Wtorek, 23 Kwietnia 2024  Imieniny: Jerzego, Wojciecha WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Już szósty sezon będziemy wypoczywać w Ichtioparku  

  Kiedy we wrześniu 2015 roku oficjalnie przekazywaliśmy w ręce naszych mieszkańców i turystów park tematyczny przy ul. Fabrycznej, nie się nie spodziewał, że Ichtiopark stanie się jednym z ulubionych miejsc do rekreacji i wypoczynku. Największą atrakcją tej przestrzeni publicznej jest niewątpliwie zbiornik wodny z wypożyczalnią sprzętu wędkarskiego.

  więcej
  Już szósty sezon będziemy wypoczywać w Ichtioparku
 • Program „50 kW na start” wspierający przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców  

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców. Wnioski wraz załącznikami należy składać w siedzibie Funduszu w Katowicach.

  więcej
  Program „50 kW na start” wspierający przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców
 • Rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży rozpoczęta!  

  Rozpoczęła się rekrutacja do tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Mogą w niej wziąć udział uczniowie w wieku od 13 do 17 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja do godz. 15:00. Zapraszamy do udziału!

  źródło: https://www.gov.pl

  więcej
  Rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży rozpoczęta!
 • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań wydłużony do 30 września 2021  

  Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021. Pozostałe zmiany dotyczą m.in.:
  - ujednolicenia stawki wynagrodzenia dla rachmistrzów spisowych do 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad;
  - dostosowania przepisów dotyczących popularyzacji spisu w mediach publicznych do wydłużonego czasu trwania spisu.
  Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

  więcej
  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań wydłużony do 30 września 2021
 • Miasto Kalety pozyskało 16.000 zł. na opracowanie Programu Ochrony Środowiska  

  Miasto Kalety otrzymało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tym razem naszemu miastu została przyznana dotacja na opracowanie Programu Ochrony Środowiska na lata 2021-2025 z perspektywą na 2026-2030. Zaplanowany do opracowania Program będzie obejmował m.in. diagnozę stanu aktualnego gminy, a także cele i kierunki działań zmierzające do poprawy jakości życia mieszkańców miasta przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało 16.000 zł. na opracowanie Programu Ochrony Środowiska
 • Konkurs Polskiej Agencji Prasowej „Moja ulica leży w Europie”  

  Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs dla uczniów pn. „Moja ulica leży w Europie” na najciekawsze prace pokazujące, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Termin zgłaszania prac mija 30 czerwca 2021 r.

  więcej
  Konkurs Polskiej Agencji Prasowej „Moja ulica leży w Europie”
 • Nieodpłatna pomoc prawna  

  Poniżej przedstawiamy listę punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Tarnogórskiego. W myśl przepisów, z pomocy tej może skorzystać każda osoba fizyczna, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej w tym osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Poradę można uzyskać po wcześniejszym umówieniu się na wizytę pod numerem telefonu 32/381 37 76 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

  więcej
  Nieodpłatna pomoc prawna
 • Turystyka rowerowa w naszym mieście jako promocja zdrowego stylu życia  

  Miasto Kalety, jako Gmina Przyjazna Rowerzystom, duży nacisk kładzie na promocję turystyki kolarskiej, jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. W naszym mieście, w którym przeważają tereny leśne, aktywny wypoczynek na dwóch kółkach stał się już dla wielu mieszkańców sposobem na zdrowy styl życia. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne, a także ciągle rozwijająca się infrastruktura dla rowerzystów, pozwalają popularyzować tę formę turystyki w naszym mieście.

  więcej
  Turystyka rowerowa w naszym mieście jako promocja zdrowego stylu życia
 • Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia  

  Podczas dzisiejszej (7 kwietnia br.) konferencji prasowej Ministra Zdrowia, poinformowano o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem. Aktualne obostrzenia będą ważne do 18 kwietnia 2021 r.

  więcej
  Obowiązujące obostrzenia w walce z koronawirusem przedłużone do 18 kwietnia
 • 500 Plus. Nowy okres świadczeniowy  

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina wszystkim osobom, które pobierają świadczenie wychowawcze (500+) i do tej pory nie złożyły wniosku na nowy okres świadczeniowy 2021/2022, o konieczności złożenia nowego wniosku o przyznanie świadczenia.
  Świadczenia przyznane w 2019 r. są obowiązujące do 31.05.2021 r. Wnioski można składać droga elektroniczną, a od 1 kwietnia również tradycyjnie tj. papierowo. Wnioski są dostępne w MOPS – parter Urzędu Miasta. Więcej informacji pod nr telefonu 34 3527 656.

  500 Plus. Nowy okres świadczeniowy
 • Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów w naszym mieście  

  Na terenie nowopowstałych stanic rowerowych w Jędrysku, pojawiły się kolejne udogodnienia dla cyklistów. Miasto Kalety zamontowało w ubiegłym tygodniu przy stanicy Myśliwskiej oraz Donnersmarcka samoobsługowe stacje napraw rowerów. Na terenie Kalet od dłuższego czasu funkcjonują już podobne urządzenia, które zlokalizowane zostały w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rowerzystów. Samoobsługowe stacje naprawy to niewątpliwie bardzo przydatne elementy infrastruktury sportowo-turystycznej, z której często korzystają rowerzyści podróżujący ścieżkami Leśnego zakątka Śląska.

  więcej
  Kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów w naszym mieście
 • Znów rośnie zadłużenie KZCP wobec Miasta  

  Proces likwidacji Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych trwa od 1994 roku. Od tego czasu zadłużenie KZCP wobec Miasta Kalety stale rosło i na koniec 2010 roku wynosiło 1.069.567,00 zł. W wyniku działań likwidatora i władz miasta zadłużenie to na koniec 2014 roku zmalało do kwoty 119.478,08 zł. Obecnie zadłużenie wobec miasta ponownie wrosło i wynosi 782.211,60.

  więcej
  Znów rośnie zadłużenie KZCP wobec Miasta
 • Przedłużenie terminu w konkursie na koncepcję ogrodu deszczowego  

  Do 15 kwietnia 2021 roku wydłużamy termin składania koncepcji na wykonanie „deszczowego ogrodu” na terenie lasku miejskiego na osiedlu przy ul. 1 Maja. W ramach koncepcji należy uwzględnić utworzenie ogrodu deszczowego z różnymi formami roślinności, które zasilane będą wodami opadowymi pobliskich budynków wielorodzinnych. Najbardziej kreatywne i ciekawe pomysły trafią do ostatecznego projektu zagospodarowania „lasku osiedlowego”. Termin nadsyłania prac mija 15 kwietnia 2021 r. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz mapkę z wizualizacją terenu.

   

  więcej
  Przedłużenie terminu w konkursie na koncepcję ogrodu deszczowego
 • Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!  

  Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br. Umowa Partnerstwa to docelowo uzgodniona z Komisją Europejską strategia wykorzystania funduszy europejskich w Polsce na lata 2021-2027. Dokument określa cele i sposób inwestowania funduszy unijnych z polityki spójności, na którą w przyszłej perspektywie będziemy mieli łącznie około 76 miliardów euro.

  więcej
  Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!
 • Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021  

  Dzisiaj, 1 kwietnia, rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Będzie on przeprowadzany do 30 czerwca 2021 roku z możliwością jego wydłużenia do 30 września 2021 r. – po drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
  Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM