2018 r. z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
  Odznaki i EkoKarliki dla zasłużonych z okazji jubileuszu 25 lecia WFOŚiGW w Katowicach

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM